E NAJAARSMODE PARIJS EN D 38 I/inks Uiterst gedistingeerd avond toilet van zwarte genopte tajzijde met garneering van witte bloemen. Foto rechts: Zijden stoffen worden veelal met metaaldraad doorweven. momenteel te werk gaan, al ver achter ons. Naast paars vragen bruin en groen in de meest uit- eenloopende nuances de aandacht. De mouwen worden nog steeds met ingewikkelden kop ingezet, al heeft de mannelijke schouder-verbreeding ook afgedaan. Zoowel mantels als mantelpakjes worden zóó overdadig gegarneerd met kortharig bont, dat er weinig meer van de stof te zien blijft. Een nieuwe bontsoort, die echter verre van flatteus genoemd kan worden, is de gespikkelde, uiterst gladde zeerobben- huid. Daarnaast hand haven persianer in zwart en grijs, breitschwanz, seal, veulen en nutria zich. Laatste snufje de bont mantels, waarin reepen leer of laken verwerkt zijn, zoodat het geheel soepeler om de figuur valt. De zij den en wollen stoffen zijn veelal doorweven met fijn metaaldraad, terwijl zoo wel ciré als brokaat sterk favoriet zijn voor den avond. Overgaande tot het signaleeren van enkele bij. zondere modellen, staan we even stil bij de winter sport-kleeding. En zien dan, dat 't klassieke blauw en bruin een harden dobber zullen hebben om zich staande te houden naast het veel minder flatteuze tweed in onuitgesproken beige-grijze kleur. Voor trui, handschoenen, muts en sokjes strijden fel- i groen en knal-oranje om de voorkour. k In de serie avondjurken maakten vooral de m japonnen double usage opgang. De zeer lange, fl uiterst gekleede avondjurk, die door eenvoudig afknoopen van den bovenrok tot gezellig diner- toiletje werd. Het keurige tailleur de minuit, ge schikt voor diner of schouwburg, dat na het uit trekken van het jasje veranderde in groot gala. Twee vliegen in één klap, ideale uitvinding voor de vrouw met bescheiden kleedgeld. Prettig, dat de lange avondjurken van voren iets tippen, zoodat gevaar voor struikelen vrijwel ondervangen wordt. Zien we voor 's avonds nog opvallend veel blikke rende lamé-weefsels, daarnaast worden ook prachtige ouderwetsche stoffen gebracht, zooals zware da- massé en zelfs zijden laken. Heel erg aardig de her leving van het glanzende laken, dat bloemmotieven van heel fijne gitjes vertoont. Ook de Russische noot ontbreekt niet en dus zien we langs verschillende tunieken een breeden rand kleurig borduursel, dat zich dan op de wijde mouw horhaalt. Oostersche motieven, geborduurd met fijne, kraaltjes, sieren ook menig gekleed middag- j toilet. Mantels, pakjes, jurken en groot gala, het deint ons voorbij en laat als globaalindruk de overtuiging, dat dezen herfst en winter mooie, warme kleuren gebracht worden, prachtige wollen en zijden weefsels en dat bij eenige voorzichtigheid in keus elkeen hot model kan vinden, dat haar het beste afkleedt. Begin September, lawine van modeshowsEn hoeveel belang de hedendaagsche vrouw wel stelt in de laatste decreten van Madame la Mode bewijst het feit, dat ondanks grootsche Prinsesse-huldiging en stralend Oranje-zonnetje de zalen van Hotel Wittebrug toch overvuld waren met belangstellenden voor de collectie Heinemann en Ostwald. Om te beginnen met eenige algemeene trekken, die de komende mode kenmerken tuniek en klok kende rok zijn sterk favoriet. Wat een geluk voor de niet zoo heel slanken, dat weer andere voorname huizen, zooals b.v. Jenny uit Parijs, deze lijn vol maakt negeeren. Bracht de collectie Heinemann paars in alle nuances en is juist paars een kleur, waar het gros der vrouwen heel voorzichtig mee moet zijn, diezelfde Jenny, die gelijktijdig Fransclie mannequins in Hotel des Indes liet paradeeren, bombardeerde het bij uitstek Fransche zwart weer als uitgesproken modekleur voor ochtend, middag en avond. De tijden, dat men na één show al een -globaal overzicht had van wat komen ging, liggen, dank zij de onafhankelijkheid, waarmee de scheppers De combinatie van bruin fluweel met licht beige vos senbont is een zeer geslaagde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38