19 Ome 2e-klassers. Eet elfhil can Middelburg, dat de competitie goed begon en Zeelandia, dat den plaatsgenoot Middelburg goed partij gaf, al moest het diens nu reeds een ernstig candidaat blijkt voor de eerste plaats. meerderheid in een 63-nederlaag erkennen. Nog lieten we eigenlijk de voetbalwedstrijden en hun uitslagen zoo'n beetje „over ons heen gaan". Er is nog geen teekening in de rang orde en wat we zagen en hoorden was nog slechts een uitsteken van de voelhorens om bij deze eerste schermutselingen in het voorterrein uit te maken,' wie als sterks ten straks de gevaarlijkste stellingen te bezetten zullen krijgen en wie in de achterhoede een niet minder taaien en vermoeienden strijd zullen moeten voeren om niet vernietigd te worden door de zwakkeren onder de sterken. Daartusschen verdringt zich de middenmoot, welke naar boven en naar onder expansie zoekt voor het puntensaldo. We verdeelden, zeer voorbarig, den buit vorige week reeds en men heeft er eens om gelachen. Middelburg heeft echter onze voorspelling be vestigd door een fiksche overwinning op Zeelandia in een wedstrijd, welke door de „plaatselijke sfeer" ontsierd werd. 't Kan anders en dat „anders" is beter, sportiever, meer in de lijn van de sportieve gedachte. De beste breister laat een steekje vallen. Moge de return-match een rehabilitatie zijn. Intusschen zijn er den afgeloopen Zondag rake klap pen gevallen en meteen is de belangstelling intenser en levendig geworden. Wat gaat er gebeuren Wat willen ze met die sensationeele uitslagen zijn het vergissingen of is dit het begin van een nieuwen koers 1 Komen er andere pretendenten voor de hoogere plaatsen, dan zich aanvankelijk liet aanzien 1 We zijn in het onzekere gebracht, we weten het niet meer en daarom is de spanning er meteen in. Om nu maar eens in den „term van den dag" te ver vallen de toestand is zwevende geworden. Terneu- zen laat geen veer in de Brabantsche landen, maar komt me daar totaal geplukt terug. Weer zoo echt die onzekere en niet te begrijpen methode van Terneuzen. De uitslag is te groot en als we dan zien, dat Terneuzen hierdoor na drie wedstrijden op de tweede plaats van onder af staat met slechts twee doelpuntjes voor, dan moeten we hopen op de toekomst, welke al zooveel jaren achtereen bij dezen tweede-klasser het hoopvolst was zoo tegen het midden van het seizoen. Goes schiet weer eens even uit zijn slof en gaat daar of het de gewoonste zaak van de wereld is de geduchte en zoo vaak terecht gevreesde ploeg van T.S.C. met dikke cijfers inmaken. Wat moeten we daarvan nu beweren Laat ons de kat uit den boom kijken, want het kan nog steeds verkeeren, zei Breeroo. En dat het verkeeren kan is ook te hopen voor Vlissingen, want het gaat op het oogenblik beslist verkeerd. Zeker, Hero is wel een van de sterkste ploegen dit jaar, maar op eigen veld Vlissingen-Uero 0-1. üero maakt het eenige doelpunt uit den wedstrijd. Een moment voor het doel van Hero. Middelburg in den aanval. Een doelpunt, dat over den vallenden Zeelandia- keeper werd gescoord. is te veel weggegeven door Breskens en een mooie opbrengst voor Hoofd plaat. Zierikzee mocht terwille van de reputatie niet anders doen, dan Goesche Boys hartelijk ontvangen, maar met leege handen huistoe stu ren. Burgh kreeg Zeeuw- sche Boys op bezoek en De keeper van Zeelandia de uitslag 2-2 is niet grijpt er opnieuw naast. slecht. Na den wedstrijd tegen Hansweert en nu dit resultaat tegen Zeeuwsche Boys kunnen we gerust zeggen, dat Burgh mee kan komen. Middelburg 2 deed het minder goed, of Hansweert deed het beter. De 0O-uitslag is een verrassing, maar geen prettige voor den Middelburg-aanhang, welke vast op een gemakkelijk partijtje gerekend had. R.C.S. gaat voort op het pad der overwinning en Zeelandia 2 kon het niet verder brengen dan een 0, terwijl de ploeg van de firma Plompenv.d. YijveT het „met dubbele cijfers" meende te moeten zeggen. moest Vlissingen toch tot een heftiger tegenstand in staat zijn. 't Is geen schandelijke nederlaag, maar twee wedstrijden achtereen met 20 te ver liezen is wel sprekend. De verdediging kan het dus houden, maar de aanval tast niet door. We zullen Zondag zien tegen Middelburg, misschien is dat een ommekeer in het Vlissingsche spel, al zal Middel burg met de herinnering aan het vorige jaar wel aan alle posten seinen „Weest op uw hoede". De derde-klasse zag een overwinnend Oostburg, dat zich door het nieuwste zusje Biervliet niet wilde laten overwinnenToch geen slecht resultaat van Biervliet, 24. Axel heeft grootere kampioens aspiraties dan vorig jaar of Hulst had te stevig kermis gevierd. De 60- uitslag is verrassend. IJzendijke leverde een draaglijke prestatie door tegen Terneuzen 2 gelijk te spelen en zoo zal er nieuw leven komen na den terugkeer tot den K.N.V.B. Breskens was wel wat al te gastvrij en zette de brandkast wagen wijd open. Hoofdplaat profiteerde dankbaar, maar nam de noodige be scheidenheid in acht. 30 Nog een moment uit dezen wedstrijd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19