I OVOMHLT! ETALEERCURSUS NEGENDE HOOFDSTUK J. BROMMET Na 'n drukken dag vol zorgen toch 'n heerlijk rustige slaap. meer levenskracht 5 stuks -5 cent 27 „Ik vind 't een reusachtige stommi teit van je," zei Bradley snijdend. „O ja 1" Clara sprak sarcastisch. „Vraag dan maar eens aan June. Die is hier nu de huisvrouw, 't Was toch noodig, nog een huisknecht aan te nemen, niet June t" „Ehja." Ruth begreep nog niet, waar het om ging. Joseph Bradley gaf snel den noodigen uitleg. „Ze heeft een wildvreemd jong- mensch als huisknecht gehuurd. Of 't nog niet ingewikkeld genoeg was „We konden er beslist niet buiten verdedigde Clara zich met klem. t Is een echte janboel hier in huis. Die oude Lizzy van Jim is een goede keukenmeid, maar iets anders dan koken kan ze niet of wil ze niet. Er staan heele stapels vuile borden in de keuken." „Toch hadden we 't zónder moeten doen. Met iedere verandering, die je brengt, maak je den toestand moei lijker." „Onzin," zei Clara Bradley boos. „Hóé dan moeilijker Ik heb een voudig een borde.nwasscher gehuurd, een duvelstoejager, of hoe je 't noemen wilt. Daar heb je hem. Kijk zelf maar. Een broodonschuldig jongmensch. Kijk maar Ruth volgde Joseph^Bradley's snellen blik de gang door. Er kwam een jonge man naar hem toe. Een lange, breedgeschouderde jonge man. Er was iets aan hem. iets bekends in zijn houding. Ruth keek met groote oogen. De jonge man, die naar haar toe kwam, Vvas haar broer, Jerry Dayton! Duth's knieën beefden zoo, dat zij zich haast niet staande kon houden. Haar eerste aandrift was, naar Jerry toe te hollen, en, in zijn armen veilig, haar tegenstanders te trotseeren. Met moeite bedwong zij die aandrift. Er was iets in de afgemetenheid van Jerry's houding, in de strakheid van zijn gezicht, dat haar waarschuwde, niets overijlds te doen. Jerry keek haar bijna niet aan. Hij gaf stellig geenerlei blijk van herkenning. Ruth moest zich inspannen, om geen verbazing te toonen, tóen zij Jerry door mevrouw Bradley hoorde toespreken als Rogers. „Wat kom je hier doen, Rogers Ik had toch gezegd, dat je Bette moest helpen met borden wasschen." „Jawel, mevrouw." Jerry had precies de juiste, onderdanige manieren. Zijn hakken gingen snel tegen elkaar hij keek mevrouw Bradley beleefd aan. „We zijn klaar met de vaten. Mevrouw hadtoch gezegd, dat we daarna alle kamers moesten stoffen en opruimen „0 ja." Clara Bradley glimlachte weer. „Wat een opluchting, dat die afwasch gebeurd is. Ik wist niet eens, of we nog wel borden genoeg hadden voor de lunch." „Alles is schoon." „Goed, ga maar door met je werk, Rogers." „Jawel, mevrouw." Jerry sloeg zijn hakken weer tegen elkaar en ging de gang in. Mevrouw Bradley was erg vriendelijk. „Wacht even, Rogers had je me ge zegd, dat je aan allerlei soorten huis werk gewend was, of heb ik dat mis „Ik heb u gezegd, dat ik als huis knecht gediend had. Ik ben aan alle soorten huiswerk gewend, behalve koken." „Mooi. Ga dan maar op je eigen manier je gang. De bedden zullen wel verschoond moeten worden. Ik geloof, dat zoowat 't heele huis een flinke beurt moet hebben. We hebben een beetje verlegen gezeten. Personeel weet van geen trouw. De meesten loopen weg, als er een ernstige zieke in huis is. Zoo gaat 't tegenwoordig. „Jawel, mevrouw." „Dus je doet maar de eerste paar dagen, zoo goed als je kunt." „Jawel, mevrouw." Jerry liep verder de gang door en Clara Bradley wendde zich naar haai man. „Zie je nu wel 1 't Is een juweel van een huisknecht. Je hebt je vergist." „Zooals gewoonlijk," bromde Joseph. „Maar ik vind toch, dat we hem best hadden kunnen missen, dien korten tijd dat we 't nog redden moesten." Clara legde een beringde hand op Ruth's arm. „Zou je zin hebben, om eens een flink eind met me te toeren vanmorgen 1 't Maakt me zoo zenuw achtig, hier aldoor in huis te zitten, dat ik 't soms wel uit kan schreeuwen." Ruth kromp terug voor Clara's familiare aanraking. „Ik blijf liever hier, als u 't goed vindt," „Hm. Zeker 'n sentimenteele stem ming, hè f" Clara lachte met een on aangenaam