Emulsion HOEVEEL INKT Vermijd dien angst voor levertraan VACUMATIC TOONT U ER IN ZIT! 1 AL DE INKT [zichtbaar doet wat de zon doet. 27 KNELLENDE SCHOENEN, BRANDERIGE VOETEN, likdoorns en harde huid. Radox lielpt direct en afdoend. Wanneer U last heeft van knellende schoenen, wanneer Uw voeten gezwollen en branderig zijn, waardoor loopen en staan tot een kwelling wordt, neemt dan een Radox voetbad. In twintig minuten zult gij van deze zoo uiterst hinderlijke klachten verlost zijn. De voeten zwellen en worden branderig en pijnlijk, wanneer de poriën der voetzolen verstopt zijn. Hierdoor zullen de zure afscheidingen uit spieren en gewrichten niet verwijderd kunnen worden, en zich onder de huid gaan ophoopen. Radox nu maakt in het water zuurstof vrij, die in de poriën doordringt en deze grondig reinigt. De schadelijke stoffen kunnen nu worden uitgedreven, waardoor onmiddellijk verlichting ontstaat en de pijnen en het branderige gevoel zullen ophouden om niet meer terug te komen. Radox bevat bovendien zouten, die in staat zijn eeltplekken en harde huid zacht te maken en ten slotte te doen verdwijnen. Deze zouten dringen door de poriën ook tot aan de wortels der eksteroogen. waardoor deze worden los geweekt, en met wortel en al kunnen worden weggenomen. Voor het radicaal bestrijden van voetkwalen met blijvend resultaat is er geen beter middel dan Radox. Een Radox voetbad versterkt bovendien de spieren en pezen, het zal Uw voeten sterk en veerkrachtig maken. Ge staat weer uren zonder bezwaren en het loopen wordt weer een genoegen. Radox is verkrijgbaar bij alle apothekers en -rkende drogisten a fl. 0.75 per pak, omzet- lasting inbegrepen. Nu ook verkrijgbaar in kleine pakjes fl. 0.12% per stuk. Imp. N.V. Rowntree Handels-Mij., Heeren gracht 209, Amsterdam (C.). /•«rfcir'* \ieuimte Pen a Parker's schitterende nieuwe pendc VACUMATICbevat niet alleen 102% meer inkt dan an dere pennen van gelijke grootte, maar al de inkt er in is zicht baar, dus U kunt zien, wanneer het tijd is om bij te vullen. Bekijk zelf'eens de Vacumatic. Vulpennen Fl 21.00 Fl. 9.75 Bijpassende Potlooden Fl. 6.50 Parker's QUINK Overtreft Inki Gebr. KIKKERS, N.V. AMSTERDAMROTTERDAM DEN HAAG Parker's Gebruikersdienst, Prinsengracht 422, bij de Vijzelstraat, Amsterdam, C „We zullen er niet over twisten, wie bepluimden hoed onder den arm, bin- van ons beiden met die zelfverlooche- nenkomt en voor haar buigt, ning het grootste offer brengt, Gösta. „Ik hen juist bij Hare Majesteit Als het er toch uit moet, laat me dit de koningin-moeder geweest." dan ook nog zeggen ik sta niet meer „Ik weet het, oom Jacob,' knikt zoo tegenover je als vroeger." Het lachje Ebba gelaten. „Wij gaan trouwen, om Ebba's mond wordt langzaam een Hare Majesteit wenscht, dat u mijn smartelijke, bittere klacht. „Toen ik band vraagt, en ik. ik zal baar boorde, dat je me in staat achtte, je u niet weigeren." te verlaten, onze liefde te verraden.. Een hovelingenhuwelijk, een politieke toen is er iets in me gebroken, Gösta." noodzakelijkheid, een handige vondst „EbbaMet een hartstochtelijke be- van de koningin. Ebba zelf beeft er bet weging grijpt Gustaaf Adolf naar baar hoofd voor moeten buigen, 't Is zoo band. „Het leek zoo. alles wees er het beste. Gösta mag niet lijden. Haar op, dat je vrijwillig.... en