sanatogeh Weer opgeknapt ER KOMT SCHOT IN! „WHAT'S IN A NAME?" DANK ZLJ SA 29 (Romeo en Julia) zei William Shakespeare, de beroemde Engelsche tooneelschrijver, in 1 597, maar zegt thans met méér reden de nog levende nakome ling van Gilbert Shakespeare, een jongeren broer van den dramaturg, de Amerikaan William Shakespeare. Toen ik nauwelijks een vraag begrij- incidenten voor, ttie ik mijn ïeven raiig pen kon, is de ellende al begonnen, niet vergeten zalHet gebeurde in Zoodra de kinderbeulen mijn naam Washington, waar ik in het hospitaal hoorden, keken zij met een stralend voor oud-strijders verpleegd werd. gezicht op mij neer en dan klonk het Ik behoorde tot de patiënten, die op plechtig hot Witte Huis uitgenoodigd waren, om „Zoo* kleine man, jij hebt een beroem- een groote partij bij te wonen, die jaar den naam Ben jij nog een afstammeling lijks door den president gegeven werd. van den grooten AVilliam Shakespeare Op een bepaald oogenblik moesten wij Den eersten belangrijken tegenslag op een rij gaan staan om aan den presi- op m'n levensloop ondervond ik, toen dent te worden voorgesteld. Vergezeld ik als spoorwegtelegrafist in Freeville, van een majoor naderde de president bij New York, werkzaam was. Op een de wachtende oud-strijders, die een Zondagmiddag toen ik alleen op het voor een hun naam aan den majoor kantoor was werd er hevig op het. opgaven, waarna deze ieder op zijn raampje van het loket getikt. Ik deed beurt aan den president voorstelde, open en voor mij stond een van de Toen de officier mij naar mijn naam dorpsonderwijzeressen, die onmiddellijk vroeg, antwoordde ik, zonder verdei een kaartje voor een rit naar New York na te denken „M illiam Shakespeare, moest hebben. Ik trachtte haar uit te majoor." leggen, dat ik haar geen kaartje ver- Tot mijn schrik bemerkte ik plot- koopen mocht, maar dat ze pas om vijf seling, dat de rustige glimlach van zijn uur een kaartje kon krijgen, als de be- gelaat verstarde. Hij knikte veelbe- ambte, die met dit werk belast was, teekenend tegen een verpleger, die in zou zijn teruggekeerd. Woedend snauw- burgerkleeren rondliep, waarop deze de ze mij toe, dat ze nog nimmer zoo dicht bij mij post vatte. Na dien „veilig- onbeleefd behandeld was en dat zij den heidsmaatregel" werd ik plichtmatig directeur van de spoorwegen over mijn aan den president voorgesteld en. gedrag zou inlichten. Daarop vroeg mijnheer Hoover's welwillende glim- zij op hoogen toon„Jongeman, hoe lach veranderde en met medelijden heet u keek hij mij aan. Terwijl hij verder Ondanks het feit, dat ik een groote ging, hoorde ik hem tegen zijn adjudant ramp voelde naderen, antwoordde ik zeggen„Ja, er zijn treurige gevallen rustig „Mijn naam is William Shake.- bij speareOp een anderen keer werd ik in „Wilt u mij voor den mal houden?" Washington door een politieagent aan riep ze trillend van nijd. „U denkt gehouden, omdat ik zonder rijbewijs zeker, dat u grappig bentWacht maar, een auto bestuurde. Ik moest mee mannetje, die kunsten zal ik u aflee- naar het politiebureau, waar proces- ren Weet de directie wel, wat voor verbaal zou worden opgemaakt. Onge- kwajongens zij in dienst heeft lk lukkigerwijze had ik geen enkel iden- beloof u, dat ik haar op de hoogte zal titeitsbewijs bij mij. Toen ik mijn naam j stellen en adres moest opgeven, kon ik natuur- Zij hield woord