t MATT CRE1ME MOEDER WAS INVALIDE motte kuid m&ói! KRUSCHEN Vu allo pijnen verdwenen 13 die daar dien morgen de wijk had. „Als zoo'n wurm wil schieten en met messen wil steken, hoef ik 'm toch zeker niet te zoenen veronderstelde Bartle. „Schieten zeg je Ik dacht al, dat ik een schot hoorde." Hij stond Eddv nieuwsgierig aan te kijken. „Zeg eh zei hij, en hij keek attenter. „Zeg, ben jij niet.... wel allemachtig!" Hij gaf Eddy handboeien aan. „Allemachtig herhaalde hij. „Sprinkhaan Blake Wat heeft ie uitgespookt „Bedoel jeis dat Sprinkhaan Blake, de gangster vroeg Luke Bartle, met zijn oogen knipperend. „Sprinkhaan Blake, de èx-gangster," zei Raffertv genoeglijk, en hij belde het bureau op. Het werd een heele geschiedenis. Toen Luke den inspecteur verteld had, hoe Sprinkhaan bij hem was gekomen, stuurde de inspecteur een paar man netjes, om eens te neuzen en 't duurde niet lang, of die vonden het tunneltje, dat aan dezen kant onder Sprinkhaan's bed uitkwam en aan den anderen kant in een kast in 't pakhuis. Geen wonder, dat Sprinkhaan altijd slaap had, dacht Luke. Als je den heelen nacht bezig bent met tunnels graven en bont stelen Ze schenen pas klaar te zijn, zei inspec teur Grimes, en ze wouen dien nacht nog een lading komen halen, want er werd maar voor twintigduizend dollar vermist. „Maar dat boeltje vinden we wel weer," zei hij, Sprinkhaan veelbeteeke- nend aankijkend. „Sprinkhaan zal ons wel 't een en ander vertellen." Sprinkhaan keek zenuwachtig en huiverde. „En u feliciteer ik," zei de inspecteur tegen Luke Bartle. „U durftEr zijn er lieusch niet veel, die 't u na zouen doen een der gevaarlijkste individuen van de stad een revolver en een mes afhandig maken...." En misschien zat er nog iets aan ook misschien gaven de eigenaars van 't bont een belooning. Luke Bartle begon zich erg prettig te voelen. Toen Rafferty wegging, later, toen alles gebeurd was, keek hij hem peinzend na. Wat schoot je er mee op, of je een kra nige kerel was, als een polit.ie-agent je mooiste sinaasappels meepikte f „Zeg, hoor eens," zei Luke Bartle, „dat je af en toe een sinaasappeltje neemt kan me niet schelen. Maar je hoeft je zakken niet vol te proppen om mee naar huis te nemen. En van die groote blijf je af. 't Gewone soort is goed genoeg voor je. Snappie V' „Eh.zei Rafferty, „ik eh. jawel, ja meneer. Ik eh.... stopte er zonder èrg 'n paar in m'n zak. Niet bij gedacht. Maar ik zal er om denken, meneer Bartle. Meneer Bartle luisterde al niet eens meer. Want er was een schoone gedachte in hem opgekomen, 't Was zoo een voudig als wat ten eerste als hij thuis kwam vanavond, stak hij eer fijne sigaar op, en Gilbert kreeg er geeneen. Dan zocht ie ruzie met Gilbert en sloeg hij hem tot pulp. Dat deed ie. En als 't nog niet hielp, deed ie 't iederen dag, tot 't wél hielp. Lucy zou 't waarschijn lijk niet prettig vinden, maar daar was niets aan te doen. Lucy was een snoes maar, besloot Luke Bartle streng, in dit geval zou ze 't toch moeten némen. Hij was een kerel met durf. Hij kon gevaarlijk worden Luke Bartle stond dien avond voor den spiegel in de badkamer, en vroeg zich af. hoe de mensehen aan 't idee kwamen, dat gangsters zoo gevaarlijk waren. Enfin, die lip, die er nu bijhing, zou wel weer leeren, op zijn gewone plaats te groeien, dacht hij de neus zou wel weer eens kracht vinden, om terug te keeren naar liet midden van zijn gezicht en een strakke houding aan te nemen, in plaats dat hij zoo naar één kant zakte als nu voor dien tand kon een valsehe in de plaats komen liet blauwe oog slonk wel weer. Alleen, vroeg hij zich somber af, zou dat dikke oor wel weer ooit zijn normale gedaante terug krijgen f Het had hem geen moeite gekost, ruzie met Gilbert te krijgen. Pas toen hij 't had, was 't een beetje lastig geworden. Misschien was 't beter ge weest, dacht Luke Bartle, als hij