toen ik de huwelijk met Jacob de la Gardie zal waarheid te weten kwam...." voor immer een grafteeken welven Treurig schudde Ebba Brahe bet over de jeugdliefde van Gustaaf Adolf, hoofd. „Al had de beele wereld tegen Misschien, denkt Ebba treurig, mis- me getuigd, dan had je zoo nog niet schien zal bij nu gaan gelooven, dat over me mogen denken, Gösta. Ik kan bij mij toch geen onrecht heeft gedaan daar niet overheen." met zijn verdenking. Er vervloeien lange minuten. Gustaaf Langzaam, rustig steekt zij haar band Adolf heeft Ebba's hand losgelaten en uit. Maar Jacob de la Gardie grijpt staart voor zich uit. die niet. Er trekt een wrevel in zijn Ebba Brahe maakt een hoofsche half afgewend gezicht. Onbeheerscbt buiging. stampt zijn voet op den vloer. „Heeft Uwe Majesteit nog bevelen „Wat is er, oom Jacob Verwonderd De koning schudt het hoofd. „Er blijft kijkt Ebba in 't pijnlijk verwrongen ge- me nog over, je voldoening te. geven zicht van den maarschalk. „Valt 't u zoo voor 't geleden onrecht, Ebba. Degenen, zwaar, den wensch der koningin die je gehoond en gelasterd hebben, „Koningin vóór en koningin na zullen...." valt Jacob de la Gardie uit. „Ik kan „Het is ongepast, de koninklijke dat idee niet velen, dat ik hier zou Majesteit in de rede te vallen," roept staan, omdat ik er door een bevel Ebba haastig uit, „maar als ik dan toe gedwongen wordIk sterf liever toch nog iets mag zeggen, wijl u me eenzaam, dan met jou te leven, als je nog steeds bij mijn voornaam noemt, me enkel...." dan is bet deze bede Wilt u mij uw Jacob de la Gardie zwijgt eensklaps, gunst betoonen, kondigt u dan een In Ebba Brahe is een groote, stille amnestie af voor allendie zich kor- verbazing. Het is niet zoo moeibjk, in telings aan rebellie hebben schuldig dat toornige mannengezicht te lezen, gemaakt. Ook voor de oproerlinge De la Gardie is geen werktuig der Ebba Brahe." koningin, geen hoveling, die handelt uit toewijding jegens bare majesteit. Hij Ebba Brahe zit in baar vroegere heeft Ebba Brahe liefHij heeft haar kamer in den linkerzijvleugel van het nog steeds lief, ondanks alles, slot. Oude, lieve berinneringen komen „Jacob...." Zacht sluipt de band op haar toe uit de brocaten stoelen en van Ebba Brahe in de zijne, ze maakt sierlijke meubels, herinneringen aan een de gebalde vingers los en houdt ze o-elukkige jeugd. vast. Terwijl De la Gardie zich over Wanneer begint de mensch oud te baar heen buigt en met bevende lippen worden Ebba Brahe telt eerst drieën- haar hand kust, gaat Ebba's blik twintig jaren, zij staat nog in de lente- peinzend over hem been, de verte in. dagen des levens. Maar in dit uur Er ligt een stille vreugde in. Zóó moei- beseft zij een diepe waarheidniet met lijk en troosteloos, als zij 't zich had zoo- en zooveel jaren begint men oud voorgesteld, zal haar leven aan de zijde te worden, niet, als het eerste grijze van Jacob de la Gardie niet worden, baar aan de slapen komt, maar als Er glinstert een lichtje op in don- men begint, op herinneringen te leven, keren nacht, een heel klein, schuchter Haat en liefde zijn afgestompt in haar lichtje, borst. Wel is bet de wijze Oxenstierna geweest, die haar bet woord amnestie „De brieven aan zijne doorluchtigheid beeft ingeblazen voor haar audiëntie bij den keurvorst van Brandenburg