watten •Thermo-Kuras" zu, THEE VERKADE nuüMmk-opu pijnólilfóncU HOEST, KEELPIJN, GRIEP, SPIT, RHEUMATIEK STEKEN IN DE ZENUWPIJNEN Het THERMO-KURAS THERMO-KURAS fl.l.10 DE BRUID VAN EEN STERVENDE Chlorodont „WAXINE" BI 26 Thermogène ontwikkelt een wel dadige warmte, die den bloeds omloop bevorderten onmiddellijk een eind maakt aan de congestie, die verkoudheid, pijn en stijfheid veroorzaakt, leg een vel Ther mogène op de pijnlijke plek en U kunt Uw dagelijksche bezig heden normaal blijven verrichten. Doozen a 35 en 55 cent Voor hen, die Thermogène ge bruiken bij aandoeningen der luchtwegen, waarbij het niet noodig is het bed te houden, hebben wij het Thermo-Kuras vervaardigd. Het bestaat uit twee vellen onzer watten, die op hy- drophile-gaas genaaid zijn, en is zoodanig gevormd, dat het rug en borst bedekt. Verstelbare ban den en gespen maken het voor elke lichaamsgrootte geschikt. Voor hen, die zeer vatbaar zijn voor verkoudheid en bronchitis, is het Thermo-Kuras een onmis baar kleedingstuk en het doel matigste middel ter voorkoming van alle ziekten, die door vocht en koude worden veroorzaakt. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten Vervolg van pag. 23 „Maar dat had natuurlijk niet ge kund," merktg z'j °P> na een oogenblikje nadenken. „Deze of gene had ons vast herkend, 't Hoeft niet in de krant te komen, vind je wel Zij hielp Ruth de japon aantrekken en keek toen bewonderend naar het effect. ,,Je ziet er snoezig uit," zei ze. „Echt jammer dat we geen bruidscos- tuum hebben." „Ik ben de bruid," zei Ruth zacht, binnensmonds. „Ik ben de bruid. Al is 't niet echt, ik zal me toch de bruid voelen, als Jim mijn hand in zijn hand houdt." - „Wat sta je te mompelen f" berispte Clara goedgehumeurd. „Slaat 't jou ook op je zenuwen f Ik geef eerlijk toe, dat ik 't er een beetje van te pakken heb. Zoo, zijn we klaar Dan gaan we maar. Netjes voor bruid spelen." Zij deed de deur voor Ruth open, en het meisje liep langzaam door de breede gang met den breeden looper. Pascoe stond aan de deur. Hij lachte, toen Ruth voorbijkwam, en schudde zijn twee handen als in spottende felici tatie. Een man in een eenvoudig zwart pak met een klein boek in de hand stond naast het ziekbed. Maar Ruth zag niets van dit alles. Zij zag den man met het boek niet. Zij zag Pascoe niet, die haar onbeschaamd aan keek. Zij wist niet, dat Joseph en Clara Bradley vlak achter haar aan kwamen. Zij wist alleen, dat zij het gezicht zag van den man, dien zij liefhad. Zij liep er snel heen, zooals iemand zich heenricht naar een stem der hope. Met een zachten snik viel zij op haar knieën naast Jim's bed en zij nam zijn magere hand in de hare. „Jim," fluis terde zij. „Jim, hoe gaat 't 1" „Goed, liefste," fluisterde hij. Hij omknelde haar hand stevig. Ruth had kunnen bezwijmen van geluk, omdat zijn greep haar vaster scheen, dan zij dien ooit gevoeld had. „Ik hou van je, lieveling, ik hou van je," fluisterde zij, met haar mond dicht bij zijn oor. Er kwam een glimlach om zijn lippen. „Mijn engel „Hebt u een ring vroeg een on bekende stem. Jim's hand tastte naar zijn kussen. „Hier." Pascoe vond den ring en gaf hem Jim in de hand. „Mijn moeders ring," zei Jim zacht tegen Ruth. Stil, onbedwongen vielen Ruth's tranen op zijn hand. Jim hield haar hand stijf vast. „Huil je, liefste?" „Ik huil, omdat je zoo ziek bent, en ik ben zoo zenuwachtig. om alles Het lachje van Jim troostte. „Engel," zei hij zoo zacht, dat geen andere ooren dan de hare het hooren konden. „Ik voel me goed, engelheel goed. Ik geloof, dat ik beter word." Joseph Bradley kwam naar voren. „Waar wachten we op vroeg hij bijna ongeduldig. Ruth stond rechtop naast Jim, die hoog overeind in de kussens zat. De onbekende stem begon: „Mijne beminden, wij zijn hier te zamen Het was een ceremonieel dat Ruth al meermalen had gehoord. Als van