Cacao RHEUMATIEK IN BEIDE KNIEEN KRUSCHEN Droste Verpleegster Hoe voorkomen we verkoudheden bij onze kinderen? (ErO-S-smttfcs (awnderTUaUr Verbazingmekken de beterschap 37 Veel moeders zullen liet antwoord op deze vraag al wel klaar hebben door liet vermijden van kou en tocht, én door te zorgen, dat het kind niet door iemand anders besmet wordt. Dit antwoord moge goed zijn, volle dig is het in ieder geval niet. Want wij mogen nooit uit het oog verliezen, dat de natuurlijke weerstand van het kind den besten waarborg biedt om ver koudheden te kunnen vermijden. En vanzelfsprekend is in dit opzicht de vraag van belang, hoe we dit natuur lijke weerstandsvermogen bij bet kind kunnen verhoogen. Op de eerste plaats zij gezegd, dat goede, stevige voeding, vooral in dezen tijd van het jaar, nu verkoudheden zoo veelvuldig optreden, noodig is, wil het kinderlichaam niet bijzonder ontvanke lijk worden. Iedere moeder moet er op letten, of het voedsel van haar kinderen wel voldoende rijk aan vita minen is, en of er de noodige afwisseling in zit wat de bestanddeelen betreft. Goede en voldoende nachtrust is ook een der eerste vereischten. Het is typisch, maar juist oververmoeide licha men zijn erg vatbaar voor verkoud heden en ziekten van dergelijken aard. Kaast deze zorgen, die trouwens heel algemeen zijn en niet alleen opgaan waar 't voorkomen van verkoudheden betreft, is een zekere harding niet over bodig. Maar hier vooral geldt hetoppassen, daar anders een averechtsch resultaat zou worden bereikt Zoo zijn b.v. koude douches gevolgd door stevig afwrijven alleen aan te raden, wanneer er na deze behandeling een prettig-warm gevoel door het lieele lichaam gaat, doordat de bloedcircu latie wordt gestimuleerd. Heel verkeerd is het, een kind te dwingen onder een koude douche te gaan. Het moet het prettig vinden en zich er behaaglijk door gaan gevoelen. Dan alleen heeft deze methode een goed effect en ze mag dan nóg slechts heel kort worden toegepast, daar anders de afkoeling te groot wordt. Dagelijksche afwasschingen van het lichaam met lauw of koud water zijn ook heel nuttig, maar ook hier hoeden we ons voor overdrijving. In ieder geval zorgen, dat de kinderen nooit op den tocht kunnen staan, en dat het vertrek voldoende verwarmd is. Geregelde frissche lucht en licht be lmoren verder tot de noodzakelijke dingen. Het is een fout te denken, dat kinderen bij koud, vriezend weer den heelen dag binnen moeten zitten. Een flinke wandeling zal hun juist heel goed doen en ze kunnen dan naar hartelust profiteereu van de frissche, zuivere lucht, die in een vertrek, al is het nog zoo goed geventileerd, nooit zoo overvloedig aanwezig is. Bovendien zal de beweging hun bloedsomloop stimuleeren, en een aangenaam gevoel van warmte meebrengen. Ook het slapen met open ramen hoeft in dezen tijd van het jaar vol strekt niet achterwege te worden gela ten, integendeel! Vanzelfsprekend moe ten koude en tocht speciaal gedurende den nacht worden vermeden, maar dat wil heelemaal niet zeggen, dat de ramen potdicht moeten zijn Juist kinderen die langdurig in een te warm, slecht geventileerd vertrek doorbrengen, blijken het meest vatbaar voor verkoudheden, en bij alle zorg voor het tegengaan van groote afkoe lingen mag dit in geen geval uit het oog worden verloren. Wordt er in een kamer te hard gestookt wat heele maal geen zeldzaamheid is, vooral in dezen tijd van het jaar dan is de overgang van het warme vertrek naar buiten veel te groot en ligt kouvatten voor de hand. Te groote afkoelingen moeten dus worden vermeden, en eveneens is tocht een gevaarlijk iets. Niet genoeg kan worden gewaakt tegen koude of natte voeten, die groote plaatselijke afkoeling veroorzaken. En hier zijn we meteen op het terrein van de kleeding geraakt. Die zij in de winter-periode natuurlijk voldoende warm, wat nog niet zeggen ■wil, dat onze kinderen overdreven dik moeten worden ingepakt met veel bont, veel gebreide dassen en wat dies meer zij In den regel zijn de meeste moeders op dit punt voorzichtig genoeg, maar