DROSTE HOEVEEL INKT HAUTRAN [isöb VACUMATIC TOONT U ER IN ZIT! Dit is de Verpleegster, CACAO ZICHTBAAR Druppels inplaats van lepels Halitran de levensbron Onontbeerlijk als de Zon Het Bewijs i'urkvr'M XicHirutc 1'vn Grootvorst Nikolai XikolajewiUch van Rusland, die in Januari van het jaar 1920 tv Ghoigny bij Parijs overleed, en zijn gemalin, prinses Anastasia van Montenegro. Nu hebben de beide dochters der Zwarte Bergen, die Russische vorstinnen werden, dit nieuwe, tweede vaderland voorgoed verloren. Zullen ze naar hun eerste vaderland kunnen terugkeeren Neen, want ook dit bestaat niet meer. Sinds 1918 is Montenegro nog slechts oen onderdeel van Joego slavië. Bij Kaap Antibes, aan de „azuren kust" van Zuid-Frankrijk, vinden ze een toevlucht. Twee kleine, bescheiden burgerlijke villa's worden het tehuis der onafscheidelijke broeders en hun vrou wen. Onafscheidelijk en eenzaam in hun geluk, en meer dan ooit met elkaar verbonden in de rampen, die over hen gekomen zijn. Later, in 1925, huren zij een landhuis in Ghoigny, bij Parijs. Aanvankelijk komen daar nog wel enkele bezoekers. Nieuwsgierigen. Russische uitwijkelin gen. Dan houdt ook dit op. Men doet Nikolai Nikolajewitsch het voorstel, zijn memoires te schrijven. Veel van wat anders eeuwig verborgen blijft en onbegrepen, zou hij kunnen ver klaren. Maar hij weigert. Men verneemt niets van de volkomen vereenzaamde menschen. Want de rijke grootvorsten en de dochters van den in zaken zoo liandigen koning Nikita zijn niet rijker dan een klein Fransch renteniertje op zijn buiten woning. Nog eenmaal, toch, eenmaal komt de wereld tot het besef, dat de menschen, die hier een toevlucht gevonden hebben, iets beteekend hebben in de geschiedenis der volken. Dat is in Januari 1929, als grootvorst Nikolai Nikolajewitsch voor altijd de oogen sluit. Dan is hij opeens niet meer monsieur Borissow, zooals hij zich in Frankrijk noemde. Dan zenden de Fransche, Italiaansche en Joego-Slavische re geeringen hun vertegenwoordigers, dan spreekt maarschalk Foch aan het graf van den grootvorst en houdt men hof rouw in Italië en Joego-Slavië. Dan valt weer de stilte. En in 1931 sterft, bijna onopgemerkt, Peter Niko lajewitsch. Nu zijn er nog twee oude dames over Miliea en Anastasia. Nu leven zij daar nog stil voort, tot de dood, de onontkoombare, ook aan hare deur zal kloppen, en leven zij van herinneringen herinneringen aan twee werelden, die in haar leven met elkaar in botsing kwamen aan het adelaarsnest in de Zwarte Bergen en aan Petersburg. aan het hof Van den czaar. aan een diep rampzalige vrouw op den troonaan Raspoetiri .en aan de verschrikkingen der revolutie, welke een einde maakte aan haar aardsche loopbaan vol glans en schittering, maar ook vol beproevin gen Van Frankrijk betreden ive België. Koud en hardvochtig is de wereldwaarin drie prin sessen opgroeien. 1 Ap 9de April is een feestdag voor de stad Brussel. Van heinde en verzijn de gasten toegestroomd, om den vijftig sten verjaardag te vieren van den grooten koning, maar den nog grooteren financier, die nieuwen glans verleende aan het spreekwoordelijke heerscliers- genie van het koningshuis Saksen- Coburg-Grotha. Europa huldigt den reus met de koude, onderzoekende oogen, koning Leopold II. En de Belgen weten wat ze aan hem hebben een koning, zooals men zich dien slechts wenschen kan in dezen tijd van zegevierend opdringend kapitalisme, van banken- en industrie- concerns. Dien avond van den grooten dag, na de ontvangsten in het koninklijk paleis, wordt een gala-voorstelling ge geven in het „Tlié&tre de la Monnaie". In de hofloge zitten de naaste familie leden van den koning koningin Marie Henrietta, de Habsburger-dochter uit Oostenrijk, de oudste dochter, die in Weenen in het huwelijk