v m ft - SU Een lekkere lolly lom er voor Shirley wel wp overschieten, al us de boodschap, welke zij moest doen, ook nog zoo bescheiden geweest, juaangvniime vervelende ventje, wiens dito dito tante er op stond, dal hij niet- de kleine examen zou doen, wijl daardoor de geleerdheid van hem nog beter zou schitteren, „zakt' terwijl Shirley er op een ongeloofelijke manier „doorzwijvf'. Summerville, welken laatsten speler zich misschien niet iedereen zal herinneren, maar die toch zeker geen onbekende is en beschouwd kan worden als een buitengewoon succesvol acteur. r\ie twee figuren zijn voornamelijk de steun- tpilaren naast de kleine Shirley. Zij is nu niet meer 't eenige en uitsluitende wezentje, dat van liet begin tot het einde de aandacht voor zich op- eischt, maar ze heeft als secondanten, om het zoo maar eens te noemen; een zeer verdienstelijk tweetal, welks belevenissen op zich zelf reeds het aanschouwen ten volle waard zijn. Van Guy Kibbee, dien gemoede lijken dikkerd, behoeven we weinig te vertellen. Het zij voldoende op te merken, dat hij thans optreedt als pleegvader van de kleine Sliirley, terwijl Slim Sum- merville hem op zijn manier bij de moeilijke taak een handje helpt. Uiterlijk zijn zij twee ruwe, bonkige zeelui, respectievelijk kapi tein en kapitein-opzichter van een vuurtoren, maar ze hebben, behoudens twee gouden harten, ook de eigenaardige gewoonte, om als zij bij elkaar zijn per manent ruzie met elkan der te hebben. Dat geeft aanleiding tot verschillende komische conflicten, waar aan men een intens ge noegen beleeft. Is dit in zekeren zin de eerste en voornaamste indruk van deze film, later, wanneer er moeilijkheden ontstaan met de kleine „Star" (zoo beet Shirley Temple in deze film), komt het kleine meisje zelf meer en meer in het middelpunt van de belangstelling en geniet men voor de zooveelste maal weer van het on gedwongen, prettige spel van deze kleine actrice, die niet alleen zingt en speelt, maar ook stepdanst, dat het -een lust is. Werkelijk, wij hebben ons met fleze Temple-film nog beter vermaakt dan met de voorgaande en juist om de hierboven genoemde redenen. Of dan ook de roman van Laura E. Richards, waarnaar zij gemaakt werd, op den voet gevolgd is, weten we niet en doet ook betrekkelijk weinig terzake, hoofd zaak is, dat David Butler, die de regie voerde, er in geslaagd is. een film te maken, die niet alleen S. T.-enthousiasten, maar iederen toeschouwer kaai voldoen. ■hel zuidwester, regenlaarzen en jas voelt Shirley zich reeds een heele zee-robbin. Deze film was een der wein ige gelegenheden, waar bij het haar vergund was, tum den waterkant, te spele n.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 35