MISS LIBERTY een halve eeuw oud Met de veerboot naar tiet 1 rijheidsbeeld-Op den achtergrond de wolkenkrabbers van Lower Manhattan (New York). J erwijl de bezoekers op de li it wachten, probeert de waeli'er niet reeksen groote getallen indruk te maken. Wie New York nadert uit den Atlantischen Oceaan, ziet als eer ste teeken van het land der onbegrensde mogelijk heden en der reusachtige afmetingen het kolossale standbeeld van de vrijheid, dat den ingang van de ha ven beheerscht. Een beetjo versleten door de invloe den van weer en wind, maar onverminderd in roem gaat zij voort, met haar toorts ,,de wereld te verlichten". De meeste soortgelijke standbeelden spreken ons niet aan, maar dit beeld van de vrijheid is een van de weinige, welker symbo lische beteekenis werkelijk leefde in de harten van de menschen. Voor millioenen immigranten beteekende Miss Liberty het. eerste welkom in het beloofde land en ontelbare vreemde lingen en huiswaarts va rende Amerikanen onder vonden een werkelijke vreugde, toen Miss Liberty uit zee opdoemde. De voortdurende inwer king van de zoute zeelucht l)e toorts van Miss Liberty, meer dan honderd meter boren den grond, biedt plaats aan twaalf mensehen. heeft de trotsche dame zooveel kwaad gedaan, dat haar verzorger, de Dienst] der Nationale Parken, heeft moeten besluiten tot een schoonheidsbehan- deling, die ongeveer 33.00b dollar kost. Vijftig jaar geleden ar riveerde Miss Liberty in New York aan boord van den Fransclien kruiser „Tsère". Zij is 'n geschenk van het Fransche volk aan het Arnerikaarisclie. I londerdtachtig Fransche steden, tallooze vereenigiu- gen en tienduizenden par ticulieren hebben destijds de 700.000 dollar bij elkaar' gebracht, die dit cadea.ut.je/ gekost heeft. Frédéric Auguste Bar- tholdi, de Fransche beeld houwer van Miss Liberty, heeft zestig man tien jaar lang aan het werk gehou den voor de vervaardiging. De wereldberoemde archi tect Eiffel, ontwerper en constructeur van den to ren, die zijn naam draagt, hielp het beeld eerst in Frankrijk oprichten. Toen Luchtfoto van Miss Liberty.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 20