s: SHAMPODOR SPA-SEL SALTS ƒ0.60 EN ƒ0.90 31 lieten liet zieli voortreffelijk smaken. Op straat kwam zij weer tot zichzelf. Ka het diner speelde hij viool klassie- Zij begreep het niet neen, zij begreep ke en moderne muziek, dooli alles het niet. Was hij die kamer alleen ernstig. Hij besloot met een „Chanson maar uit nieuwsgierigheid binneuge- Triste" van Darnia, dat overal werd slopen, of was het zijn doel geweest gehoord in deze dagen. De droevige er iets te stelen Zij neigde er toe het klanken grepen haar treurig aan en éérste aan te nemen - hij kon tooh vonden weerklank in haar vereenzaamd weten, dat er bij iemand, die zonder leven. Zij kon er niets aan doen, dat de betrekking was, niet veel te stelen kon tranen in haar oogen sprongen plot- zijn Maar al was dat bezoek inderdaad seling brak hij de muziek af. onschuldig geweest in ieder geval „Wat is dat nu zei hij, op haar blééf het schandelijk. Dief of geen toetredend. dief wat zij nü van hem gezien had Zij glimlachte door haar tranen heen maakte haar ongelukkig en gedurende een oogenblik voelde zij Vervuld van ellende kwam zij thuis en zijn° blik op haar gelaat rusten. Hij bevond zich nauwelijks in de gang, toen scheen te aarzelen, maar eensklaps zij eensklaps een drietal heeren binnen bukte hij zich en kuste haar. Alsof hij zag treden. Een ervan was Victor vond. dat hij iets verkeerds had gedaan, Louvois. De voorste, een man met een trad hij echter terstond weer terug. Hij militair uiterlijk, wendde zich onmid- greep zijn viool en speelde een vroolijke dellijk tot den concierge, melodie, die haar gelegenheid gaf zich „Wij zijn van de Prefectuur en komen te beheerschen. huiszoeking doen," hoorde zij hem tot Zóó was die onvergetelijke Zondag, haar groote ontsteltenis zeggen. Zij Het bleef bij dien eeneu kus en hij sprak dacht aan wat zij 's middags had ge- j nergens over. Maar zij vertrouwde hem zien en had terstond een verklaring voor volkomen en meende hem te begrijpen, dit ongewone bezoek gevonden. Victor Hij wilde betere tijden afwachten Louvois had zich aan een of ander zijn trots gedoogde niet, dat hij onder misdrijf schuldig gemaakt en was op deze omstandigheden 'n meisje vroeg.... heeterdaad betrapt. Op een middag werd zij door Lenoir Vlug verborg zij zich aan het eind uitgezonden met een boodschap. Haar van de gang. Zij zag de heeren van de weg leidde haar door de Rue de Célestine Prefectuur met Victor Louvois vóórop en zij besloot eensklaps even het huis de lift ingaan. Toen snelde zij de deur binnen te wippen. Ongeveer halver- uit slechts met moeite haar tranen wege de straat ontmoette zij Jean inhoudend. Er was iets vergruizeld in Pellier. Hij zag er altijd keurig uit, haar leven, haar romannetje had een alsof de werkloosheid hem volstrekt einde genomen. Het slot was diep be niet deerde. Met een zwierigen zwaai schamend voor haar zelfrespect zij van zijn hoed passeerde hij. had van een misdadiger gehouden en Thuis nam zij de lift naar de bovenste zij was door hem gekust. Met een gevoel etage en beklom luid neuriënd de van diepe vernedering sleepte zij zich trap naar de zolderverdieping. Ongeveer de straten door doelloos van de eene halverwege hoorde zij duidelijk, dat in de andere en bevreesd, om naar er boven een deur werd dichtgedrukt. huis terug te keeren. Zij sloeg er eerst geen acht op en hep de gang in. De kamerdeur van Jean Het was reeds lang donker geworden. Pellier was gesloten, die van Victor toen Lucie zich eindelijk zoover meester Louvois stond echter op een kier. Zij was geworden, dat ze weer naar huis ging haar eigen kamer binnen en deed kon gaan. Tot haar onbeschrijfelijke ver- de deur dicht. bazing vond zij haar kamerdeur open- Terwijl zij gedachteloos voor den staan en de kamer helder verlicht. Tóén spiegel stond, hoorde zij eensklaps een zocht zij eensklaps steun aan den deur- zacht gerucht in het naaste .vertrek, post Victor Louvois stond midden Zij was aan alle geluiden van links en in de kamer, gekleed in colbert en met rechts gewend en werd terstond op- een wandelstok over zijn arm. merkzaam het gerucht klonk in de „Je had vergeten je kamer te sluiten, kamer van Pellier. Het volgend oogen- lieve," zei hij vroolijk. „Toen ik je de blik piepte er een deur. Die deur ging trap op hoorde komen, ben ik maar zoo open en dicht, er werd heel zacht een vrij geweest het licht alvast te ont- sleutel in het slot omgedraaid en daarop steken." hoorde zij een paar zachte, sluipende Hij trad met twee passen op haar toe schreden in de richting van Louvois' en drukte haar doodsbleek gezichtje kamer. Toen werd alles weer stil op tegen zijn wang. „Zeg maar niets ik de gang.... heb