VLOTTE JAARSMANTELS 1 'V a. i Zoo kwiek het mantel pakje en zoo gekleed de wintermantel, die rijke lijk met bont versierd werd, zoo practisch de eenvoudige warme lierfst- jas, die desnoods 'n buitje regen kan verdragen, 'n Jas, die „lezen en schrij ven kan", het is niet lan ger synoniem met 'n saai en, onflatteuzen tweed mantel. Gezellig kameel haar, vroolijke ruiten en vooral ook verschillende gemêleerde stoffen in pret tige, warme kleuren. Rechte, slank afkleedende modellen, maar ook sterk getailleerde mantels, die wijd klokken. Vooral op het gebied van kragen veel fantasie. Hoogop- staand boordje, fantasti sche revers, die op ge heimzinnige manier slui ten, en daarnaast weer van die simpele platte j ongenskra agjes Op het gebied van mouwen houden de sportieve herfstjassen zich wat afzijdig van het huidige streven naar groote koppen. Behalve dan het eerste model, dat 'n bescheiden ruimte in de bovenmouw vertoont. Sterk getailleerd en in wijde klokken vallend, za) dit model de lange slanke vrouw bijzonder goed kleeden. Dat zoo'n opvallende ruit slechts geschikt is voor uitgebreide garderobe, behoeft geen betoog. Eenvoudiger, maar sportief en slank afkleedend, het raglanmodel van groen met geel genopte stof, dat de thans zoo moderne borstzakken vertoont. Tenslotte variatie op het thema kameelhaar. Niet alleen een dubbele rij knoopen maar ook een breken met den klassieken kraag en de revers. Ook de manchetten zijn van hetzelfde rondloopende model en vertoonen evenals kraag en revers verschil lende stiksels. Twee stevige zakken maken dit model niet alleen tot het ideale voor het werkende meisje, dat dagelijks weer en wind moet trotseeren, maar ook voor op reis zal deze mantel, die gelijktijdig warm en flatteus is, het goed doen. Een eenvoudige stevige herfstmantel, hij doet het voor 's ochtends en om naar het werk te trokken zoo veel aardiger dan meer gekleede modellen. Tiroler hoedje met edelweis verwerkt rond hol en achterop parmantigen vederbos.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38