WÊÊU HET DRAMA ROND EEN ERFENIS Panorama's 2000 gulden zijn onderweg! Ook in PANORAMA door Ardy Hampson Het gebeurt gelukkig niet vaak, „Zij onderhield met niemand relaties dat iemand zijn dag begint met niemand kreeg haar zelfs ooit te zien' zijn inboedel kort en klein te De buren wisten dat zij leel'de, omdat slaan. .Men moet er of niet goed wijs, zij den heelen dag de gramofoon liet of razend van woede, of uitzinnig van spelen. De leveranciers vonden hun blijdschap voor zijn. Jerry Owen was geld op liet keukenvenster in den tuin uitzinnig van blijdschap. Toen hij dien en daar deponeerden ze ook hun bestel- morgen opstond en zich huiverend van lingen. Vorige week lag er echter op de kou onder de dakpannen begon aan een dag géén geld en ook de gramofoon te kleeden, deed hij de verrassende zweeg. De buren waarschuwden de ontdekking, dat er een brief onder politie en toen deze het huis binnen- zijn deur geschoven was. De inhoud drong, vonden ze de oude dame dood bestond uit de volgende regelsin haar stoel zitten. De gramofoon „Bij onderzoek is mij gebleken, dat stond naast haar een wals van u de eenige nabestaande bent van Strauss was het laatste, dat zij ten mejuffrouw Dorothea Owen, uw tante, gehoore had gebracht.... die vorige week plotseling overleed te „Op last van de justitie heb ik den Denver. Aangezien er geen testament is inboedel verzekerd en er een inventaris gevonden, is haar nalatenschap rechtens van opgemaakt. Behalve van het huis aan u vervallen. Deze staat vanaf en den inboedel is u erfgenaam van een heden te uwer beschikking. Brantley, bedrag van achthonderd dollar. Finan- notaris." cieele relaties met een bank onderhield De reactie op dezen veelbelovenden uw tante nietwe hebben er tenminste brief was allermerkwaardigst. Jerry geen bewijzen van gevonden. Het huis Owen hief een vreugdegehuil aan, begon is van boven tot onder doorzocht een rondedans door de kamer en ver- afgaande op de geruchten in de buurt, gruizelde in het voorbijgaan den ge- hadden we verwacht, veel meer geld té barsten spiegel. Toen brak hij een poot zullen aantreffen. Maar in die verwach- van zijn eenigen stoel en sloeg de lam- ting zijn we bedrogen zij schijnt haar petkom en het nachttoilet in scherven, kapitaal geheel te hebben ingeteerd. Vijf minuten later was er geen stuk van Indien zij dat tenminste óóit bezeten den ietwat armzaligen inboedel meer heeft, waaromtrent we al evenmin aan- heel en was Jerry Owen op weg naar wijzingen hebben kunnen vinden." het station, om zijn erfenis in ontvangst De notaris trok een lade open. „Zie- te gaan nemenhier - als u dit even teekenen wilt f Tante Dorothea was altijd een zon- Mijn kosten bedragen driehonderd dol- derlinge oude tante geweest. In haar lar u stemt zeker wel toe, dat ik ze jongen tijd moest, zij een heel goed van het u toekomende aftrek Hier is huwelijk hebben gedaan en Jerry's verder de eigeudomsacte van het huis vader, wiens zuster zij was, had altijd en de sleutel. En hier de polis van de beweerd, dat zij haar gewicht in goud brandassuranti» waard was. Maar haar eenige broer had Jerry teekende werktuiglijk. Vijf daar nooit van geprofiteerd. Dorothea minuten later stond hij op'' straat was al vroeg het huis uitgegaan en zij een diep teleurgestelde erfgenaam, had nooit meer naar haar familie omge- Maar op weg naar 't huis van tante keken. Dorothea brak er een straaltje hoop Toen zijn vader dood was, had Jerry tot zijn sombere gedachten door. Had- eenmaal een poging gedaan tot tante den de bedienden van den notaris wel Dorothea door te dringen. Zij bewoonde goed gezocht De kasten nagekeken een oud heerenhuis in Denver en in de op geheime laden en naar sporen buurt ging zij door voor niet goed snik. gezocht, die een verborgen bergplaats Jerry had echter geen gelegenheid ge- aan het licht konden brengen Waar- kregen, 0111 zich te overtuigen van de schijnlijk niet, alles zou wel in de haast waarheid van dit gerucht. Want