ZEEUWSCHE OMROEP ■■B Hallo hallo hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Om roep. llet verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit Borssele, dat een inwoner, die veertig jaar werkend lid was van de plaatselijke zangvereeniging, thans tot eere-lid benoemd is. In andere vereenigingen heeft men een voorzittershamer om de aange slotenen tot stilzwijgen te brengen Uit Sas van Gent vernamen wij, dat een commies der belasting, die op de kade surveilleerde, in het ruim van een schip is gevallen en kwetsuren aan zijn armen opliep. 'n Ambtenaar lijkt wel nooit uit het gedrang te kunnen komen. Zelfs al krijgt hij 't ruim. dan heeft hij toch nog weer wat met de armen te maken Te Biervliet, zoo seinde men ons, is dezer dagen een bazar ten bate van de voetbalvereeniging in een school lokaal geopend. Behalve de andere autoriteiten was ook de gemeente geneesheer aanwezig. Daar er geen voetbalwedstrijd aan de plechtigheid verbonden was behoefde laatstgenoemde echter geen medische hulp te verleenen. Onze correspondent te Xieuwerkerk schrijft ons, dat toen een oud vrouwtje haar spaarpotje niet meer op de derde plank in haar linnenkast zag staan, de politie vol enthousiasme - er ge beuren nooit misdaden hier tot 'n massa-arrestatie overging. Men begon al te denken aan een c'oneentratiekamp, toen het vrouwtje haar „schat" op de tweede plank zag staan. Wij kunnen het niet goedkeuren, dat onze correspondent sarcastisch wordt. Ten slotte is het waar, dat, wanneer je na 'n misdrijf iedereen arresteert, de dader er ten slotte vast en zeker ook bij is Met blijdschap bericht men ons uit Terhole, dat de kaartclub ..Elk zijn recht" besloten heeft op iederen kaart avond, die dezen winter gegeven wordt, vijfentwintig kilogram karper te ver spelen. Neemt deze nieuwigheid niet vol doende op, dan zal men liet 't volgend jaar met haaien of walvissclien pro- beeren. De veilingsvereeniging „Zuid-Beve land" meldt wekelijks record-omzetten. Het fruit is zoo duur, dat de kweekers, bevreesd voor gewichtsverlies der vruch ten, jongens hebben aangesteld om de wormpjes terug te duwen, die uit de appelen willen kruipen Een inwoner van Kortgene, die naar Middelburg wilde, heeft de grootste moeite gehad om van zijn hond ont slagen te komen tot over de Zand- kreek toe zwom de hond met de veer boot mee. De bladen annonceerden dit onder het hoofd „Dierentrouw". Als een kind zooiets deed, zou men zoo'n jongen of meisje een dwingeland en stijfkop noemen Te Goes hebben leerling-chauffeurs zonder aanwijsbare reden een huis geramd en een benzine-pomp ontzet. Als er nog meer puinhoopen worden gemaakt, zal de Ganzenstad misschien in aanmerking komen als de plek voor 't afnemen van het rij-examen. Tot de volgende week, dames en lieeren De Arnemuidensche vrouwtjes trekken er op uit, om haar visch aan den man te brengen. De overtocht met het pontje. Op 7 Nov. hoopt de heer J. Capello te Goes zijn lOOsten .verjaardag te vieren. Het zal den nog krassen ouden heer dien dag niet aan belangstelling ontbreken. terwijl de ouderen, die hun sporen reeds hebben verdiend en nu ge nieten van de rust, nog eens nakaarten over den goeden ouden tijd en over de storm,en van de laatste dagen. Aan den adjudant-onderofficier T. de Jong te M iddelburg werd door majoor Berghut/s de vorige week de zilveren medaille voor het front van den troep uitgereikt. De Commissie voor Spijsuitdeeling te Goes vierde dezer dagen haar 120-jarig bestaansjubilé. Dit is een foto van leden en genoodigden in de keuken van het gebouw. Burgemeester mr. van Dusseldorp poseerde temidden van den voorzitter, den heer JC, v. d. Velde, en den secretaris, den heer T. Fabery de Jonge.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25