alles begrepen," hernam hij weer. Met een diepe frons op haar voorhoofd „Het spijt me, maar ik kon je niets zeg- stond zij te luisteren. Wie was het, gen, zie je. Sinds een jaar zit ik al achter die dat geheimzinnige bezoek aan den vervaardiger van valsche honderd- Pellier's kamer had gebracht Er viel francs-biljetten aan en drie maanden haar een naam in, die haar deed ver- geleden vond ik uit, dat hij Jean Pellier bleeken. Was het Victor geweestt heette. Ik heb hem hier dag en nacht Zij kreeg het eensklaps benauwd in gadegeslagen, om hem op heeterdaad haar kamer. Zij trad de gang in en te betrappen. Vanmiddag trof ik einde- sloot de deur af. Er vertoonde zich lijk alle ingrediënten op zijn kamer aan, niemand, doch eensklaps werd de deur die bij de vervaardiging dienen kunnen, van Victor's kamer geopend. Hij kwam We vonden hem bezig met het nateeke- te voorschijn heel rustig, alsof hij nen van een echt biljet en nu is hij ge- van den prins geen kwaad wist. knipt. Apropos, vind je het erg, dat ik „Ben je nu al thuis t" vroeg hij, alleen maar amateur-musicus ben t schijnbaar verbaasd. Of heb je er bezwaar tegen de vrouw te „Ja, ik moest even een boodschap worden van een politic-inspecteur 1 Toe, doen," wist zij met moeite uit te brengen, zeg eens iets Het was alsof hij even draalde Een vrouw kan op zoo'n vraag weinig hij scheen reeds te hebben geraden, zeggen met veel woorden en dat is heel welke verdenking zij koesterde. „Oh, vaak niet het ware. Lucie zei thans heel dus je moet weer terug t" zei hij veel zónder woorden tranen, opge- eensklaps onverschillig. weid uit een gevoelig meisjeshart, zijn Zij knikte en Wendde zich tegelijk welsprekender dan welk ander ant- af bevreesd dat zij in tranen uit zou woord ook. Maar door die tranen heen barsten, als zij niet gauw heenging, vertoonde zich een glimlach en de man, „Ja, en ik heb haast adieu," zei ze naar wien zij opzag, was menschen- nog met een halfverstikte stem en kenner genoeg, om dat antwoord te daarop snelde zij de gang uit. verstaan. Pn)j J&OfttftodOK k&Hjt 066H doffoK naeKilag,/ Shampodor. het beroemde Zwartkop product, geeft zelfs in het schraalste water geen doffen neerslag van kalk- zeepWantShampodor wascht, schuimt en reinigt zonder dat het alkali bevat I Dddtr- door wordt Uxu koppel per pakte 20 cent. in vloelba- vorm f 0.35. 080. f 1 Uw haar- na een korteI behandeling met Shampodor zoo glanzendzoo gezond en mooiHet haar droogt veel sneller de golf houdt langer bovendien en een naspoelbad is overbodig! Ga óók Shampodor gebruikenVoor het welzijn van Uw haar! Voor iedere haarkleurgoud-witte verpakking. Voor blondine». groen witte verpakking. zullen uw lichaam de jeugd teruggeven SPA-SEL zouten zijn de meest volmaakte zouten, welke gebruikt kunnen wor den om het bloed te zui veren, de nieren te reinigen en de maag in prima con ditie te houden. Niets is schitterender dan de SPA-SEL zouten om jong te blijven en veroudering tegen te gaan. Aciditeit wordt opgeheven en daardoor groote verlich ting verkregen bij rheuma- tiek, enz. Alle giftige stoffen worden uit het lichaam verwijderd. Het is een schit terend middel en het gevolg is STRALENDE GEZOND HEID, terwijl de HUID er volmaakt zal uitzien. IN FLESSCHEN VAN Indien Uw apotheek of dro gisterij SPA-SEL niet direct kan leveren, wordt na ont vangst van het bedrag in postzegels of op giro 223199. het gewenschte direct toe gezonden door de Imp. BOROMAG, Keizersgr. S, Amsterd.-C. Vermeld naam van dit blad en Spa-Sel. Vriendin V/ie zou kunnen gelooven, dat je pas drie maanden geleden nog zoo dik was. Ik herken je nauwelijks. Je ziet er in die japon schitterend uit. Moeder O ja. Ella is minstens 20 pond afgenomen in die 3 maanden, en ze voelt zich volmaakt gezond. Als ze nu gaat dansen, bewonderen alle mannen haar. Het is wonderbaarlijk, hoe het heele gezicht verandert als het lichaam slank is en de dikte verdwijnt. Vriendin Hoe ben je zoo geworden. Ella Ella Zal ik het je zeggen Ik nam SPA-SEL Salts en ze zijn prachtig. Ze bevatten bestanddeelen om het bloed te zuiveren, en ik voelde mij uitstekend toen ik ze gebruikte. Ik heb mij nooit beter gevoeld dan nu. Omdat ik zoo dik werd. kreeg ik er last van. Ik danste niet, ik at slechts weinig, omdat alles me dik maakte. Nu voel ik me best als ik nu te veel heb gegeten of iets mij niet goed bekomt is een lepeltje SPA-SEL zouten voldoende om me weer volmaakt in conditie te brengen en me slank te houden. Vriendin Ik ga direct SPA-SEL ZOUTEN gebruiken Ik ben pas 26 en weeg 88 Kilo. Waarom zou ik niet net zoo'n figuur als Ella hebben Moeder Uitstekend

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 31