Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 25 Men meldt ons uit Clinge, dat het oude raadhuis afgebroken is en dat op het plein daarvoor een openluehtvoor- stelling is gegeven, waarbij mooie acro batische toeren maar vooral groote krachtdemonstraties werden vertoond. Daar men dit misschien denken zou, verklaren wij bij voorbaat' dat niet de raad aldus bezig is geweest. Hier is nu niets meer aanwezig, waar om wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Toen te Biervliet een veehouder zijn schapen in een klaverland liet grazen, traden er na eenigen tijd bij 'n tiental dezer dieren ernstige ziekteverschijn selen op, waaraan- er verschillende be zweken. Het onderzoek toonde aan, dat er nogal klavertjes-vier in deze wei stonden. Dit teveel aan geluk hebben de stomme beesten blijkbaar niet kunnen ver werken Onze correspondent te Vlissingen schrijft ons, dat een motorrijder, die op den Boulevard tufte, in het zoogenaam de haventje van Meyer is gereden, ten gevolge waarvan de man 'n hersen schudding opliep. Niet altijd is het 'n geluk, wanneer men in een veilige haven belandt. Een jongedame te Groede, die op reis wilde gaan, liep voor vijf minuten aan bij een familie-lid en zette haar koffer ge makshalve op het erf nabij een haag. Toen zij na 'n uur terug kwam, bleek de koffer verdwenen. Daar er in Groede geen kruiersdienst bestaat, is men bevreesd dat het voor werp gestolen is. Te Wolf aartsdijk hebben de belas tingcontroleurs zich Zaterdag onledig gehouden met het controleeren van de boodschappenmandjes der winkelende huisvrouwen en dienstmeisjes. Daar men dit natuurlijk niet iederen Zaterdagmiddag kan doen, raden wij de autoriteiten aan, hun ambtenaren ook eens 'n keer met het thee-serviesje te laten spelen Te Ierseke heeft de burgemeester in eigen persoon en met een vriendelijke speech de veertiende tentoonstelling van Floralia geopend. Een provinciaal blad bracht het be richt daarover onder den ietwat onhof felijk aandoenden titel van „Bloemen en zwammen". Te Sas van Gent is den eenen dag '11 orgeltje in het kanaal geraakt en den anderen dag een man „onder den in vloed". Het eerste slachtoffer kon geen geluid meer geven, maar het tweede zong van „Die mooie molen" toen men hem op het droge getrokken had. Het schijnt, dat een drank-orgel beter tegen kanaalwater kan dan een gewoon orgel Een Goesche winkelier, die duizend rookertjes in 'n fraai pakje op het Kerk plein had neergelegd met bestemming voor een vrachtrijder, moest deze week de vermissing constateeren. Gezien het tijdstip van verdwijnen, mag men wel aannemen, dat, met de sigaartjes, de hoop ze terug te bekomen in rook is opgegaan. Burgemeester Slegt van Hoedekenskerke en Kwaden damme Een groep schootkinderen zingt den burgervader toedie werd op laatstgenoemde plaats wegens zijn 40-jarig burge- plaats genomen heeft in de vestibule van de school, meesterschap door de schoolkinderen gehuldigd. De aankomst van den burgemeester en echtgenoote op het schoolplein. lie signaal-af deeling van Achilles uit Middelburg en de plaatselijke muziekvereeniging trekken voorbij de burgemeesterswoning te Souburg tijdens de winkel weekfeesten op Zaterdag 26 Sept. Te Goes is een aanvang gemaakt met den aanleg van de nieuwe haven. Een kijkje op het werk. Op 23 Sept. werd te Sluis de tiende R.K. onderwijzersdag voor Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden. De deelnemers op de stoep van- het raadhuis te Sluis na de officieele ontvangst. Te Souburg werd een winkelweek georganiseerd, waar aan een ringrijderij was verbonden. De ringlijders ■in actie. Over het kanaal te Vlake werd de vorige week de tweede spoorbrug aangebracht: zoo is er de huidige situatie. Het echtpaar Bos-Behage te Mid delburg mocht in volle gezondheid zijn vijftigjarig huwelijksfeest te midden van zijn kinderen vieren: de buurtbewoners hadden voor een feestelijke versiering gezorgd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25