NUTTIGE WENKEN 2000-GULDEN-VARKEN KOLYNOS CREAM Geneesmiddelen en Geneeswijzen RECEPTEN CORRESPONDENTIE Annonces betreffende Herstelt de Natuurlijke Schoon heid Uwer Tanden YTan alle in deze rnbriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan 't mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral op geven het gewenschte maatnummer. Be stellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 6 ct.) aan het PATRONENKANTOOR JPANORA", NASSAUPLEIN 1, HAARLEM, waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 43a Mantel van velours, twee rijen knoopenkraag niet door gestikte reversrug stuk met ceintuur. Benoodigde stof: 3m.d 140 cm,, breed. 44a Sportmantel van gestreept fweedkraag en reverséén rij I noopen, ingezet voorpandtailleur- ug. Benoodigde stof3 m. d 140 cm. breed. 45a Mantelcostuum van marengo taiüeurkraag en reverstwee rijen knoopen, eenvoudige rok met plooien. Benoodigde stof3 m. a 140 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42, 44, 46, 48. Is een kaars te dik voor een bepaalden Leeren zittingen van stoelen maken kandelaar, dan dompelen we eenvoudig we schoon door ze eerst droog en ver even het ondereinde in kokend water, volgens met benzine af te wrijven. Ook Het was wordt dan week en we kunnen melk is voor dit doel uitstekend geschikt, het gemakkelijk in iederen gewenscliten vorm krijgen. Appels bewaren we met den steel naar hoven toe, op een goeden aistand van elkaar. Hebben we geen rek, dan het uitstekend, de appels stuk voor stuk in krantenpapier te wikkelen. Het beste kunnen appels in het donker worden bewaard. Nat bont mogen we nooit bij de kachel drogen, omdat daardoor het leer hard en het haar bros en ruw wordt. Het beste is, het water er met een bor stel, met de vleug mee, uit te strijken, en het bont buiten verder te laten dro gen. Is dit gebeurd, dan kloppen we het bont uit en kammen het met een wijden kam. Het ziet er dan weer als nieuw uit. Bronzen voorwerpen kunnen met behulp van potasch, soda en water grondig worden gereinigd. Ook afbor stelen met een mengsel van water en cichorei, gevolgd door goed afwasschen, geeft bevredigende resultaten. In de zon of bij de kachel laten drogen. Ook spi ritus is een goed reinigingsmiddel voor brons. Uitgeperste citroenen vormen een uitstekend poetsmiddel voor allerlei metaalwarenze zijn volkomen on- Zeemleeren lappen houden we zacht cn schoon, door ze na ieder gebruik met rout water flink uit te wassohen en ze m lauw water, waarin we wat glycerine- olie hebben gegoten, flink na te spoelen. Piauotoetsen kunnen we afwrijven met een in terpentijn gedoopte wollen tap en ze dan goed laten drogen. Een onzer abonné's vroeg ons een recept voor het inmaken van zuurkool, dat wij hier laten volgen 3 savoyekoolen, 6 wittekoolen, bijna 1 ons zout, 20 peperkorrels. Maak de kool goed schoon door alle bladeren, die dor of geel zijn, zorgvuldig te verwijderen. Snijd de kool met een koolschaaf in reepjes. Doe dan een laagje kool in een goed 8choongemaakten Keulschen pot, strooi er een weinig zout overheen en druk de kool stevig met de hand aan, zoodat er pekel ontstaat. Dan weer een laagje kool, weer een weinig zout enz., to talie kool is gebruikt. Savoyekool en witte- kool worden door elkaar genomen. De peperkorrels strooit men er hier en daar tusschen. Is de geheele koolmassa nog eens ste vig in den pot gedrukt, dan dekt men deze toe met een plankje, waarop een zware steen rust. Kijk de kool van tijd tot tijd na, om te zien of er voldoende pekel op staat en eet ze pas na 1 a 2 maanden. Mevr. D. va/n I. te Rotterdam Een sprei volgens het patroon „schroefje" of „zonnetje" is ons niet bekend. Mis schien kunt u er ons een nadere be schrijving van geven, of een patroontje aan ons opzenden, wij zuUen dan pro- beeren u hierbij een rand te geven. PANORAMA treft de eerste toebereidselen voor de verdee ling van een nieuw TWEEDUIZEND-GULDEN-SPAARVARKEN onder hen, die op 10 September l.l. reeds abonné waren. Hoe dat in zijn werk gaat, kunt U hier ter plaatse in de twee eerstvolgende nummers van ons blad zien, terwijl ons nummer van 15 October a.s. U zeggen zal, of U al dan niet tot de 520 PANORAMA-ABONNÉ'S behoort, wien een portie is toegevallen van dit nieuwe worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigdSegbroek- laan 33, 's-Gravenhage. Thans bestaat er een middel om de natuur lijke witheid uwer tanden te herstellen. Poetst uw tanden slechts geregeld met Kolynos, 1 c.M. op een drogen borstel. Kolynos verwijdert leelijke gele vlekken en doodt kiemen, die tandbederf veroorzaken. Wanneer gij gezonde natuurlijk witte tanden verlangt, die als paarlen glinsteren als gij lacht, gebruikt dan Kolynos. Gij zult U verheugen over de schitterende resultaten. Weest zuinig koopt de groote tube.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 39