wat ook wel eens in overweging ge nomen mag worden is, dat korte of te dunne kousjes in het koude jaarge tijde volstrekt verkeerd zijn, omdat ze te groote plaatselijke afkoeling tot gevolg hebben. Ook is het af te raden, kinderen bij koud en winderig weer zonder hoofdbedekking naar buiten te laten gaan. Wat de onderkleeding be treft, die zij voldoende poreus, terwijl speciaal de nachtkleeding warm moet zijn, daar kinderen zich 's nachts ge makkelijk blootwoelen. Het vermijden van contact met per sonen die verkouden zijn behoort verder als reeds gezegd tot de voorzorgsmaat regelen om verkoudheid bij onze kin deren te voorkomen. Sta niet toe, dat uw kinderen bij verkouden vriendjes en vriendinnetjes thuis gaan spelen, uit eenzelfde glas drinken als iemand die verkouden is, denzelfden tanden borstel gebruiken enz. enz. Ook zak doeken zijn in dit opzicht gevaarlijke dingen Is er in huis een van de kinderen verkouden, isoleer dit kind dan zooveel mogelijk. Dat valt niet mee, zeker niet, maar het is in ieder geval veel gemakke lijker dan later nog een paar andere verkouden kinderen er bij te moeten verzorgen Niets is wel zoo besmette lijk als juist verkoudheid, met alle nare ziekten en andere gevolgen die zij kan meebrengen, en daarom kunnen we niet voorzichtig genoeg zijn op dit punt. Evenals bij alle andere ziekten is angst ook hier misplaatst, maar geen enkele moeder mag toch, gedachtig het spreekwoord Voorkomen is beter dan genezen; nalaten, doelbewust de noodige voorzorgsmaatregelen te nemen! Verwarm" Uzelf van binnen uit met Echf Zuiver Lavender Water met den verrukkelijken, decenten geur in de typische groene flacons is Grossmith's Old Cottage Lavender Water Importeurs: RICH.WERNEKINCKACo. Huddestr.9, Amsterdam C. ALTIJD WELKOM! Spaart bons voor kop, ketel, beker of blad tv NUTTIGE WENKEN Vuile koffie- en theepotten maken we van binnen schoon door in het water stukjes eierschaal te doen. Deze hebben een schurende werking en helpen erg mee om het vuil grondig te verwijderen. Warme zemelen dienen niet alleen om bont schoon te maken, ook onze tapijten kunnen deze droge behande ling goed hebben. Flink inwrijven en de zemelen er, vóórdat ze gelegenheid krijgen heelemaal af te koelen, met een borstel uitborstelen. Deze dame was zoo gelukkig, dat Kruschen Salts haar van de ondraaglijke pijnen in beide knieën had verlost, dat zjj ons schreef„Kruschen is zijn ge wicht in goud waard". Lees haar brief „Ik nam Kruschen Salts tegen rheu- matische pijnen, en het heejt mij wonder baarlijk geholpen. Mijn knieën waren zoo pijnlijk, dat ik niet meer kon knielen. Waar ik zelf al het huiswerk moet doen, zult u begrijpen wat dit voor mij betee- kende. Twee maanden geleden begon ik Kruschen Salts te gebruiken niets ter wereld zou er mij nu weer van af kunnen brengen. lederen dag voelde ik dat ik vooruitging. Ik zeg u Kruschen Salts is zijn gewicht in goud waard. U kunt dezen brief gerust publiceeren. Mevr. G. M. W." (Origineeie brief ter inzage.) Door een overmaat van urinezuur in het bloed ontstaan zwellingen in spieren en gewrichten, die de rheumatische pijnen, jicht en ischias veroorzaken. Dit urinezuur ontstaat door gisting van in het lichaam opgehoopte afvalstoffen. De zes zouten nu, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen de afvoer- organen, d.w.z. ingewanden, nieren en lever, aan tot krachtiger werking, waar door deze afvalstoffen langs de natuur lijke kanalen snel en volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Het bloed wordt hierdoor gezuiverd, waardoor langzaam maar zeker de pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te ver dwijnen. Tevens zal het frissche, zuivere bloed uw geheelen gezondheidstoestand verbeteren, klachten aïs indigestie en hoofdpijnen verdwijnen voorgoed, ge voelt u energieker en krachtiger, het is of de beste jaren uwer jeugd zijn teruggekeerd. SALTS is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels- Maatschappij Amsterdam, voorkomt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 37