PAKJES met en zonder bont HHHHS De derde afbeelding brengt een even jeugdig als gekleed geheel, dat bestaat uit een ragfijn geplisseerd zijden rokje, waarop strak fluweelen jasje, 'n Studentikoze baret en een eenvoudige witzijden shirt voltooien het geheel. Gehouden in donkerbruinen tint zal dit pakje waarschijnlijk nog mooier zijn dan in zwart of blauw. Ten'slotte geven wij een mantel-costuum, bestaande uit een jurk van blauw-grijze wollen stof met een zeer aparte ceintuur, waarover een driekwart mantel met raglanmouw, die afgezet is met een bescheiden bies van grijs persianer. Het mantelpakje, steeds jeugdig en vlot, is een waardevol attribuut voor onze garderobe. De voorliefde voor het kwieke mantelpakje demon streert zich dit jaar al bijzonder duidelijk. En het ziet er zelfs naar uit, dat als de zonnige herfstdagen plaats gemaakt hebben voor den strengeren wintertijd, het pakje ook nog niet op non-actief gezet zal worden. Immers bont-rug, voorpand en vaak ook mouwen maken het ook voor gure winterdagen de dracht bij uitnemendheid. Ook dit jaar worden er weer concessies gedaan aan degenen, die geen rok en blouse kunnen of willen dragen. Voor hen zijn de pakjes waaronder het streng - rechte jurkje met kokervormige rokje hoort. Het klassieke pakje van het eerste plaatje, dat'in donkerblauw of zwart gedacht is, verschilt alleen van het costuumpje van vorige jaren door de boven wijdte van de mouw. Nog altijd modern is het strenge vest van wit piqué, dat bovendien niterst flatteus is. Legt men 'n bezoek af of gaat men theedrinken, dan wordt vaak een vest van gekleeder materiaal zooals b.v. ciré imprimé, velours of zelfs lamé gedragen. Plaatje nummer twee brengt een driedeelig cos tuumpje, waarvan het vest afgezet is met beverbont. Wordt't kouder dan trekt men de driekwart jas aan, die van dezelfde beige tweed is als het vest. Kokje en hoed zijn van hetzelfde warme bruin als het bont.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38