DE RAMP TE SCHIEDAM IHH Het brandende scli ip, na de-eerste explosie gekiekt. Spoedig weet men, maar vóórdat men 't zich goed bewust is, volgt een tweede slag, heviger nog dan de eerste, en wéér heeft de slag getroffen, onbarmhartig en wreed Zoo greep het noodlot daar plots om zich heen, op de vredige werf van „Wilton" en maakte tientallen slachtoffers, waarvan er, nu we dit schrijven, reeds veertien het leven lieten, waaronder ook enkele held haftige redders. Geheel onverwachts zijn verscheidene families in rouw en diepe droefenis gedompeld en wie zal hen zoo spoedig troosten Er is een troost, nl. de gedachte, dat de mannen op het arbeidsveld van eer gevallen zijn Mogen, ten slotte, de nabestaanden de kracht krijgen oin thans sterk te zijn tegen de slagen van het noodlot, die ons allen elk oogenblik treffen kunnen. H. Links Een foto van het cloodenschip, toen de brand gebluscht was. Men ziet welke verwoestingen zijn aan gericht, die echter weinig beteekenen bij de verloren m ensehenlevens De verschrikkelijke explosie aan boord van het Grieksche schip „Petrakis Nomikos" heeft weer eens bewezen, hoe schielijk een groot ongeval geschieden kan Vreedzaam was men op de werf „Wilton-Feijen- oord", waar thans heel wat schepen liggen, aan het werk op dien rustigen Zaterdagmorgen. Dan, plotseling, een knal, hevig en ontzettend, een felle vuurpijl, die omhoog schieten't ongeluk, dat nog meer ongelukken op zou wekken, was geschied Het vredige tafereel in de werkhaven veranderde op eenmaal. Men rent, men roept, men snelt toe. Wat is er gebeurd Cylinders tact koolzuur en. andere voorwerpen, die gevaar op kunnen leveren, worden van het terrein verwijderd. I)e fyemanning van de ,,1'etrakis Nomikos", die, deels gewond, werd onderge bracht in het Zeeliedentehuis aan de Veerkade.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 10