lfiïKloi*Mleedinq Normacol - Voor regelmatige werking. Voor Uw kinderen L Constipatie mag niet tijdelijk verholpen worden U moet er van af komen." 37 WAT ZULLEN WE ETEN? Zondag Witte soep. Roastbeef. Bloemkool. Aardappelen. Chocoladevla. het „melkdrinken op school" als het ware in den lesrooster is opgenomen. Mocht soms door den een of ander het melkdrinken eerder als een straf dan als een genoegen worden beschouwd, dan kan ten eerste de methode van „het rietje" worden geprobeerd een Maandag Gehakt van vleeschresten. attractie, waarvoor de meesten wel Andijvie. Aardappelen. Broodomelet. Dinsdag Varkenscarbonade. Savoyekool. Aardappelen. Appelmoes. Woensdag Kerrysoep. Runderschijf. Gestoofde bieten. Aardappelen. Donderdag Koud vleesch. Worteltjes. Aardappelen. Havermoutpap. Vrijdag Tomatensoep. Stokvisch. Gestoofde uien. Aardappelen of rijst. Beschuit met bessensap. Zaterdag Gebakken spek. Andijviesla. Aardappelen. Trommelkoek met stroop- saus. DE HERFST NOOPT TOT SPECIALE ZORG VOOR HET JONGE SCHOOLKIND blijken te zwichten. Ten tweede kan de melk door wat cacao en wat suiker in een slappe chocolademelk worden ver anderd, een drank die èn door kleur èn door smaak het vooroordeel tegen melk doet vervagen of zelfs verdwijnen. Ten derde is er nog de mogelijkheid, om een gedeelte van het melkrantsoen onder te brengen in een pap, hetzij aan het ontbijt, hetzij als nagerecht bij het middagmaal (havermout-, rijst-, gort-, griesmeelpap, enz. enz.). Ook aan het oudere schoolgaande kind (tot ongeveer 14-jarigen leeftijd) zal een zeker zijn aan te bevelen de 20 g. eiwit b.v. van bijzonder hoogstaande soort en in uiterst licht verteerbaren vorm die bovengenoemde hoeveelheid melk meebrengt, zorgt reeds voor een derde deel van den dagelijks benoodigden eiwittoevoer en de rest wordt dan ge makkelijk aangevuld door de verder in ieder gezin gebruikelijke levensmidde len brood, aardappelen, grutterswaren, groente, kaas, misschien ook eieren, vleesch of visch. Ik kan mijn praatje niet eindigen, zonder één van deze levensmiddelen nog wat nader in verband te hebben Ieder jaar opnieuw zoo tegen gebracht met ons onderwerp ik bedoel October gewoonlijk kunnen we de kaas, die eigenlijk in geconcen- de klacht vernemen, dat de sinds treerden vorm alle bestanddeelen van eenige weken naar school gaande „klein- de melk bezit en die daarbij het voor- tjes" er minder goed beginnen uit te deel biedt van bijzonder gemakkelijk zjen meegenomen te kunnen worden, ook Te verwonderen is dat eigenlijk nietdoor de kleintjes, er wordt van die kleuters, in verband De daaruit voortvloeiende raad zou met hun krachten, heel wat gevergd zijn geef voor b.v. halverwege den De vele nieuwe indrukken, die het middag aan de kinderen een hompje schoolleven met zich brengt, de nood- kaas mee, verpakt in een stukje boter - zakelijkheid van zich te schikken in hampapier. Zonder eenige moeite kan het klasse-verband, de mindere bewe- dan deze voedzame, gezonde versnape- gingsvrijheid, enz. enz. dat alles ring ten goede komen aan hen, die an- werkt samen om het weerstandsver- dors wellicht „uitgehongerd na school- mogen af te brokkelen en van onze tijd thuis zouden komen, of die door blozende kleuters binnen enkele weken een gevoel van „flauwheid den langen misschien bleekneusjes te maken. rek van twaalfuurtje naar middagmaal Een van de maatregelen, die we in niet onder de gunstigste omstandigheden verband hiermee tijdig moeten nemen, op school zouden doorbrengen, zal zijn, zooveel mogelijk te zorgen voor Dagelijks een halve liter melk