geluid. „Enfin, dat schijnt er bij te hooren, als je de bruid bent. Blijf jij dan maar thuis, als je zin hebt. Ik ga er uit, of ik word gek." Toen Rutli naar haar kamer wou gaan, hield Joseph Bradley haar tegen. „Doe alsjeblieft niet weer zoo'n on zinnige poging om weg te komen," ried hij haar heel vriendelijk. „Er is niet de minste kans, dat 't je lukt. Ik blijf hier in de gang. Wat ik zeggen wou, je bent in je tweede werkweek. Ik zal je be talen.". Maar Ruth bleef niet op het geld wachten. Zij keerde zich om, ging haar kamer binnen en deed triomfantelijk de knip op de deur, zeer luid. Zij had wel kunnen huilen van pure blijdschap. Jerry had haar gevonden. Jerry was op 't oogenblik in huis. Nu ging er meer gebeuren. Er waren niet veel jongelui zoo slim en zoo handig als haar broer Jerry. Ongeduldig stond zij voor het raam, kijkend naar het voorbijreppend verkeer. Het was een bijna lenteachtige dag. De winter was ver heen. Over een week of zes was het gras daar beneden groen en schoten de bloesems uit. Bijna voor 't eerst, sinds zij in dit huis was gekomen, begon zij het te bewonderen. Het was echt mooi, een groot weelderig paleis en den vorigen dag nog had zij het aangezien voor een somber grafmonument, een afschu welijke gevangenis. Vandaag had de komst van Jerry hoop en vreugde in haar leven gebracht. Zij vroeg zich af, hoe hij binnen ge komen kon zijn. Langzaam bouwde zij haar vermoedens op. Zij kon zich natuurlijk niet den heelen gang van zaken denken, maar van sommige gedeelten er uit was zij vrij zeker. Wordi vervolgd 26 schriftelijke lessen met g Een cursus, samengesteld door Beroeps-Etaleurs. Speciale lessen voor elke branche, direct aansluitend op de prak tijk. Vraagt zonder verplichting GRATIS PROEFLES en prospectus met refer, van Middenstandsver., van oud cursisten, persbeoordeelingen en alle verdere gegevens. LEERAAR PRACTUK ETAtEEREN VOLKERAKSTR. 38 H. AMSTERDAM ratis materialen en gereedschappen LESROOSTER PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen niet een der locale weekbladen De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld. Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62y9 per kwartaal of f 0.12^ P« week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post» abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOG EN BOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1215, Giro ur. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zyn op aanvraag verkrijgbaar. LES 1 Laksclirijven 2 Kleurenleer 3 Crépepapier- en sponningen ■I Laksclirijven 3 Kleurenleer 6 Karton snij den. Yergrooten t'fin tee keningen 7 Laksclirijven 8 Kleurenleer 9 Laksclirijven 10 Spuitdekoraties t l Blikvangers, hoe ze te maken en te ge bruiken LES 12 Diverse vakken 1 3 Etalagevoorbeeld met werkplan It Vervolg Spnitdeko ra ties 13 Vervolg Blikvangers 16 Etalagevoorbeeld met werkplan 17 Ruimleverdeeling Evenwicbtsleer 18 Etalagevoorbeeld met beschrijving 19 Reclameteksten ma ken. Koppen teekenen 20— '26 Etalagevoorbeel den met werkplan Wetenschappelijke onder zoekingen toonden aan, dat 83 °/o der lijders aan slechte nachtrust reeds 9 dagen, nadat ze begonnen waren voor het naar bed gaan een kop Ovomaltine te nemen, aanmerkelijk beter sliepen. Toch is Ovomaltine geen slaapmiddel. Integendeel. Die rustige slaap is het directe gevolg van den weldoenden invloed, dien Ovomaltine op Uw geheele gestel uitoefent. Ovo maltine geeft rust en versterkt. Het maakt U beter bestand tegen de drukte van Uw dagelijksche zorgen. Reeds spoedig bemerkt U hoe U zich flinker, krachtiger en opgewekter gaat voelen, kortom, hoe U een geheel ander mensch wordt. Aan velen bracht Ovo nieuwe gezondheid. Ook voor U zou Ovo uitstekend zijn. ENKELE BEWIJZEN. A lie K. L. M. - vliegtuigen der Holland-Indië-lijn heb ben Ovomaltine aan boord. Op de officieele menu's voor de deelnemers aan de Olympische Spelen 7 932 en 1936 stond Ovomaltine vermeld. Bij apothekers en drogisten in busjes van 60 cent af

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27