VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK KRUSCHEN He Huizen van Hossu te Hoorn Panorama brengt de lont bij het kruit 2000-GU LD EN-VARKEN Nu tennist hij weer 32 ..lieer jaren geleden kreeg ik pijn in mijn, voeten, die steeds erger werd. Ik probeerde electrische stmomenmassage, hetgeen niet hielp. Xu een jaar geleden raadde men mij aan een proef met Kruschen Salts te nemen. De verbetering trad als het ware onmiddellijk in, toch verdwenen de pijnen en zwellingen in mijn roeten slechts geleidelijk. Xa zes maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik al weer tennis. Ik ben nog jong en 1' zult zich kunnen indenken wat het voor mij beieekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal er steeds dankbaar voor blijven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen. C. IF. te 8." (Origineele brief ter inzage.) Rheümatische pijnen vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit gevaarlijke urinezuur ontstaat door afvalproducten, die zich door onvoldoend werkende afvoeror- ganen in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts spoort deze afvoer- organen aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pijn verdwijnen. Maar dit niet alleen, ook de geheele gezondheidstoestand zal verbeteren. Lusteloosheid en vermoeid heid zullen plaats maken voor energie en uithoudingsvermogen en men zal zich jaren jonger voelen. SALTS is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zóówel als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Want vóór 15 October a.s. moet het nieuwe springen, opdat 520 Panorama-lezers, die op 10 September 1.1. reeds tot onze abonné's behoorden, daar elk hun deel van kunnen krijgen. Het resultaat van de explosie brengt ons nummer van 15 October a.s. Jim beklopte hartelijk haar hand. ..Heb je een kamenier naar je zin V' „Mary heeft voor me uitgepakt. Zij is heel goed." „Ik kan de verheugende mededee- ling doen, dat Lou een goeden man heeft. Ik ben haar laatst tegengeko men. Ze hebben een nieuwen auto en leven erg royaal." „Lou V' Ruth probeerde haar stem luchtig en gewoon te laten klinken, alsof ze heel goed wist, wie Lou was waarschijnlijk een dienstbode. „Ken je Lou niet meer Lou heeft je opgepast, toen je een klein meisje was. Ze was erg kieskeurig op 't gebied van vrijers." „Ik ben blij, dat ze eindelijk een goede keus gedaan heeft," zei Ruth lachend, en zij hoopte, dat zij zich niet verpraatte, ,,'t Was 'n aardig meisje." „Ja." Weer kwam 't Ruth voor, dat er 'n ietwat verbaasde trek over het gezicht van den jongen man kwam. Maar 't kon ook wel zoo lijken, door het verband. Een gezicht met bedekte oogen was voor Ruth als een huis, waarvan de ramen volkomen waren afgesloten, zoodat geen licht naar bui ten drong. „Vertel nu eens wat over jezelf," vroeg Jim. „Ik weet, dat je naar school gaat en die bar korte en oppervlakkige briefjes schrijft, die ik eens in de zes weken gekregen heb. Wat voer je verder uit V' „Ik wou liever over jou praten," antwoordde Ruth. „Ik heb mezelf niet stuk laten slaan en snijden, en ik word niet door knappe verpleegsters bediend en er vliegt geen familie het halve land door, om mij op te zoeken." Wordf vervolgd DOOR CORNELIS SPRINGER (1875) Over den schilder van het op neven staande bladzijde gereproduceerde stadsgezicht schreven we reeds een uitvoerige notitie in een onzer vorige nummers. De hier afgebeelde schilderij toont weer eens opnieuw, dat deze ver, maarde schilder van historisch steden schoon zijn plaats in de musea van ons vaderland volkomen waard is. Deze van historisch en topografisch belang zijnde schilderij is niet alleen fraai van samenstelling, maar ook fijn van kleur en vol leven. Met veel liefde voor het anecdotisclie detail is dit paneel geschilderd. De figuurtjes mogen ietwat langgerekt van proportie zijn, ze zijn echter met zeer veel zorg gekozen en elk op de hun pas sende plaats neergezet, daar waar ze een anders leege partij uitstekend aanvullen met kleur en beweging. Wat in dit werk van Springer vooral de aandacht vraagt, is het historische huizencomplex, aan de Slapershaven te HOorn, nog op heden bestaand en be kend onder den naam Bossu-huizen. Hoorn behoorde oudtijds tot de ver- inaardste West-Friesche steden. In den gulden tijd der Republiek reeds bezong Mondei haar glorie De Zuider Triton heeft tot zijn trompet verkoren De Hoofdstad van zijn zee, den uitgelezen Ilooren. Van die oude glorie zijn nog tal van steenen getuigen overgebleven. Hoorns gebouwen, gevels, portieken en orna menten, ze zijn één en al historie. Zoo ook de drie hier afgebeelde gevels aan de Slapershaven. Ze hebben alle drie be trekking op den beroemden slag op de Zuiderzee van 1573. Curiositeitshalve drukken we hier de opschriften af van de drie breede gevelsteenen, door den schilder met zooveel liefde voor het schilderachtige detail weergegeven op zijn paneel. Het huis op den hoek van het Groote Oost toont ons een fries met schepen, waarvan het onderschrift luidt: O Loffelijcke daet, o schoone gulden tijden, Wie datter aen gedenckt die moet hem noch verblijden, Het land dat schut en beeft de vijant die komt aen Hij wil met Amelek gantsch Israël verslaan. Hij komt met groote macht maar Godt heeft ons gegeven Oock Arons ende Hurs wier namen sijn geschreven! Busso zeeslag geschiedt 1573. De fries van het huis daarnaast, No. 4, het middelste van het schilderij, toont ons een gezicht op Hoorn. Op den voor grond ziet men een aantal zeeschepen. Hieronder staat En sonder twijfel ist daer sijnder ook int midden, Daer sijnder op het land, die Godt met Mooses bidden, Totdat men overwint gelijck het is geschiedt, Waarvan men huyden noch een klare teeken siet. De pui van het eerste huis op de schil derij is ook tot op heden nog het best bewaard. De fries wordt gedragen door twee gesneden houten consoles op de borstwering prijken twee leeuwen en in het midden twee beelden van Fortuna. Daartusschen ziet men de voorstelling van den slag op de Zuiderzee, met het opschrift Bossv Zeeslag D 10 M. D. 11 dag. Tot eer van haer geslagt, tot lof van dese daed, Die klampen hem aen boordt, die weten noch wel raed, llier is een Horens Hop, daer gaet het op een vechten, Daer siet men 't eene schip vast aen hot ander hechten. Anno 1573. Daer siet men rechte liefde, daer doet men onderstant, Daer vecht men sonder geit voor 't lieve Vaderlant. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux- HAARLEM, Nassaulaun 51.Tel. int. 15866. Giro 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon luiere. 55170. Giro nr. 07046. ROTTERDAM. Stations weg 24. Telefoon latere. 50540. Giro or. tOlOBi. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc 111664». Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142. Telefoon Interc 15473. Giro nr. 140597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 120750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124600. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 32