•0HÏ7aB 0MTVM* vAMSiiïir oiiBBmounn tanpm Het is niet te ontkennen COLGATE 23 haar de oogen deed dichtknijpen. „Ik „(leen kwestie van. Ik heb excuut- wil antwoord hebben. June. Wat zei gevraagd voor meneer Bradley'; Een euvel, schadelijk voor Uzelf, zéér onprettig voor Uw omgeving, en dat toch zoo gemakkelijk te verhelpen is. Uw tandarts zal U zeggen dat slechte adem in de meeste gevallen wordt veroorzaakt door bedervende voedselrestjes die tus- schen de tanden achterblijven, zelfs al borstelt U ze geregeld na iedere maaltijd. Slechts een schuim, dat tot in de meest verborgen hoekjes doordringt en alle on gerechtigheden oplost, kan volmaakte reiniging geven. Colgate's Tandpasta geeft zulk aromatisch schuim in rijke hoe veelheden. Bovendien bevat deze be roemde tandpasta een bestanddeel dat de tanden prachtig polijst zonder het tandglazuur aan te tasten. Gebruik Colgate'sTandpasta - en U zult verbaasd staan hoe snel U w tanden hun natuurlijke glans en hagelblanke kleur herwinnen. Door Colgate'sTandpasta een zuivere, frissche adem en gezonde, blanke tan den Dustwee vliegen in één klap TWEEMAAL Uw geld terug! AlsU na het gebruik van één tubeCoIgate NIET VOLKOMEN TEVREDEN bent over de bereikte resultaten, zend dan de leege tube aan COLGATE.Amster- dam-C.Wij beta len U het DUB BELE van de aankoop prijs terug. Jim over dien vracht-auto en over Agnes Flannery V' Het gewoonlijk kalme, onaandoen beleefdheid. Nu vraag ik geen excuu- meer. Je bent gehuurd om een bepaald werk te doen. Je blijft hier en je doet lijke gezicht van Bradley was in een het. Verder wensch ik niets te hooren. logenblik veranderd in het gezicht van een furie, Zijn borstelige wenkbrauwen chenen overeind te komen. Zijn ooji 11 als ik toch ga ..Je blijft"— er sprak meer dan een dreigement uit de woorden „en al- leden vormden smalle spleten, hoewel je niet gewillig blijft, zul je er spijt van zijn oogen wild fonkelden, als de oogen hebben en leelijk ook. Ga nu naar jt van een krankzinnige. kamer en ga op je bed liggen. Probeei ...Joe, Joe," vermaande zijn vrouw, maar inslaap te komen. Je zult morgen aan zijn arm trekkend. „Beheersch je al je kracht noodig hebben. En laat il. toch! 't ls nu de tijd en de plaats niet,je één goeden raad geven, wat moet June wel denken Wat moet ,.Ja V zij wel denken Ruth kromp angstig terug, maar de greep om haar arm was als staal. De terechtwijzing van zijn vrouw Rutli stond in afwijzende houding bi de deur. Ondanks zichzelf en haar ver ontwaardiging kwam zij onder dei indruk van den stelligen toon van di< echter had onmiddellijk uitwerking, andere vrouw. Met een binnensmondsche verwensching „Ik zou je dit raden, meisje maal duwde hij liet meisje weg, en even geen lawaai en doe geen heldhaftig! bleef hij haar loerend aankijken, toen pogingen, om te ontsnappen. Je kunt zij, uitgeput van schrik en vrees, op probeeren wat je wilt, je blijft toch. Du- een stoel neerviel. Toen wendde hij kun je er beter geen drukte over maken zich zwijgend om en verliet de kamer. Als je kalm en gezeglijk bent en hie Mevrouw Bradley begon druk en blijft om te doen, waar je voor gehupn vriendelijk te praten. Zij toonde zich bent, heb je niets te vreezen. Maar ik bezorgd voor Ruth. Zij bekeek de pijn- waarschuw je vooruit als je probeert, lijke plekken aan den pols van 't meisje, onze overeenkomst te verbreken en weg waar de ijzersterke vingers van den te komen.... enfin, ik zeg niets meer. woedenden man indrukken hadden na- Alleen sta ik dan nergens voor in. gelaten. ,,'t Is toch te erg. Afschuwelijk 't Spijt me verschrikkelijk, dat 't ge- Zonder te antwoorden verliet Ruth de kamer. Zij sloot zich op in haar eigen weelderige verblijf. Zij had alles ïeurd is. Toe, kind, niet huilen. Ik willen geven, wat zij bezat, zelfs die begrijp best, dat je geschrokken bent. kostbare vijfhonderd dollars, om vrij te Wie zou er niet van schrikken Maar zijn uit die zonderlinge en misschien Joseph is echt een goede beste man, gevaarlijke verwikkeling, waarin zij zich ils je' hem eenmaal kent. Hij zou nog had gewaagd. een vlieg kwaad doen. Maar hij is doen