SP O de Week van Voor het Noorsche doel. Backhuijs en de Bock in strijd met de Noorsche Juist naast.' Onze rechtervleugel Wéls-de Boek heeft het Noorsche doel in verdediging. gevaar gebracht. Toen Zondag de Bloemendaler de Bock twee minuten voor het einde van den wedstrijd NederlandNoorwegen het derde doelpunt in de Noorsche touwen plaatste, werd de stand gelijk en kon Holland tevreden zijn. Op dat moment hadden wij ons reeds met een kleine nederlaag verzoend en het zou trouwens ook niet zoo vreemd geweest zijn, indien de heter spelende Noorsche ploeg den wedstrijd had gewonnen. De Bock, de nieuweling, die door het meerendeel der hoofdstedelijke spostpersbroeders van tevoren reeds afgemaakt was, heeft niet alleen door dat fraaie laatste doelpunt een goed debuut gemaakt. Trouwens, het komt ons min of meer onbegrijpelijk voor hoe die lieden over een speler kunnen oor- deelen, zonder hem te kennen of zelfs maar een enkelen keer gezien te hebben. Om echter op den wedstrijd z;elf terug te komen, het doet wel eenigszins vreemd aan dat de Nederlandsche ploeg, vrijwel in dezelfde formatie spelend als voorheen en met één verandering in den aanval, welke toch zeker een verbetering kon worden genoemd, in haar spel vrij ver beneden de verwachtingen is gebleven. Zeker, het Noorsche elftal speelde uitstekend, doch dit neemt niet weg dat de meesten van onze oranjemannen in vorige wedstrijden veel beter op dreef waren. Vooral de eerste helft van den strijd was slecht van Hollandsche zijde. Met uitzondering van keeper Halle deelden zoowel verdediging als halflinie in de malaise. Caldenhove faalde keer op keer met weg werken, terwijl Weber dikwijls gepasseerd werd. Het afgeven van onze halfspelers was zoo onzuiver, dat men het de voorhoede moeilijk kwalijk nemen kon dat degoed opgezette aanvallen makkelijk te tellen waren. De tweede helft was iets beter. Van 01 kwamen wij door uit stekende goals van Bak- huijs en Smit aan een 21-voorsprong. Deze ging in een periode, waar in de Noren ons absoluut de baas waren, wederom verloren en veranderde zelfs in een 23-ackter- stand, tot vlak voor het einde het doelpunt van de Bock de balans weer in evenwicht bracht. Mis schien was het gelijke spel ook wel het beste resultaat voor deze ont moeting. Voor ons staat het echter vast dat Oranje zeker niet meer verdiende. In hoeverre de T. C. De Nederlandsche voetbalploegwelke Zondag j.l. tegen Noorwegen gelijk speelde. Van l.n.r. trainer Glendenning, Halle, Bakhuijs, Anderiesen, Weber, Caldenlwve. v. Nellen, de Bock, Smit. B. Paauwe, Wels, v. Heel. het elftal voor den eerstkomenden wedstrijd tegen Duitschland te Dussel- dorf ongewijzigd zal laten, weten wij niet. Veel veranderingen zullen er trouwens ook niet noodig zijn. Wel staat het voor ons vast dat de bezetting der midhalfplaats zoo langzamerhand weer een urgent vraagstuk wordt, doch er zijn nu eenmaal niet veel spelers, die hier uit blinken en waarvan men ten slotte kan zeggen dat de vervanging van Anderiesen door één van hen een verbetering zou zijn. Overigens was het Zondag niet alleen onze midhalf, die er niet bijzonder in was. Ook v. Heel en Paauwe deden Leo Halle kreeg vooral voor de rust veel werk te ver richten. Men ziet hem hier een aanval der Noren onderbreken. voor de rust soms rare dingen, doch dit twee tal herstelde zich in de tweede helft, iets waf Anderiesen niet gehikte. De wedstrijd tegen de Noren was spannend, doch niettemin ontbrak er veel aan de sfeer van zoovele vorige interlandwedstrijden. Het publiek hield zich opvallend koest en zelfs toen de stand van 01 na de rust 21 in ons voordeel werd, kwamen de gemoe deren nauwelijks los. De Noren, die te Berlijn reeds uitstekend werk leverden, beschikken over een snelle en stevige ploeg, die technisch eveneens goed onder legd is. Niettemin had een Hollandsch team in zijn besten vorm naar' onze meening van deze Noren kunnen winnen. Spelmoment uit den wedstrijd NederlandNoorwegen. Martinsen opent de score voor de gasten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18