Scott's Emulsion Pas op voor dien afkeer Verstopping van levertraan. he T door dokters aanbevolen ver sterkingsmiddel, met een meer dan 50-jarige reputatie Snipverkouden DAMPO daar lucht je van op. Hoofdpijn, Kiespijn, tr Lno^ 23 'T IS uit den booze Uw kind tot iets te dwingen, waarvan het een onoverkomelijke!! afkeer heeft. Levertraan alleen, niet zooveel te genzin ingenomen, kun toch meest al zijn werk niet verrichten. Scott's Emulsion mist dien beruch- ten traaiismaak en geeft U w kind al le versterking, die het uoodig heeft. Scott's Emulsion is onmid dellijk verteerbaar. Scott's Emulsion is een volmaakte emulsie van levertraan in fijn verdeel den toestand, rijk aan vitaminen A en D (voor vet-, weefsel- en beendervor- ming) en phosphor (voor hersenen en zenuwen). De juiste samenstelling van al die onmisbare stoffen maakt dit product van Scott Bowne onmiddel lijk verteerbaar, waardoor de bestand- deelen gemakkelijk in het lichaam worden opgenomen. Scott's Emulsion kweekt een krachtig lichaam met grooten weerstand. VOLGENS het Kon. Meteoro logisch Instituut te De Bilt telden de vaeantiemaanden ■Juli en Augustus dit jaar 21° u uren zonneschijn minder dan in lfciö. Uw hinderen hebben hierdoor niet genoeg kracht in reserve. 1 lepel Scott's Emul sion heeft dezelfde werking als 2 uur zomer-zonneschijn. Bet maakt Uw kind bestand tegen kou en vocht. I „Nog niet aan gewend, dat ik grapjes maak over mijn werk „Nee, daar kan ik niet aan wennen." „Ik geloof nooit, dat je 'n goeie bandiet zou zijn, dokter. Goed dat ik je in mijn macht, had door dat opium- smokkelzaakje, anders zaten we zonder dokter om de laatste hand te leggen aan ons karweitje." „Ik wou dat ik jullie nooit gezien had Ik heb er geen greintje zin in, laat ik je dat vertellen riep McGuire kwaad. „Houd je gezichtWou je de kin deren wakker maken V' „Nee, ik wil er alleen maar af. Ik doe t niet langer. Ik heb een vrouw en een kind. Die durf ik nooit meer aan te kijken, als ik 't doe. Ik zou nooit meer..." Pascoe maakte een snelle beweging greep waarschijnlijk McGuire's arm, dacht Rutli. Zij hoorde tenminste een uitroep van pijn. „Toch doe je 't. Verstaan Je hebt al lang genoeg getreuzeld, 't Is 't gekste geval dat ik ooit heb meegemaakt. Den eenen dag denk je, dat 't gebeurd is, en den volgenden dag lijkt 't wel, of je patiënt zóó op zal staan en de stad in gaan. Da's jouw schuld. Je teut." „Ik zeg je nog eens, dat ik op moest passen. Ik moest zorgen, dat we zelfs in geval van een lijkschouwing. „Ffft. Laat dat maar aan mij over. En nu zal ik je eens wat zeggen...." Hij wendde zich naar de deur. Ruth trok zich terug. Zij had haar kans om te ontsnappen. Die mocht zij niet ver- waarloozen. Eén blik door Jim's open deur. Hij lag in een lichten slaap. Hij bewoog zich heel even, toen zij keek, en kreunde een beetje. Ruth voelde aandrift, om snel naar hem toe te gaan. Met al haar kracht weerstond zij die neiging. Daar was hij niet mee geholpen. Om Jim te helpen, moest zij onmiddellijk weggaan. Behoedzaam, zonder zich den tijd te gunnen om een mantel of sjaal te nemen, ging Rutli naar beneden en naar de voor deur. Het kostte haar niet veel tijd, de groote knippen terug te schuiven. De deur ging makkelijk open, en liet een stroom koude lucht door. Ruth hoorde de snelle voetstappen achter zich niet één blij oogenblik achtte zij zich al vrij, toen een hand met ijzeren greep haar arm vatte, en haar, hoewel zij zich woest verzette, meetrok de groote hall in en haar tegen den grond wierp. Daar lag zij, snikkend van woede en van uitputting door die eene minuut, dat zij tegen dien arm had geworsteld, en toen zij opkeek, zag zij het gezicht van Pascoe. Hij deed de deur dicht en schoof er de knippen op. „Zoo, kunnen we je geen minuut alleen laten Rutli stond langzaam op. „Laat. me gaan, toe, laat me gaan," smeekte ze. Pascoe lachte. „Als je niet stapelgek bent, zou ik je er toch voor houden, dat je dat vraagt," was zijn antwoord. „En nu naar je kamer. Gauw. En laat je één ding raden houd je gemak. Als je zoet bent, zal ik 't niet aan de Bradley's vertellen. Clara Bradley heeft al rijkelijk ge noeg van je. Als je niet oppast, maakt ze je van kant. Ik snap niet, hoe ze vergeten kan hebben, om je op te sluiten. Dat ze je nog zoover met rust hebben