Gilbert de kranten met zijn portret en die onder schriften had laten zien, voor ze aan 't bakkeleien gingen. Lucy was uit geweest, toen hij thuis kwam. Maar zij kwam terug en maakte een einde aan het gevecht. En dat was misschien maar goed ook. Om alles te redderen had Lucv, na één blik over het gelaat van Luke Bartle, Gilbert vergezeld naar de logeerkamer. Toen was Luke zelf hierheen gegaan. Hij zuchtte. Hij hoorde beweging in de huiskamer. Hij moest de deur maar uitgaan, dacht hij. Zou er toch van moeten komen, 't Was diep treurig. Lucy smeet de voordeur dicht, toen hij de kamer inkwam. Zij kwam terug, naar hem toe. „Zoo'n woesteling zei ze teeder, haar handen op zijn schouders leggend. „Ik heb alles ver dragen maar als hij met je aan '1 vechten slaat, is 't meteen uit. Al is 't honderdmaal mijn broer. En hij komt er niét meer in," zei ze beslist, en ze legde haar hoofd tegen de borst van Luke Bartle en liet haar armen om zijn hals glijden. Over haar schouder heen zag Luke de rafelige overblijfsels van zijn gezicht in den spiegel boven den schoorsteen mantel, en hij lachte er blij mee. 't Was 't best waard je kon toch altijd beter een misbaksel van een oor hebben, dan Gilbert. Sinds onze laaisle opgave keerden wij ie zamen mei onze zusterbladen op grond van onze GRATIS ONGEVALLEN VERZEKERING de volgende bedragen uii aan H. H. Willemsen, Groote Lambertusstraat 65, Blerick f 250. de Wed. van A. Zee, Westeinde K 29, Twisk600. A. Blanken, Discusstraat 3, Amsterdam300. de Wed. van W. Jager, Eiklaan 60, Rijswijk600. D. B. Derksen, Stroodorpweg 23, Oosterbeek300. P. van Heest, Oosterstraat 40, Schiedam300. de Wed. van C. A. Joore, Oeverstraat 3b, Rotterdam C. 600.- de Erven van L. van Heijnsbergen, Maasstraat 20, Grave 500. de Wed. van K. van Peters, Willemsdorp F 107600. de Wed. van H. J. Wigman, Scheeperstraat 120, Den Haag 600. de Wed. van T. J. Schoonenberg, Steenstraat 5, Boxmeer 500. de Wed. van A. Breed, Waardpolder G 2, Kolhorn600. C. H. Huisman, Tuindorp, Coevorden300. f 6050.— Vorig totaal bedrog 356961. Nieuw totaal. f 363011. Gebruik daarom geregeld De klassieke^y^7//v4schoonheids- crème Voortreffelijk als onderlaag voor poeder 60 ct ARMEN ONBRUIKBAAR DOOR RHEUMATIEK Ilanr armen waren door rheumatische pijnen niet meer te bewegen. Men raadde haar aan rust te houden, maar met de zorg voor haar huishouding en twee kleine kinderen was dit onmogelijk. Zij schreef ons ..Ik leed aan hevige pijnen in mijn armen, die ik niet yneer kan ojdichten. Men raadde mij aan rust te handen, maar dat iras met het oog op mijn huishouden en mijn twee kleine kinderen onmogelijk. Toen las ik in één meer Krusehen Salts- advertenties een brief van een dankbaren gebruiker en ik besloot ook zelf eens een proef met Krusehen Salts te nemen. Mijn pijnen namen geleidelijk af en zijn nu geheel verdwenen. Ook voel ik mij veel beter- wel 10 jaar jonger. In plaats van een invalide ben ik weer een gelukkige moeder en vrouw. Mevr. It. L. 11." (Origineele brief ter inzage.) Rheumatische pijnen hebben bijna steeds dezelfde reden afvalstoffen die zich in het lichaam hebben opgehoopt en uw bloed vergiftigen. De oorzaak is onvoldoend werkende afvoerorganen. De zes zouten, waaruit Krusehen Salts is samengesteld, sporen ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen ge leidelijk en volkomen worden verwijderd. Frisch bloed zal weer door uw aderen stroomen. de pijnen verdwijnen en ge voelt u oneindig veel energieker en irezonder. SALTS is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten it 0.40, t'0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting in- begrepen. Stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het etiket j op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels- j Maatschappij, Amsterdam, voorkomt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13