19 Wegens het slechte weer op Zondag konden verschil lende voetbalwedstrijden in onze provincie niet door gaan. In Middelburg had de ontmoeting plaats tusschen Middelburg en It. B. C.,die den Middelburgers een 113-zege opleverde, 't Was een ware doelpunten- regen. Be Middelburgsche midvoor is alle II. B. O.- spelers gepasseerd en doelpunt. Birkse komt voor open doel en 't is weer een doelpunt. Reeds één van de eerste Zondagen van de voet bal-competitie moest in het water vallen. Na een tamelijk goeden vroegen morgen kwam na het keuren van de velden een echte Hollandsche regenlucht de horizonten vertroebelen en het was nog vroeg in den Zondagmorgen, toen de eerste druppels op de ramen tikten. Matineuze plannen werden uit het hoofd gezet of liever werden in bed uitgebroed. We hebben van een langen nacht, dank zij den regen, meegeprofiteerd. Maar hoe weinig vlug, om niet te spreken van hoe lui, we dan ook waren, toch zijn we gaan kijken of het groen-witte dundoek in de vochtige lucht wapperend kond zou doen van een toch te spelen wedstrijd. Niet verwacht, bleek dit inderdaad toch het geval te zijn en konden we ons opmaken, om 's middags dezen kamp te gaan aanschouwen. Hoewel De Zeeu wen-Vlissingen op ons programma stond, zijn we ter Nadorst getogen en door de welwillendheid van één der Nieuwenhove-bewoners in staat gesteld om althans droog den wedstrijd te volgen. Een mooiere tribune dan die welke de villa's in Nieuwenhove vormen, kan men zich niet wenschen. Regen en modder waren oorzaak, dat de spelers al spoedig in een niet al te brandhelderen toestand verkeerden en.dat verschillende doelpunten tot stand kwamen. Middelburg zag dit jaar de eerste punten tegen zich gescoord, zij het slechts een drietal, dat ruim schoots compensatie vond in elf doelpunten vóór. Van de drie R.B.C.-doelpunten waren er twee Ook de keeper van Middelburg moest enkele malen ingrijpen, waarbij zijn lengte hem te hulp kwam. gaf om in de andere veste eenige gaten te slaan, als om te bewijzen, dat de eerste schermutseling, welke een treffer kostte, slechts een spiegelgevecht was. Het lukte ook schitterend en nog voordat de strijd half ten einde was, hadden de Roosendalers hun neder laag te pakken door een serie keurige Middelburg- doelpunten. Na rust zette de groen-witte eenheid, want dat was 't elftal, z'n zegetocht voort en de eene kogel na den anderen trof doel. De scheidsrechter, die overi gens dezen gemakkelijken wedstrijd goed leidde, maakte toen den eenen buitenspel-blunder na den anderen, wat voor R.B.C. gelukkig was, anders was de score zeker tot een Nederlandsch record uitge groeid. Wij hadden een zeer gunstige positie ingeno men en konden de operaties van de troepen van groen-witte strijders in het voorfront op centimeters nauwkeurig volgen. Regel 6 van de spelregels werd door den arbiter, die te veel lette op het moment, dat de speler den bal „ontving" en te weinig op het oogenblik, dat de bal „gespeeld" werd, nogal eens verkracht. Bij een zoo milden doelpuntenregen geeft een enkele druppel niet, maar als het er op aankomen zou, was dit zeker een bron van inciden ten geworden. De aalgladde Vogel, wiens come-back we heel lang geleden, toen hij een zwakke periode had, reeds aankondigden, werd er telkens door geremd. Voorzoover de gladheid van het terrein er geen schade aan deed, was er toch spel te zien, dat be koren kon, vooral in het begin. Middelburg zien we zonder ongelukken kampioen wordenal is het nog vroeg in het seizoen, toch dur ven we dit reeds voorspellen. Een volgende maal wat over de andere Zeeuwsche clubs. Zondag kwam alleen Zierikzee met een gehavend team nog om een nederlaag naar Vlissingen 2, terwijl Goes tegen Hero het onderspit moest delven. T.S.C. klopte Breda, zoodat nu alleen Middelburg en de Zeeuwen nog ongeslagen zijn. En niet lang daarna wordt de R.B.C.-keeper weer gepasseerd. Ondanks het gladde veld bij de doelen wist de Middelburgsche keeper zelfs gevaarlijke aanvallen te keeren. Geen kans voor de R. B. C.-rooihoede. Keeper Becks is op zijn post. werd afgemaakt. Keeper noch verdedigers hadden er vat op. Het was een verrassing en bracht, omdat het indirect aan leiding werd tot enkele R.B.C.-aanvallen, mede voortgekomen uit de ge dachte tegen het gevrees de Middelburg wel wat te kunnen klaarmaken, eenige spanning en on zekerheid. Zou Middelburg nu reeds gaan struikelen, heeft dit elftal de eerste weken boven zijn kracht gespeeld Het kwam anders uit, toen de groen-witte defensie na het eerste doelpunt de grenzen van zijn gebied sloot en de aanvallers in het voorfront opdracht „modder"-punten, omdat de doel- verdediger zich ten slotte in de modderkluiten niet anders dan op handen en voeten meer verplaatsen kon. Het eerste R.B.C.-doelpunt, tevens het eerste van den wed strijd, was een juweel, dat na een keurig opgezetten aanval door een fraaien en goed gerichten kopstoot

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19