GROND Een der spelers in actie. Een moment uit het spel. Bocciofila biljarten op den grond is het nationale spel van Noord-Italië. Het stelt aan z'n beoefenaars dezelfde eischen als het gewone biljart. Precies te kunnen mikken, precies afstand te bepalen en precies de zwaartekracht der rollende kogels te schatten. Daér komt 't op aan. In alle Noord-Italiaansche steden vindt men speciale velden voor dit biljartspel. Een schut ting scheidt het speelterrein van de straat, voor de nimmer ontbrekende toeschouwers zijn hou ten tribunes gebouwd en de aanwezigheid van een restauratie past bij Bocciofila als een glas bier bij het biljart. De moeilijkheid van het spel bestaat hierin, dat de deelnemers met de hun ter beschikking staande kogels zoo dicht mogelijk bij een kleineren kogel, de zoogenaamde „boccia", trachten te komen. De speler, die den kogel werpt, inag een aan loop van ten hoogste drie passen maken, doch hij dient ervoor te zorgen, dat hij steeds achter de krijtlijn blijft. Het spel kan slechts gespeeld wor den door acht personen de partij die in één beurt vier punten haalt, dus viermaal het dichtst bij de kleine boccia is gekomen mag de pun ten van de volgende beurten dubbel tellen. In totaal kunnen 31 pun ten behaald worden. Onze fotograaf maakte een serie interessante foto's van dit typische Itali- aansche spel. De winst punten dei partijen worden op een opgeteekend. liet bestuur in de ee 5?' De afstand der groote ko gels van de boccia wordt gemeten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 28