Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 25 Men meldt ons nit Goes, dat een klei ne jongen, dien men met een gulden in zijn hand om 'n boodschap gestuurd had, bij de Jubileumbank is gevallen, wat onaangename gevolgen had. Eenzelfde ongeval is onzen regeer ders overkomen ter hoogte van de Nederlandsche Bank te Amsterdam Onze correspondent te Hansweert seinde ons, dat zijn dorp in rep en roer is geweest, wijl een cafébezoekster in een onbewaakt oogenblik er met de lade van het buffet tusschenuit is ge gaan. Dorst is een gewoon en toegejuicht verschijnsel in onze herbergen, maar men is zeker nog niet berekend op het laven van gouddorst Te Ierseke werd Vrijdag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer P. de Vey, die als gemeente-secretaris en ontvanger 42 jaar de gemeente diende en zich bovendien in tal van vereenigingen nog verdienstelijk maakte. Bij ontstentenis van den predikant sprak de heer "Bonders aan de groeve. Heel het leger van grenskommiezen en douaniers waakt momenteel tegen den uitvoer van het kostbare gele metaal. De controle is zoo streng, dat, toen dezer dagen een gouden echtpaar naar Brugge wilde om gefotografeerd te wor den, dit onverbiddelijk aangeslagen werd Een weduwe te St. Joosland, zoo tele grafeert men ons, heeft 's morgens bij het verlaten van haar legerstede haar rechterpols gebroken. Het blijkt, dat men nog beter met het verkeerde been dan met de goede hand uit een bed kan stappen Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. I)e torenspits van de Ned. Berv. kerk te Stavenisse vraagt dringend om restauratie. De heer JGabrielse, kunstschilder te UtrecM en geboren te Westkapelle, schonk aan zijn geboorteplaats als blijvende versiering van de raadzaal een teekening van de Westkappelsche ringrijderij Uit Westdorpe bericht men ons, daar een hygiënische week is gehouden, welke ingeleid werd met een ouder avond. Naar ons van politioneele zijde ver zekerd werd, is het resultaat van dien aard geweest, dat men met recht en reden verwachten mag, dat de gevaar lijke organisatie van ,,de zwarte hand", welke vooral onder de schoolgaande kindertjes veel aanhangers telde, wel dra uitgeroeid zal zijn indien ten min ste de zeep nu weer niet al te veel duurder wordt Te Biervliet organiseerde de plaatselijke voetbalvereeniging een goed geslaagden bazaar. De burgemeester opende den bazaar en poseerde voor ons te midden van bestuurs- en werkende leden. Ben kijkje bij een der stands van den gezelligen Biervlietschen bazaar. Te 8t. Laurens heeft de Coöperatieve Roeren- leenbank de vorige week haar mooie nieuwe gebouw geopend. Een levendig kijkje op de najaarsveemarkt te Oostburg, die ieder jaar opnieuw flinke belang stelling trekt. Tot groote verontwaardiging van de „echte" sportlui had de troep hard- loopers, die het dorp uitrende ter ge legenheid van „de ronde van Ierseke", zoo goed als geen belangstelling. Toen de commissie van onderzoek de Ierseksche wegblijvers polste van waar de onverschilligheid kwam, werd bijna algemeen geantwoord Zulke weg- loopers komen altijd weer uit zich zelf terug Een landbouwer te Hoek, die op de reigerjacht was gegaan, schoot bij ver gissing zichzelf en zijn collega in de veeren. Naar wij vernemen, overweegt men in de nieuwe Zeeuwsche gemeente Vogelwaarde, dezen kloeken Nimrod het eerste eereburgerschap toe te kennen! Te Ierseke, zoo meldt de provinciale pers, is het bericht, dat de voorzitter en de directeur van het Centraal Ver koopkantoor van Mosselen ontslag heb ben aangevraagd, met vreugde ont vangen. Naar verluidt zullen beide heeren, in verband met hun steekpenningervaring, bij de crisis-wespen-centrale worden overgeplaatst Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25