Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Ierseke, dat eenige kwajongens in de reddingssloep van de combinatie „De vroolijke vrienden" met een paal een groot gat hebben gestampt. Indien nu een der vroolijke vrienden eens onder water blijft, hebben zijn vroolijke collega's hu een uitstekende duikboot voor het reddingswerk Onze correspondent te Oostburg schrijft ons, dat daar grootsche plannen bestaan om een zweefvliegerij op uitge breide schaal te beginnen. Daar men zonder wind niet in de lucht blijven kan, heeft men de medewerking ge vraagd en verkregen van den Vrijwilli- gen Landstorm. Wij raden den zweeflustigen tevens aan, bij het starten gebruik te maken van de talenten der oplichters, die Zeeuwsch-Vlaanderen af en toe als operatie-terrein gebruiken In het Zwin zijn bij de jongste overstrooming zooveel konijnen ver dronken, dat de werkloozen zakken vol met slachtoffers weghalen. De handel in doode konijnen is opeens zeer levendig geworden Te Goes heeft een baloorige onder steunde, die door de politie uit het kantoor van het Burgerlijk Armbestuur verwijderd moest worden, zijn ont stemming op de ruiten van het gebouw botgevierd. Medelijdende zielen hebben hem daarop een polis van 'n glasverzekerings maatschappij en een huis vrede-breuk band aangeboden. In de duinen bij Cadzand is de man aangetroffen, die in Alkmaar de kas van zijn patroon f 40.000 lichter had gemaakt. Dank zij de reclame, voor deze bad plaats gevoerd, beginnen kapitaal krachtige personen zich beslist tot die streek aangetrokken te gevoelen Het bestuur van een Zeeuwsche landbouworganisatie is bij den minister in de bres gesprongen voor de belangen der zware varkens. Gehoopt wordt, dat nu spoedig ook iets gedaan zal worden voor de nooden der corpulente leden. Te Kruiningen is brand ontstaan in de keuken van een juffrouw. Door krachtdadig ingrijpen der buren werd erger voorkomen. Zeer opmerkelijk. Gewoonlijk maakt bij interne aangelegenheden kracht dadige ingrijperij der buren den toe stand slechter De redactie van een Goesch nieuws blad ontving van een abonné uit Kapelle op Zuid-Beveland een meikever in een doosje, waarmee deze ingezonden - stukgoederenschrijver het overtuigend bewijs wilde leveren, dat een zachte winter op komst is. Nu ontvingen wij evenwel uit Sta- venisse mededeeling, dat daar tien wilde zwanen zijn gearriveerd, die als voor boden van 'n strengen winter plachten op te treden. Hoewel wij niet gaarne iemand diskwalificeeren en een meikever ons even lief is als 'n zwaan of 'n ander gevleugeld dier, kunnen wij toch niet anders zeggen, dan dat juridisch tien zwanen meer bewijskracht leveren dan één meikever. Tot de volgende week. dames en heeren Jen gevolge van den storm raakte de vorige week het Noorsche tankschip Beth nabij liitthem aan den grond. Met assis tentie van een zevental sleepbooten kwam het weer vlot, maar wegens de aan den dijk toegebrachte schade werd beslag op het vaartuig gelegd vanwege den polder Walcheren. bij den landbouwer ITisse te S'. Laurens werd een zeldzaam exemplaar van een biet gerooid met het respectabel gewicht van 25 pond. De heer Barentsen te Brigdamme behaalde met zijn St. Bernardshond ■verschillende eerste prij zen op de tentoonstellin gen te Breda en Tilburg. Te Kloosterzande is de vorige week een lafhartige roofoverval gepleegd ten huize van het bejaarde echt paar Verschuren dé 84-jarige heer Verschuren werd daarbij in den buik geschoten. Op den Vlissingschen Boulevard was het tijdens den storm druk van de nieuwsgierigen, die het machtige schouwspel kwamen bewonaeren dat het opgezweepte Scheldeuater bood. Op Vrijdag November hopen te Benesse de echte lieden Krijn Verseput en Adriaantje Wagemaker hun gouden huwlijksfeest te vieren. Te Anna Jacóba viert het echtpaar Verstrate-West- dorpe zijn gouden huwelijksjubüé.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25