TWEE VROOLIJKE FILMS A Is de wind toevallig dezen kant uit ge weest was, had men hier in Holland het gejubel kunnen hooien, waarmede de film „0. K. Mr. Deeds" zoowel in de Vereenigde Staten als in Engeland werd ontvangen. Regisseur (Frank Capra), auteur (Robert Riskiu) en spelers (voornamelijk Gary Cooper en Jean Arthur) deelen in dien triomf, welke, het moet erkend, ook ver diend is. Het verhaal van den eenvoudigen boeren jongen, die plotseling twintig millioen dollars erft, is misschien alleen in Amerika mogelijk, maar de waar deering, om niet te zeggen het enthousiasme, kan algemeen zijn. Vooreerst, omdat geest en romantiek om 't hardst om den voorrang strijden en ten tweede, omdat iedere toeschouwer zich o zoo graag in den toestand van den gelukkigen jongeman wil indenken, die door een gril van het geluk plotseling met milli- oenen kan smijten. Het is dan ook één bonk vreugde, wat men er aan beleeft, met een happy-end tot slot. Logisch Want al maakt geld niet gelukkig, het maakt de meisjes wel verliefd, en hevig verliefd ook. Dat bewijst Jean Arthur, die men, op de foto boven, juist bezig ziet haar twintig millioentjes te omarmen. (Een Loet C. Barnstijn-Columbiafilm). „Als men zoo'n trapleuning in zijn huis heeft, moet men wel gek zijn, als men de trap afloopt,'"' denkt de jonge millionnair Gary Cooper. Dit is een fractie van het geluk van den rijkdom. (Een UFA-film) „Hoera, ze leven nog,'' zal menige Lilian Harvey- en Willy Fritscli-bewonde- raar zeggen en inderdaad, ze hebben gelijk. Want deze foto is uit hun nieuwste film „G elu k s kin deren", een vreemd, doch zeer amusant verhaal van oen journalist, die plotseling met een totaal onbekend meisje in den echt wordt verbonden. Is de handeling soms niet zoo vlot als men wel zou wenschen, daar staat tegen over, dat de uitermate gees tige dialoog en de koddige situaties, door Paul Kemp c.s. veroorzaakt, haar rang schikken onder de categorie uitstekende amusements films. Op onze foto ziet men het huwelijksdiner van het jonge paar in een cafe teria. Tien minuten geleden waren ze nog volmaakt vreemd voor elkaar en nu reeds man en vrouw.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 34