zij haar deur gesloten had, liet heelemaal gezond, zie je, en soms pakte zij snel haar weinigeeigendom .rijgt hij van die vlagen, en dan is 't men in. Zij trok de kleeren aan, die zij net een wilde. Hij bedoelt er niets mee. dien morgen gedragen had. Alle andere i Zijn puur zenuwen. Vlak er na heeft inkoopen, die mevrouw Bradley vooi hij spijt, en dan is hij dagen lang zoo haar gedaan had, liet zij in de kast. Haai mak als een lammetje, 't Zal nu wel plan was heel eenvoudig. Zich klaai niet meer gebeuren, al bleef je weken maken. Een taxi laten komen. Wachten, lang hier." tot die er was. Dan gewoon de trap af .,'t Zal zeker niet meer gebeuren," zei gaan en instappen. Ruth stellig, en vastberaden veegde zij Zij ging naar het fraaie dames haar oogen af. bureautje bij het raam, zocht papier Clara wendde zich ongerust naar en pen en schreef een briefje, haar toe. „Hoe bedoel je, kind Wat „Mevrouw Bradley, Ik vertrek pedoel je Ik kan me best indenken, onmiddellijk. Voor 't geval u vinden lat je geschrokken bent. Maar 't zal mocht, dat ik mij niet aan de overeen ïiet wéér cebeuren." komst gehouden heb, laat ik het geld Ruth stond met haar hand aan den achter, dat meneer Bradley mij gisteren nop van haar eigen deur. De zitkamer te Des Moines gegeven heeft, van mevrouw Bradley grensde aan die Maak, dat ook Uw baby gelukkig is met zijn wolletjes, en hij z^l meer lachen dan ooit. Was zijn truitjes in Lux. Lux bevat geen chemische be standdelen, welke de tere huid van baby zouden kunnen prikkelen. an haar zelf. „Nee, mevrouw Bradley r zal beslist niet wéér gebeuren." „Hoe bedoel je f" Er straalde een ren weer heb. hevige angst uit de oogen der oudere vrouw, er trilde angst in haar stem De kleeren, die ik mee aan heb, en door u gekocht zijn, zal ik terugzenden,, zoodra ik thuis ben en mijn eigen klee- Ruth Davton." Zij adresseerde den brief aan me- „Omdat ik wegga. Direct. Ik blijl vrouw Clara Bradley, sloot de envelop hier geen uur meer, voor geen geld en zepte die tegen den spiegel op haar van de wereld." toilet-tafel, zoodat. de brief makkelijk 1 „We hebben je een week vooruit gevonden kon worden. betaald," herinnerde mevrouw Bradley haar. „Dat kan me niet schelen. Ik ga weg. Lux doet wol niet krimpen, om dat het zelfs al in koud water gemakkelijk oplost. Het over vloedige Lux schuim verwijdert al het vuil in een ogenblik. Niet boenen geen gevaar voor weefselbeschadiging of hard wor den van de wol. Wollen stoffen blijven soepel als nieuw met Nu ik zoo iets beleefd heb, blijf ik hier patiënt haar al sterk aangetrok- niet, al bood u me nog zooveel geld. Ik ken yjj vroeg zich af, wat hij den zou me mijn leven niet zeker voelen, volgenden ochtend zeggen zou, als hij Meneer Bradley is krankzinnig. Iemand, te weten kwam, dat zij weg was. die bij zijn volle verstand is, kan niet j)e Bradley's zouden .verplicht zijn doen zooals hij zooeven. En ik wil niet ]1(,nl ,pt te leggen, waarom zijn zuster langer meedoen aan dat bedrog tegen njet naar hem toe was gekomen in zijn Jim Bradley. Ik ga weg. Direct. Ik ga elnstigen toestand. Zoo'n érg versehrik- meteen inpakken." kelijke reden was het ten slotte niet „Wacht eens even. Nu was het de eeng j,-r zjjn ieder jaar duizenden men- beurt van Clara Bradley, om boos te gc]u,,tj die roodvonk hebben, 't Was zijn. Haar toorn was vernietigender, heelemaal niet zoo moeilijk geweest, schrikaanjagender dan die van haar jiiet haar nu, dit den patiënt, in man, want haar toorn was rustiger, »t heg in al, heel eenvoudig aan zijn dieper. Haar handen beefden een heel yprstand te brengen, klein beetje. Dat was het eenige uit- Het plan, dat in Des Moines alleen wendige blijk van haar ontroering. maar glim en hartelijk had geleken, was „Wacht even. Denk eerst na. er nu donker en dreigend uit gaan zien. „Ik ben van plan onmiddellijk te vertrekken." Vervolg 'op pag. 26 De gedachte, Jim Bradley te verlaten, viel zwaar. Al had zij pas twee korte be zoeken op de ziekenkamer gebracht, toch KOUDWATER LUX VEILIGER DAN VEILIG... EN VLUGGER DAN VLUG

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 23