en aan den koning, maar de wil tot verzoening uw gezant in Berlijn." Oxenstierna legt en vergeving kwam uit baar eigen ziel. twee geschriften met fraaie krulletters Wat was er tenslotte voor belangrijks, op de schrijftafel des konings, en legt dat nu nog vergeven moest worden penneschacht en wasrol bij de band. De booze geest van 't hof, Maegrita Gustaaf Adolf loopt met de armen Zanteres, beeft bet land verlaten. Erik over elkaar een paar malen bet vertrek Liljefors heeft geboet. En de koningin- door, bbjft dan voor den kanselier moeder 1 staan. Ebba denkt met stomme aandoening „De inhoud is 1" terug aan bet gesprek onder vier oogen, „De eerste stelt zijne doorluchtig- dat zij met koningin Christina bad heid keurvorst Johann Sigismund in gevoerd. Ernstig en streng heeft die kennis van Uwer Majesteits besluit, booge vrouwe tot baar gesproken, maar de onderhandelingen der beide kabi- het was geen haat en geen kleingeestige netten te bekrachtigen en formeel de hoogmoed, die uit haar spraken. Ebba hand te vragen van bare doorluchtig- voelde bet diep als die vrouw haar had heid prinses Maria Eleonora. De tweede tegengestreefd, dan was dit uit ernstige geeft onzen gezant te Berlijn instructies zorg gebeurd, zorg voor den jongen over de wijze, waarop hij bet aanzoek koning, zorg voor het welzijn van van Uwe Majesteit verrichten moet." Zweden. Datgene, waartoe de jeugd van Zwijgend, met de lippen stijf op Gustaaf en Ebba zich eerst omhoog elkaar, ziet Gustaaf Adolf de brieven moest worstelen, was voor baar van- door. Met een strak gezicht wacht zelfsprekend, natuurlijk. De koningin- Oxenstierna. Er ruischt hem wereld- moeder Christina was een koningin. geschiedenis in de ooren. Ebba heft moe bet hoofd. Er staat De koning legt de brieven neer, een lakei aan de deur. grijpt naar de pen. Een laatste seconde „Zijne hoogheid maarschalk De la van aarzeling dan zet de koning Gardie niet vasten, mannelijken trek zijn band- Met een droevig lachje kijkt Ebba teekening onder de regels naar den man, die in groot tenue, den Gustavus Adolpbus, Rex Svediae. Voor de meeste kinderen is lever traan een straf; een onnoodige Want levertraan alleen is niet al tijd voldoende. In Scott's Emulsion (het product van Scott Bowne) vindt Uw kind alle versterking, die het noodig heeft, zonder dien beruchten traansmaak. SCOTT'S EMULSION IS LICHT VERTEERBAAR. Scott's Emulsion is een volmaakte emulsie van levertraan in fijn verdeel den toestand, rijk aan vitaminen A en D (voor vet-, weefsel- en beendervor- ming) en phosphor (voor hersenen en zenuwen). De samenstelling maakt deze emulsie licht verteerbaar, waar door de bestanddeelen gemakkelijk in het lichaam worden opgenomen. Scott's Emulsion kweekt een krachtig lichaam met grooten weerstand.* Koop vandaag nog bij Uw apotheker of drogist een flesch origineele Scott's Emulsion. Prijs fl. 1.05, groote flacon fl. 1.90. VOLGENS het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt telden de vacan- tiemaanden Juli en Augustus dit jaar 21 uren zonneschijn minder dan in 1935. Uw kinderen hebben hier door niet genoeg kracht in reserve. Eén lepel Scott's Emulsion heeft dezelfde werking als 2 uur zomer zonneschijn. Hei maakt Uw kinderen bestand tegen kou en vocht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27