trad, met haar teederen echtgenoot, den rijken Philipp von Coburg. Daarnaast de jongere zuster Stephanie, ook zij in Weenen ge trouwd, maar met „meer vooruit zichten", want de man, die naast haar zit, is niet alleen knap, gaat niet alleen door voor een man, die zijn wereld kent, maar hij is de. erfgenaam van een der drie Europeèsclie keizerskronen, de troonopvolger van Oostenrijk- Hongarije, aartshertog Rudolf. Ten slotte, Clémentine, de jongste, nog ongehuwd. Deze zeven menschen in de hofloge, zij weten dat de belangen van troon en volk vaak offers eischen, offers, gebracht ten koste van persoonlijke voorliefde, van eigen 'smaak, van eigen inzicht, van eigen overtuiging. En zij gehoorzamen aan deze ongeschreven wet, en offeren zich op, voor het wel zijn van het algemeen. IN DE VOLGENDE AFLEVERING: Na een vreugdelooze jeugd waarin zij niet is voorbereid op de taak, die iedere ooi- een koninklijke bruid wacht, wordt Stephanie uitgehuwelijkt. Zal zij aan de zijde van haren gemaal het geluk vinden RECTIFICATIE. De intelligente lezer zal bemerkt hebben, dat in onze vorige aflevering onder de foto van koning Nikita van Montenegro door een mis verstand de naam vermeld stond van r.zaar Ferdinand van Bulgarije, Parker's schitterende nieuwe pende VACUMATIC bevat niet alleen 102% meer inkt dan an dere pennen van gelijke grootte, maar al de inkt er in is zicht baar, dus U kunt zien, wanneer het tijd is ont bij te vullen. Bekijk zelf eens de Vacumatic. Vulpennen Ft. 22.50 Ft. 11.30 Slipassende Patiooden Fl. 6.SO Parker's QUINK —-Overtreft Inkt Gebr. RIKKERS.N.V AMSTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG Parker's Gebruikersdienst, Prinsengracht 622, bij de Vijzelstraat, Amsterdam, C de vertegenwoordigster van de beste kwaliteit cacao: Droste Verpleegster Cacao. Voed zaam, lekker en voordeelig. VERPLEEGSTER ALTIJD WELKOM! Spaart bons voor kop, ketel, beker of blad. anneer in herfst, winter en voorjaar de zon haar kracht heeft verloren, dan komen de ziekten Griep, verkoudheid, bronchitis en andere infectieziekten, en bij kinderen de zoozeer gevreesde rachitis (Engelsche ziekte). Hoe zwakker een lichaam, des te eerder is het een prooi van deze ziekten. Een zwak lichaam heeft weinig vitaminen A en D, die door de volle zon worden gevormd. Zorg daarom, dat U en Uw kind vitarnen A en D ruimschoots krijgen, ook als de zon geen kracht heeft, in herfst, winter en voorjaar. Halitran 1200, uit de lever van heilbot, is zonnekracht, een rijke bron van natuurlijke vitaminen A en D. In alle kinder ziekenhuizen in Nederland wordt Halitran 1200 gebruikt, alle doctoren schrijven ze voor. Dan MOET ze wel goed zijnWeer stand, kracht, gezondheid, sterke tanden, kiezen en beenderen geeft Halitran 1200. Ze voorkomt en bestrijdt de Engelsche ziekte als geen ander middel ter wereld. De kinderen nemen ze graag in.. 1 druppel is gelijk aan een lepel gewone levertraan. Halitran 1200 in druppels in te nemen op sinaasappel of ander fruit, boterham of in het eten. Flac. voor 1 mnd. f 1.25 NIEUW. Halitran 1200 in capsules smakeloos, met een slokje water, thee, melk of koffie. Ideaal voor volwassenen f 1.40 Halitran 1200 is 60 maal sterker dan gewone levertraan. Hier is het bewijs voor doctoren en scheikundigen Doe in een reageerbuis je gewone levertraan, in een ander buisje Halitran 1200 verdund met 60x meer sla-olie die geen enkele vitamine bevat. Pas de methode Carr en Price toe en U ziet, de blauwe kleur is gelijk. Het bewijs is geleverd Wie er belang in stelt, dien zenden wij gaarne alle gegevens omtrent de Carr en Price proef gestandardiseerd - Uit de lever van Heilbot Alléén natuurlijke vitaminen A en D. maal sterker dan gewone levertraan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 31