SANATOGEI Levenskracht Nieuwe Er is niets prettigers voor een moeder dan te weten, dat haar kinderen goed en vlot ge kleed zijn. Alle wenschen worden door het merk Bleyle vervuld, want het vereenigt kwaliteit, aardige modellen en voordeel ige prijzen. ook voor U 13 was, keek hij eens rond. De kamer maak te weer precies denzelfden indruk op hem als vroeger het kwam hem zelfs voor, dat er in die negen jaren letterlijk niets aan veranderd was. Hij herinnerde zich bepaalde voorwerpen en zelfs de kleur van het ledikant en de bedsprei. Nieuwsgierig hoe het er thans aan den overkant uit zou zien, deed hij het lieht uit en wierp de balkondeuren open. Het was een donkere nacht evenals toen. Maar niet zóó donker, of hij kon zich weer goed oriënteeren. Hier vlak voor hem lag de brandladder, die de tegen over gelegen balkons verbond. In dien bewusten nacht was hij langs deze ladder op het balkon van Maros' huis gekomen. Hij had geweten, dat hij daar sliep en dien nacht alleen in huis was juist het feit, dat zij overburen waren, was in den loop van een toeval lig aangeknoopt gesprek de aanleiding geweest, dat zij de rest van den avond samen hadden doorgebracht. De Chileen had dikke bundels Engelsch en Ameri- kaansch bankpapier bij zich hij was groothandelaar in fruit, had hij verteld. Toen was het plan bij hem gerijpt hem te berooven. En 's nachts was het inderdaad tot uitvoering gekomen. Alles was veel gemakkelijker gegaan dan hij het zich had kunnen voorstellen. De balkondeuren stonden open, zoodat hij zonder gerucht de kamer was binnen gegaan. De ander lag echter gekleed op bed en daardoor was hij genoodzaakt geweest het mes te voorschijn te halen. Vijf minuten, nadat hij zijn kamer ver laten had, lag hij alweer in bed eige naar geworden van ongeveer negendui zend dollar aan bankpapier. En geen haan had zijn naam ooit uitgekraaid in verband met den moord in Engeland, noch in Amerika. John Slatery keek naar de overzijde. Het scheen hier een gewoonte te zijn met geopende balkondeuren te slapen, want thans stonden ze eveneens wijd open. Precies als in dien nacht. Alles was trou wens weer zooals in dien nacht zijn kamer, de duisternis en de stilte in den omtrek. Als hij niet zeker geweten had, dat Moreno Maros dood was, zou hij zich negen jaar terug hebben kunnen wanen. Terwijl hij zoo stond uit te kijken, voelde hij zich moe worden. Ook kreeg hij hoofdpijn een gevolg van de slechte whisky, die de bediende hem voorgezet had. Hij had er een vreemd smaakje aan geproefd ze hadden in Valparaiso een royale hand van verval- schen. Hij sloot de balkondeuren, keek nog eens 'n keer de kamer rond en kroop eindelijk in bed. Bijna terstond viel hij in slaap Toen John Slatery wakker werd, was het klaarlichte dag. De zon scheen in de kamer en stond reeds zóó hoog aan den hemel, dat hij begreep zich te heb ben verslapen. Hij had het warm en baadde in zijn zweet. Met eenige moeite verhief hij zich in zittende houding. Zijn spieren waren stijf en zijn leden zoo zwaar als lood. „De duivel zal ze halen met hun ver- valschte whisky," knorde hij halfluid, terwijl hij een poging deed om op te staan. Eensklaps staakte hij die poging het viel hem in, dat hij zwaar ge droomd had. Iets van die oude geschie denis. Toen hij zich inspande, kon hij zich alles bij stukjes en beetjes weer herin neren. H jj had gedroomd, dat hij midden in den nacht was opgestaan en zich ge- ruischloos had aangekleed. Toen had hij de balkondeuren geopend en was over de brandladder naar het huis aan de overzijde geloopen. Daar was hij zonder gerucht op de tafel toe geslopen, had naar kleeren gevoeld en vervolgens de stoelen geïnspecteerd. Kleeren vond hij echter niet, maar wel het bed in den hoek. Toen had hij het mes uit zijn zak gehaald en toegestoken Hij wilde er niet meer aan denken en stond met moeite overeind. Wijd wierp hij de balkondeuren open. De frissche lucht, die het vertrek binnen stroomde, verjoeg terstond het gevoel van