gelaten, heb je aan mij te danken. Ont.hou dat maar goed. Ik zal je er nog wel eens aan herinneren. Enfin, dat komt later. Ga nu maar lekker slapen." Ruth ging onwillig de trap op naar haar kamer, door Pascoe vergezeld. „Nu meteen naar bed, hoor snoes," spoorde hij fluisterend aan. „Ik zal je zelf opsluiten en ik zal zekerheids halve den sleutel meenemen." In het donker in haar kamer staande hoorde Rutli opnieuw het zachte geluid van den sleutel in het slot. Het was nog een geluk, dat Pascoe geen vermoeden had gekregen van Bette's hulp. Er zat niets anders op, dan den nieuwen ochtend af te wachten. Rutli was boos op zichzelf. Zij had de ge legenheid gehad om Jim te helpen, en zij had jammerlijk gefaald. Als zij gauw gemaakt had, dat zij wegkwam, in plaats van aan die deur het gesprek tusschen Pascoe en den dokter af te luisteren, had alles heel anders kunnen loopen. Na een poos dwong zij zichzelf, om te gaan liggen, en althans wat te droomen, onrustig, om de paar minuten met een schrik wakker schietend. In den ochtend kwam Bette. „Hebt uZij brak den zin af. Clara Bradley kwam de kamer binnen. „Vind je goed, dat ik hier ontbijt, June Ik vind 't griezelig alleen in dit holle huis." Bette ging de kamer uit, om het ontbijt te halen, naar het scheen. Clara ging in een makkelijken stoel zitten. „Ik heb niet erg best geslapen vannacht. Ik heb jou ook nogal hooren spoken." Zij keek het meisje loerend aan. Rutli verfoeide de vrouw. Kon zij haar maar wegkrijgen. „Ik heb gesla pen," zei ze, „een deel van den nacht tenminste." „O ja 1 Ik dan niet." „Hoe is 't met Jim V' Clara was merkbaar knorrig om den gang van zaken. „Ik weet eigenlijk niet. McGuire is den heelen nacht gebleven Hij zegt, dat Jim erger is. Maar ik merk er niets van. Ik vind hem beter. En hij is zoo uitgelaten als een kwajongen, 't Is zijn trouwdag vandaag." Opeens lachte Clara, luid en lang. „Dat zou ik haast vergeten, 't Is jouw trouwdag ook, hè Enfin, je slaat je er maar netjes doorheen." Bette kwam weer binnen, met het blad. Clara schonk koffie in, en nam gretige, snelle slokjes van de lieete vloeistof. „Drink ook maar," ried ze. ,,'t zal je goed doen. Ik knap altijd op van koffie." Na 't. ontbijt klopte Joseph Bradley aan de deur. „Binnen," riep Clara. „Wat is er V' vroeg ze, toen zij hem zag. „Ik heb den boel klaar." „Nu al 1" Clara werd opgewonden. „Ja, als 't toch moet gebeuren, dan maar hoe gauwer hoe liever." „Heb je een geestelijke 1" „Ja." „Dèn geestelijke Joseph Bradley lachte. „Kom zelf maar eens kijken. Alles is klaar, op de bruid na." Clara Bradley trok haar man mee de kamer uit. „We zullen direct voort maken. Heb jé alles klaar? Heb je een huwelijkspermissie gemaakt „Alsjeblieftgrinnikte Bradley. „Net echt Schiet nu maar op. Ik zal hier wachten." De twee vrouwen begonnen zich te reppen, toen zij alleen waren. Ruth voelde haar hart bonzen van zenuw achtigheid. Ook Clara was opgewonden. „Alle vrouwen zijn dol op trouwpartijen, geloof ik," zei ze lachend. „Ik ben net zoo zenuwachtig of 't een echte was. Wat wou je aantrekken t" „Deze japon," wees Ruth naar het blauwe japonnetje. „Goed. De bruigom ziet 't, toch niet." Clara lachte om haar eigen ruwe grap. „Wat jammer, dat we geen tijd hebben gehad om te winkelen. Ik zou 't. heerlijk gevonden hebben, een bruidsjapon te koopen Vervolg op pag. 26 Het is ffoed voor Uw gezond heid enfiguurals U een Bleyle-di rectoire draagt. Zij is van uitge zocht, fijnwollen materiaal ge breid,houdtgoed warm, is goed waschbaar behoudt de juis te vorm. Draagt ook U de uit stekende Bleyle- directoires. ZUIVER WOL Vraagt het adres van den dichtst bijzijnden leverancier aan L.Zaal berg. Victorialaan 1a, Wassenaar Bericht Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzichtbaar weg en daarom is Purol (wit) zoo hijzonder aangenaam voor de verzorging van het gelaat. Zelfde prijzen. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. I Iiaj 7pniiu/pn koment°trust>ka*- U ff £.GIIIIvVGII meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazeu Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Oe witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tub« 60 co 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij L'w Drogist.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 23