ver. heel ver weg hoorde zij haar eigen stem, langzaam de woorden herhalend, die haar werden voorgezegd. En toen hoorde zij de stem van Jim, veel vas ter dan de hare, dezelfde ernstige be loften uitsprekend. „Ik verklaar u tot man en vrouw." Even hing er een huiverige stilte over de kamer. Doch ook slechts even. Clara's leelijke lach verbrak de betoo- vering. „Nu ben je mevrouw Bradley, in plaats van juffrouw Bradley," zei ze tegen Ruth. „Ik had ^raag dat u allemaal weg ging. Ik wil met mijn vrouw alleen zijn," zei Jim. Pascoe protesteerde. „Vindt u 't niet beter, om wat te nisten?" „Ik zal heel stil naast hem blijven zitten," sprak Ruth. „Ik wil bij. mijn man blijven." Toen gingen zij weg, met duidelijken tegenzin. Jim zei „Doet u de deur achter u dicht, oom Joe en Ruth voegde er bij „Ik zal roepen, als ik u noodig heb." Stil zaten 1111 de twee naast elkaar, hand in hand. Nu en dan kwam er een feeder woord, vroeg Jim een kus. Ruth voelde, dat zij de droeve zoetheid van dat samenzijn nooit zou kunnen ver geten. „Ik heb oom Joe gevraagd, of hij direct Bob Reagan laat komen. Ik wil mijn testament in orde hebben." Ruth hield zijn hoofd in haar armen. „O, Jim, praat daar toch niet over „Ik wil me zeker voelen." „Maar je bent zooveel beter Jim glimlachte feeder en geruststel lend. „Ik wéét dat ik veel beter ben, June. Ik voel 't. Ik mocht dien dokter McGuire niet, zooals je weet, maar er is vannacht iets gebeurd. Ruth kon haast,, geen adem halen, terwijl zij wachtte, tot hij doorging. „Wat is er dan gebeurd Vertel op." „Hij is den heelen nacht hier geble ven. Hij heeft me tweemaal iets inge geven, de een of andere sterke medicijn. Toen voelde ik me bijna onmiddellijk opknappen. Ik geloof, dat ik hem ver keerd beoordeeld heb." Ruth zei niets. Zij wist haast niet. wat zij zeggen moest. Zij herinnerde zich het gesprek, dat zij dien nacht afgeluisterd had. Dokter McGuire. scheen 't, had weinig zin inliet „werk je", dat zij volgens Pascoe volbrengen moesten. Een stoute hoop kwam in Ruth op. Die twee malen, dat hij .Tim een krach tige medicijn had gegeven. Moest zij daaruit begrijpen, dat hij zijn patiënt een opwekkend middel had gegeven, om de „behandeling" van Pascoe tegen te gaan Maar zij dorst Jim geen schrik of zorg aan te jagen met haar vermoedens. „Nu ga ik weg, liefste," zei ze. „Ik ga die mooie japon uittrekken en opbergen om mijn heele leven te bewaren." „Je bruidsjapon," zei Jim zacht, en hij drukte 'n plooi van de zachte blauwe stof tegen zijn gezicht. ..Ik kom gauw terug," zei Ruth. „Ik lig aldoor op je te wachten," antwoordde Jim. Zij gaf hem een kus en klopte zacht op het kussen. „Die kamerjas staat je keurig, Jim." Jim glimlachte, ,,'t Heeft niet veel weg van een trouwpak, hè Maar ik wou toch een beetje gekleed zijn." „Ik vind je lief zoo, Jim, echt lief," zei Ruth, dicht bij hem. „Ik kom heusch gauw terug." Ruth had haar besluit genomen. Zij wou zich, hoe dan ook, onmiddellijk in verbinding zien te stellen met de buitenwereld. Dat Jim zich sterker voelde, had haar moed een nieuwen prikkel gegeven. Er stond zoo veel op 't spel, zoo ontzettend veel liefde, geluk, het leven zelf. Clara en Joseph Bradley stonden voor Clara's deur te redetwisten. Gele rookers-tanden „...Dal begrijp ik niet, waarom 'iemand niet rookt.-Nare nasmaak, gele rookers-tanden? Maar er is toch immers Chlorodonl Tand- pasta, die door haar lijn peper munt-aroma den mond auiver en trisch maakt en de tanden van eiken leelijken aanslag bevrgdt. Na elke mondreiniging met Chlorodonl Tandpasta verheug ik me weer op het rookenl De prtjxen lijn nu verlaagd: tube 25 cl., groote tube 45 et blijft op n Verkade's ..Waxine - lichtje lekker warm, zonder te gaan koken En het geeft zoo'n gezellige sfeer Per doos van 12 stuks 25 cent THEELICHT MERK

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26