t Vier jonge spinstersop de jaarmarkt Br wordt een extra-pijp gestopt op spindag. door gemeenschappelijken arbeid in één dag zoo veel vlas als mogelijk tot fijne draden te verwerken. Dat later het liedjes zingen en sprookjes vertellen meer op den voorgrond trad, en dat de spinmalen, nog later, ontaardden in vrijpartijtjes en minne- koozerij, neemt niet weg, dat het nuttigheidsbegrip aan de organisatie van deze bijeenkomsten niet vreemd is. Het komt ons daarom zoo goed als zeker voor, dat ook aan het „spinnen" in het land rond Oldebroek de in onbruik geraakte spindagen ten grondslag moeten hebben gelegen, ook al valt deze spindag dan nog juist voor het eigenlijke begin van den herfst. Aan de folkloristen, hiernaar een dieper onderzoek in te stellen. Wie echter meent, in onzen tijd van gemakkelijk verkeer tusschen stad en land, nu spoor, autobus, auto en fiets de afstanden als het ware tot niets heb ben gereduceerd, op zoo'n Oldebroekschen spindag nog ouderwetsche romantiek te zullen vinden van onverwachte kennismakingen of liefde op het eerste gezicht, komt bedrogen uit. Immersde 01de- broeksche schoonen behoeven het in onzen modernen tijd niet meer op den spindag aan te laten komen, om in kennis te koinen of verloofd te geraken Wat niet wegneemt, dat zoo'n jaarmarkt aan den fotograaf toch stof genoeg oplevert voor aardige plaatjes, waarin het toch altijd nog eenigszins patriarchaal gemoe delijke leven en de rustige, door niets gejaagde omgang, de eigen sfeer, de aantrekkelijke noot vor men. Mogen onze lezers de opnamen van dezen spindag ook vanuit dezen gezichtshoek bezien en waar- deeren. „Wat je zegt? Is Marinas al verloofd ».r worden, keert men huis-u zoon lx voor jan aar pet te vot iet me n. m

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 3