NA DE EXPLOSIE OP DE WERF „WILTON We plaatsen hier nog enkele foto's, genomen na de rampzalige explosies op de werf „Wilton-Feijenoord", aan boord van de „Griek" „Petrakis Nomikos". Men kon veel medeleven en belangstelling van het publiek waarnemen op de dagen 11a het ongeluk, dat voor zoovelen noodlottig is geworden. Drommen mensehen be wogen zich rond en langs het terrein des onheils. Stil en erns.tig zagen zij naar het „doodenschip", dat nu rustig lag temidden der andere schepen op de werf. Luguber was de aanblik van het zoo gehavende achterschip, met de verwoeste pijp en den door het dek geslagen ketel, een aanblik om niet licht meer te vergeten en die door onzen fotograaf getrouw werd weergegeven. Voorts vindt men hier van een zevental slachtoffers de foto's. Brengen wij hun en óók den anderen dooden en gewonden, in onze gedachten, een eeresaluut. Arbeiders en redders, wij zullen u blijven gedenken De groote belangstelling van het publiek op den dag na het ongeluk. Autoriteiten op de plaats des onheils. Geheel links: Burgemeester van IJ aar en van Schiedam. Zondagmorgen, na de catastrofe. Een jota van de .ruïne op het achterschip 11e plaatsen hier de foto's van eenigen der zoo droef omgekomen personen. V.l.n.r.: de heeren J. v. d. Plas, 54 jaar, hoofdopzichter Gem, tr.rktn en waarnIraeid- weer-commandant te Schiedam; C. N iewwtnhuysen, 44 jaar, hoofdopzichter bestraling en kring-commandant der Schiedamsehe brandweer; J. J. Hoek, 33 jaar, agent van politie te SchiedamW. B. de Jong, 24 jaar, te Vlaardingen; K. L. Schellenberg, 36 jaar, Rotterdam; P. Mahn, 20 jaar, te RotterdamM. Nieuwstraten, 45 jaar, te Schiedam. Herdenken wij hen even, in stilte, en met hen alle overige slachtoffers. Zij vielen met eere; zij rusten in vrede.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 11