Brabantsche concurrenten loopen uit en nemen een voorsprong. Terneuzen en Vlissingen loopen in op het hoofdpeleton. Door een 41-over- vrinning op De Zeeuwen heeft Terneuzen zich een flink stuk op de ranglijst naar hoven gewerkt- Een manhaftige poging van De Zeeuwen om reeds direct na den aanvang het spel in handen te nemen en Terneuzen ineen te drukken door geforceerde aan - vallen, mislukte. Het was inderdaad een goede tactiek en waren De Zeeuwen er in geslaagd.om de tegenstanders door een succesvollen aanvang te ont moedigen, dan hadden zij in hun enthousiasme den grondslag kunnen vinden voor een domineerend optreden. De Terneuzenaren ontkwamen aan den druk op hun doel en wisten het spel te verleggen, zoodanig, dat gezegd kan worden, dat met een iets sterker Terneuzen de partijen ver tegen elkaar op wogen. Na de eerste helft echter was Terneuzen vol komen los en het werd een voortdurende aanval van de Zeeuwsch-Vlaamsche ploeg, maar nu minder pro ductief. Vlissingen heeft zoowaar in een goeden thuis wedstrijd de Oosterlioutsche ploeg klop gegeven. Vooral op het einde van den kamp was de spanning geducht en de stormloop van T.S.C. geweldig, doch de kranige verdediging van Vlissingen wist stand te houden en het puntje voorsprong te handhaven. Het scoren van drie heslist mooie doelpunten geeft een sprankje hoop op een meer succesvolle Vlissingsche aanvalslinie. Als Vlissingen van nu af aan weet te handhaven is de positie op de ranglijst niets slechter dan die van Middelburg en Terneuzen. Goes heeft zich tegen Breda danig geweerd. Dat het doel van de nu op kop loopende club er onbeschadigd is door gekomen, mag als een wonder aangerekend worden. De Goesenaren hebben het den Bredanaars geweldig lastig gemaakt en het is inderdaad voor Breda een zware opgave geweest om deze lastige klip, welke zij ongetwijfeld niet zoo moeilijk verwacht had, te omzeilen. Een voortdurend aanvallend Goes moest tweemaal zwichten, eens door 'n onfortuinlijken zet van den doelman en eenmaal door een dito zet van den scheidsrechter. De uitslag is voor Goes niet slecht en de wedstrijd is nog heter, al had, berekend naar het spel, de uitslag heter moeten zijn. En ten slotte het minst fraaie uit de tweede klasse de wedstrijd Middelburg contra Hero. Er is van dezen wedstrijd weinig goeds overgebleven en wat er aan goede dingen van te memoreeren zou zijn is ver geten, omdat het bedolven werd onder een massa slechte en een lawine van onbehoorlijkheden. Zoo speelt men geen voetbal en. zoo wint men geen wedstrijden. Na het bereiken van den gelijken stand MiddelburgHero 12. Middelburg heeji een tweede nederlaag in de compe itie geboektn.l. tegen Hero zoodat zijn eerste plaats moest worden afgestaan aan Breda, dat van Goes won. Een moment uit den wed strijd MiddelburgHero. trachtte men van beide zijden het spel te forceeren en in plaats van tot goed en mooi spel, leidde dit tot onaangename incidenten, waaruit een slachtoffer moest voortkomen. Middelburg trof dit lot en ver speelde meteen de overwinning. Ongeveer een kwar tier na de rust kreeg de wedstrijd juist de noodige opleving en kwam vooral Middelburg er in. Hero beantwoordde dit met een paar goede aanvallen, welke gevaarlijke situaties opleverden. Ten slotte wist Hero het meest en het best te profiteeren van het allerminst aantrekkelijke slot van dezen wedstrijd, door tegenover hot ééne Middelburg-punt twee eigen goals te stellen. De derde-klassers hereiken record-scores en R.C.S. geeft daarbij den toon aan door E.M.M. met niet minder dan 112 te kloppen. Da's niet voor de poes en meer en meer wordt het duidelijk, dat de R.C.S.-ers dit jaar het kampioensfeest eens in Sou burg gevierd willen zien. We kunnen niet anders zeggen dan dat het wel eens aardig zou zijn, als er eens een Souburgsche kampioen kwam. Zeelandia 2 kon ternauwernood Goesche Boys on schadelijk maken en moest zich met één doelpuntje verschil tevreden stellen. Een mager resultaat, vooral daar de Zeelandia-reserves volledig konden zijn, omdat het eerste elftal vrij was. Eiland Boys had in Hansweert geen moeilijken buit en sloeg deze Zuid- Bevelandsche ploeg met 41. Moge dit voor Eiland Boys het sein zijn, om weer eens met wat meer enthou siasme aan te pakken. Er heeft wel eens meer leven in deze ploeg gezeten. En na deze kregen we een bericht binnen, aan de juistheid waarvan we tot op dit moment nog twijfelen. Daar zou me warempel de Onze derde klassers. B.B.C.uit Souburg,datin 3 B de eerste plaats bezet. E.M.M. vit Vlissingen. de jongste De keeper van Hero laat den bal rustig uitloopen. Schouwensche baby Burgh het aloude en zoo roem rijke Zierikzee met 21 geslagen hebben. Nemen we het als juist aan, dan kan gezegd worden, dat Burgh met één slag een reputatie gevestigd heeft. Een repu tatie echter, welke deze ploeg voor zware verplich tingen stelt. De eer brengt nu mee, dat een plaatsje in de bovenste helft van de ranglijst veroverd wordt. Dat wordt een felle strijd om de leiding daar in Schouwen en het zal vooral hun, die zoo hard gewerkt hebben om Burgh in den K.N.Y.B. te krijgen, een genoegdoening zijn dit te vernemen. Als de Z.V.B., zoo dunkt ops, er nu een schepje propaganda op legt, kan Schouwen's verloren terrein heroverd worden. Sluiskil deed wat verwacht was en overwon de Terneuzen-reserves. En dat Axel in IJzendijke een gevaarlijken tegen stander zou vinden, ver wachtte men even min. Of zou er misschien iemand geweest zijn, die Oostburg de minste kan sen gaf tegen Biervliet Ons dunkt van niet. De eenige wedstrijd met een vraagteeken was die tusschen Breskens en Hulst, twee gelijk waardige ploegen, waar van de thuisclub Bres kens het terreinvoor deel uitbuitte en met 32 won. derde-klasser van 3 B. Vlissingen-T.S.C. 3-2. Vlissingen behaalde een verdienstelijke overwinning op de oud-kampioenen van 2 A. Een moment uit dezen wedstrijd. T.S.C. doet een vergee/schen aanval op het doel van Vlissingen om den gelijkmaker te bemachiigen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19