tante zijn gegaan. Dorothea had hem eenvoudig op de Jerry repte zich, vervuld van koort- stoep laten zeggen, dat zij voor niemand sige verwachtingen. Het was een som- te spreken was en zich niet herinneren ber, oud en geheel verwaarloosd huis, kon ooit familie te hebben gehad. dat hij betrad. Het meubilair was Bij die eene poging, om zich in haar ouderwetsch en vermolmd, de bedden gunst te dringen, was het gebleven. Hij vervuild en versleten en de rest nave- had de hoop opgegeven, 'n gemakkelijk nant. Maar daarop lette hij niet. Hij leventje te kunnen slijten als haar dier- wierp de luiken open, richtte een kamer bare neef en erfgenaam. Er zat niets voor zich in en ving met zoeken aan. anders op, dan te wachten op haar Het kapitaal móést aanwezig zijn dood en tante Dorothea bleek merk- sterk als een idée-fixe boorde die ver waardig taai. In dien tijd leefde hij wachting zich diep in zijn gedachten, zoo n beetje van de hand in den tand, Jerry zocht een volle week. Hij at leende links en rechts en kwam eenigs- bijna niet en sliep slechts een paar uur. zins overhoop te liggen met het „mijn In dien tijd liet hij geen kast ondoor- en dijn", toon er nergens meer iets te zocht, geen plank of lade op haar plaats Iconen viel. en geen vloer onberoerd. Zelfs beklopte Maar nu was tante Dorothea dan hij de muren en plukte de bedden uit toch eindelijk dood. In den trein opende elkaar. Toen had hij zekerheid abso- zicli voor Jerry een fantastisch perspec- lute zekerheid. Het verwachte kapitaal tief van weelde en genietingen. Afgaan- was niet aanwezig tante Dorothea de op zekere berekeningen, die hem als had^hot nooit bezeten, of het was gesto- troost voor de toekomst waren nage- len. Hij vloekte en schopte van woede laten door zijn vader, schatte hij de tegen de gramofoon, die daar nog altijd erfenis op minstens honderdvijftig dui- naast den stoel stond, waarin tante zend dollar, mitsgaders het huis en het Dorothea overleden was. Ook die gra- meubilair. En Jerry dacht het dus te mofoonkast had hij doorzocht, doch besterven van den schrik, toen hij een behalve dertien versleten platen en een paar uur later vernam, waaruit die half lam mechaniek had hij daarin al fameuze erfenis eigenlijk bestond. evenmin iets gevonden, dat hem een „De oude dame leefde den laatsten aanwijzing kon geven aangaande de tijd zeer eenzaam en afgezonderd," kapitale erfenis. Het was om ziek te deelde de notaris hem ter inleiding mee. worden van teleurstelling en ergernis. Behoedzaam maar zeker nadert het nieuwe tweeduizend-gulden douceurtje, dat Panorama door het lot onder 520 lezers, die reeds voor den 15den Oct. 1936 abonné waren, zal laten verdeelen. En behoedzaam maar zeker nadert ook de 12de November, de datum, waarop wij de namen der 520 gelukkigen zullen publiceeren. vanaf f 7.75 „Blackbird" de beste vulpen na de „Swan", vanaf f 5.50 Een „Swan" pen laat U nimmer in den steek Maar betrouwbaarheid is spreekwoordelijk. Onbeperkte garantie voor goed schrijven en niet lekken. ALOM VERKRIJGBAAR Hoofd-Ag entschap VULPEN IMPORT MIJ. V/H GEBR. POLAK VAN HOGENDORPSPLEIN 24 - ROTTERDAM Gebruik sfeedsi SWA ti'ink* Panorama is steeds in voorraad bij de hieronder vermelde kiosken van de fa. W. H. Smith Son, Ltd.. en bovendien op bestelling verkrijgbaar by elk barer 1500 agentschappen in Engeland en Wales. LONDON ('haring Cross Station. W.C. 2. Distriet Railway. Cumberland Hotel. W. 1. Kensington High Street Station. W. 8. Metropolitan Railway. Liverpool Street Station. E.C. -2. Main Line. Mark Lane Station, E.C. Regent Palace Hotel, W. l. Strand. W.C. 2. Tube Station. Strand Palace Hotel. W.C. 2. Victoria Station, S.W. I. Continental Platform No. I. Waterloo Station. S.E. 1. Main Line South Kensington, S.W. 7. Tube Station. Brighton Railway Station. Gravesend Railway Bookstall Parkeston Quay Railway Bookstall Southampton Terminus Railway Bookstall.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 12