DE GOESCHE FRUITVEILING Een overzicht in de veilinghui, waar juist een partij druiven verhandeld wordt: het bran dende lampje op het veilingbord geeft den hooper awn, die door middel van het contact in zijn bank de partij tegen den afgeroepen prijs gemijnd heeft. Een drukke veilingdag de tribune van de veilinghal is geheel met koopers gevuld. RechtsHet kleingoed blijft hel langst over op den loopenden band en gaat met handenvol in de laatste krat- Rechts onder In de machinekamer van het koelhuis, waar met b hulp van ammoniakgas de pekel tot 7" O. wordt afgekoeld die pekel brengt met behulp van koelers gekoelde lucht in de fruitc llen, waar de temperatuur geregeld op i1/2 a 2" C. gehouden wordt. Er zijn weer record-weken gemaakt op de fruit- afdeeling van de Goesehe veiling. Het was de spitstijd van den Zeeuwsclien vrucliten- oogst en in de veilinghallen en liet pakstation stonden de fruitkisten in dreigende, breede stapels opgetast, zoodat er geen doorkomen meer aan was. Toch is het geen overvloedig fruitjaar, er blijven geen voorraden over, het koelhuis behoeft dezen keer niet al te veel dienst te doen en de prijzen zijn behoorlijk. Verheugend is het, te zien, hoe de Zuid-Beveland- sche telers 41 meer tot het inzicht komen, van hoe groot belang het pakstation der veiling is, dat door den directeur, den heer Duvekot, met zulk 'n voort varendheid werd gepropageerd en waar het soi teeren en pakken van het ongesorteerd afgeleverde fruit zoo geschiedt, dat het den hoogsten prijs voor den teler opbrengt. Er moet dan thans ook reeds in ernst gedacht worden aan uitbreiding van ruimte voor dit pakstation. In het koelhuis hebben wij nog een ingenieuze nieuwigheid bewon derd. Wanneer het fruit uit de koelcellen in de buitenlucht komt, condenseert het vocht daaruit op de koude vruchten, die door dat vocht veel minder goed houdbaar worden. In een tempereerruimte met droge lucht wordt nu voor taan het koeleelfruit eerst op de vereischte buitentemperatuur ge bracht, zoodat het droog en wel verhandeld, verzonden en bewaard kan worden. Als deze proef slaagt, zal de veiling-directie 'n belangrijk succes meer te boeken hebben Aan een snel loopenden band wordt het uitgestorte fruit door de meisjes van het pakstation vlug en handig in afzonderlijke kistjes naar grootte gesorteerd. Ziet u, zoo is nu de eerste soort Zeeuwsche goudrei- netten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 11