onpasselijkheid, waarmee hij was opgestaan. Hij keek naar den overkant daar stonden de balkondeuren even eens open. Maar geen mensch liet zich zien, hoewel het huis wel bewoond scheen. John Slatery dompelde zijn hoofd in de lampetkom. Het loodzware gevoel begon uit zijn leden te wijken. Hij keek op zijn horloge en schrok. Het was hall twaalf en om twaalf uur moest hij aan boord zijn. Vlug trok hij zijn jas aan. greep zijn hoed en betastte werktuig lijk zijn zakken. Eensklaps fronste hij zijn wenkbrauwen hij miste zijn mes... Toen hij even rondkeek, zag hij het op 't nachtkastje liggen. Open hoe wel hij het altijd gesloten droeg. En hij kon zich toch niet herinneren, dat hij 't gisteravond gebruikt had, of zelfs maar te voorschijn had gehaald. Heel vreemd. Na eenig nadenken gaf hij de schuld aan de vervalsc.hte whisky, dat zijn herinnering hem omtrent dit punt in den steek liet. Hij trad naar de deur en wilde den sleutel omdraaien. Tot. zijn ver bazing was dat reeds gedaan. Met een toenemend gevoel van onrust opende hij de deur. En het volgende oogenblik deinsde hij terug in de gang stond een politieofficier met twee agenten en alle drie bedreigden ze hem met een bron ning „Handen op gelastte de politie officier barsch. Den kreet van schrik, die John Slatery naar de lippen drong, kon hij nog in houden, maar zijn angst was er niet minder om. In den officier herkende hij den bezoeker van den vorigen avond een ontmoeting, die geen bloot toeval geweest kon zijn. Gehoorzaam hief hij zijn armen in de hoogte en toen dacht hij eindelijk aan een protest. Maar hij hield het in, toen de officier op hem toe trad. In zijn stem lag een klank van de hoogste voldoening en in tegenstelling met den vorigen avond sprak hij thans onberispelijk Engelsch. „Opgeknapt van het drankje, dat we je ingegeven hebben Coca een aftreksel van de bladeren van de cocastruik, waarvan de Indianen het geheim bewaren. Gemeen goedje, vriend. Het verdooft het gevoel, doch prikkelt de motorische zenuwen tot handelen. En het eigenaardigste is, dat het den mensch in een droomtoe stand aanzet tot een herhaalde ver richting van vroegere daden, die door plaats en omstandigheden in het ge heugen worden teruggeroepen. Wij heb ben je vannacht het drama nóg eens zien opvoeren van negen jaar geleden. Met dit verschil echter, dat je het bed aan den overkant thans verlaten vond." De politieofficier trad eensklaps nog een stap dichter op John Slatery toe. En thans lag er een klank van persoon lijken haat in zijn stem. „Wij hebben negen jaar gehoopt, dat de moordenaar nog eens terug zou keeren naar de plek van de misdaad. En in dien tijd heeft er geen onbekende Engelschman of Amerikaan hier voor het éérst gelogeerd, of hij heeft met coca kennisgemaakt. Negen jaar lang heb ik op den dader geloerd en thans héb ik je eindelijk. Je mag weten, dat ik het me tot levenstaak had gesteld negen jaar geleden liet ik mijn werk in den steek en ben naar de politie overgegaan. Onthoud mijn naam Amagos Maros het slachtoffer had een zoon en die zoon ben ik. Vraagt het adres van den dichtstbijzijnde!» leverancier aan i /aalhcrg, V ictorialaan la. V. assenaar Doe zooals die tienduizenden vóór U, die hun ver moeidheid en zwakte zagen verdwijnen na het gebruik van Sanatogen en weer door en door gezonde men- schen werden. Dit is verklaarbaar, want Sanatogen vult de uitgeputte lichaamscellen met nieuwe levenskracht. Ga nog vandaag een busje halen om die slapte en vermoeidheid te verdrijven. Tot uw verbazing zult ge dan weldra bemerken, dat ge weer even flink als vroeger zijt geworden. Het zenuwsterkend voedsel Moe- en loomheid verdwenen. „In het hort kan ik zeggen, dat Sanatogen mij er boven of> heeft geholpen. Die ontzettende moe- en loomheid 's ochtemds bij' het opstaan is totaal ver dwenen. Mijn kleur is aan merkelijk beter geworden en ik mocht een goede gewichtsver meerdering waarnemen" De Heer O. H. T. te Aiieo.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13