en voor mij had haar lijk niets anders doen dan mijn waren klacht onaangename gevolgen. Voor- naam noemen. Dit deed ik en het gevolg dat er twee weken verloopen waren, was, dat de ambtenaar mij de volgende werd ik van mijn dienst ontheven en woorden toesnauwde kort daarop moest ik voor mijn supe- „Zeg, wien denk je dat je voor je hebt rieuren verschijnen. Ik kon echter tot Eerst een overtreding en dan nog pro- voldoening van mijn chefs bewijzen, beeren om grappig te zijn op den koop dat ik niet anders dan mijn plicht ge- toe. Maar we zullen jou die gijntjes wel daan had. Toch vonden mijn rechters es afleeren, vrindje! Jij blijft hier maar het blijkbaar beter, om mij over te eens een nachtje logeeren en dan mag plaatsen en zoo werd ik naar een andere je nog 's bij me terugkomen, als je je afdeeling gezonden. waren naam herinnert Eenmaal heb ik mij zoo verschrik- Ik werd opgesloten en pas rlen vol kelij k opgewonden, dat het weinig ge- geilden ochtend, toen eenige kennissen schèeld heeft, of ik had mijn kwelgeest konden verklaren, dat ik waarheid ge-# een pak slaag gegeven. Mijn vrouw en ik sproken had, losgelaten, waren 's avonds laat in Buffalo aange- Zoo rolt mijn leven voort. A an de komen. In een voornaam hotel namen eene hachelijke situatie kom ik in de wij onzen intrek. We waren vrij plot- andere. Ik hoop, dat mijn vreeselijke seling voor een klein uitstapje vertrok- ondervindingen de ouders, die ze ken, zoodat. we maar heel weinig bagage gelezen hebben, zullen waarschuwen, bij ons hadden. Zij bestond slechts uit hun kinderen geen beroemde namen het koffertje van mijn vrouw. Ik be- te geven. stelde bij den portier een kamer en Als uw naam Edison luidt, noem uw suite en terwijl hij den liftjongen waar- babv dan niet Thomas A.mocht u schuwde, verzocht hij mij, mijn naam Bonaparte heeten, geef hem dan vooral in het vreemdelingenboek te zetten niet den naam van Napoleon en mijn en.... bliksem, wat een stommiteitheer van den Vondel, als uw vrouw u Laat ik nou zoo ezelachtig zijn, om een zoon schenkt, dan moogt u hem met onzen waren naam te teekenen! alle jongensnamen geven, behalve Joosl' „Rad ik Saaata- gen auuu- eerder gekeMd*" „Ik heb van Sana togen zeer veel baat ondervonden. Of schoon ik pas 15 Hagen Sana togen gebruik, voel ik reeds'n grooten voor uitgang. Had ik Sa- nat ogen maar eer der gekend." G. E. D. te A. Hij behoorde tot eén van die twijfelaars, die niets ge- looven zonder iets zelf te hebben onderzocht. Hij zwichtte voor het feit dat 25.000 doktoren Sanatogen aanbevelen om het herstel te bevorderen en gezonde sterke men- schen te maken. Nu weet hij uit eigen ervaring hoe goed Sanatogen is. hoe snel Sanatogen weer dat gevoel van jeugd en kracht doet terugkeeren, kortom hoe Sanatogen weer een ge heel nieuw mensch van iemand kan maken. Haal ook eens een busje om weer geheel en al op krachten te komen, om weer eens echt gezond en sterk te zijn. Blf alle Apothekers en Drogisten verkrijg baar vanaf f !-• p bus. Het zenuwsterkend voedsel Zoodat de eindstreep weldra bereikt zal zijn. „Weldra" wil zeggen, dat ons nummer van de volgende week de namen zal vermelden van hen, die een deel krijgen van den inhoud van het geldkistje, de namen van 520 gelukkige loters dus, die reeds voor 15 October l.l. abonné waren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 29