plus beweging in de frissche buitenlucht een een hompje kaas van b.v. een half andere zal bestaan uit het verschaffen onsen het aantal bleekneusjes zal van voldoende rust door het stevig aanmerkelijk dalen vasthouden aan den normalen tijd van MARTINE WITTOP KONING naar bed gaan en ten slotte is er de regeling van de voeding, waarover nog 'J VRAAGTEEKEN wel een woordje méér te zeggen valt. Vóórop staat dan de raad geef aan Mevr. B. te Breda. Uw personeel heeft het zesjarige schoolkind de hoeveelheid er recht op naast het gewone loon ook melk, waarop het recht heeft, d.w.z. laat kostgeld te ontvangen gedurende den het dagelijks een halven liter melk ge- t'jd- dat de famüie op reis is en het per- bruiken soneel dus elders een onderkomen Melk voorziet het groeiende lichaam moet zoeken. Ook de reiskosten zult u van alle voedingsstoffen, die voor het moeten betalen, terwijl het verder bouwen van nieuwe weefsels noodig menschlievend is, er rekening mee te zijn, en geeft in den vorm van be- houden, dat zich onder het personeel paalde vitaminen deD waarborg voor een °f meer weezen bevinden, een krachtig weerstandsvermogen tegen Q u A Wanneer u den avoud allerlei invloeden, die het jonge lichaam vddr j,et haar gewassclien wordt de bedi eigen. Die melk kan gedronken jJldd g0ed inwrijft met lauwe olijfolie, woiden één beker (van ongeveer 1% zuft u minder last-van droog haar hebben, dl.) bij het ontbijt en het twaalfuurtje (of de avondboterham) en eenzelfde Mevr. O. te Schiebroek. Het rood beker 's morgens om ongeveer half elf ratiné kinderjasje kunt u wasschen in brengen het rantsoen reeds in orde. een koud sopje van houtzeep, dat zoo Dat daarbij één verstrekking in den noodig vernieuwd moet worden, schooltijd zou vallen, is geen bezwaar Om den reuk van de nieuwe meubelen het „vrije kwartier" brengt vast en te doen verdwijnen moet u het vertrek zeker de gelegenheid «mee tot melk- natuurlijk geregeld goed laten door, drinkenom niet eens te spreken luchten. In kasten etc. kunt u boven- van de tegenwoordig zich meer en dien een schoteltje met kokende melk meer uitbreidende gewoonte, waarbij zetten, waarna u de deuren sluit. is voor U de beste keus de mooie, gemakkelijke en daar- - bij zoo gezonde en duurzame - atalogus gratis. Zoo noodig worden adressen waar kübler kleeding erkrijgbaar is gaarne verstrekt door de hoofdvertegenwoordigingrFa.G. H.TE KORTSCHOT.'W inlerswijk.TcI. No. 191 Probeer niet Uw constipatie te ge nezen door het innemen van „ruw- reinigende" laxeermiddelen. Zij veroorzaken een tijdelijke, radicale „opruiming", maar kunnen Uw kwaal op den duur verergeren. Normacol geneest Uw constipatie. De Normacol-korreltjes, bereid uit plantenhars, maken de ontlasting los en gemakkelijk. Bovendien is een kleine hoeveelheid, zuiver plantaardi ge frangtila toegevoegd, die de spie ren van den darmwand in geregelde werking stelt, totdat de nor male darmfunctie weer is ingetreden. Uw constipatie wordt door Normacol her steld en U raakt er dus niet aan gewoon. Normacol is absoluut onschadelijk. Uw dokter zal het advi- seeren. Prijs fl. 1. groote bus fl. 2.20; verkrijgbaar bij alle apothe ken en goede drogisterijen. Overtuig U van de genezende werking van Normacol en stuur onderstaande coupon nog vandaag in open envelop, gefrankeerd met 11 2 et- postzegel, of zend ons een briefkaart. Dan ontvangt U gratis en franco een proefbusje Normacol, genoeg voor 2 dagen. Aan C. N. Schmidt, Keizersgracht 31 Amsterdam C. P 8 H. Den Heer: Mevr

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 37