HET MANTELPAK VOOR ELKEN LEEFTIJD .jjtga MB zwarte gladde stof, is afgezet met een paar prachtige zilvervossen, die, doordat ze in de lengte aangebracht zijn, slank afkleeden. Het derde plaatje brengt een ouder wets correct pak, dat eigenlijk aan geen enkele mode onderhevig is en mis schien juist daarom door zooveel oudere dames nog zoo graag gedragen wordt. Eenvoudiger dan op ons plaatje kan de bontganieering al haast niet zijn. Ten slotte nèg een pakje met vossen bont. Door zijn en reliëf gewerkte, effen stof met jeugdig kort jasje doet dit pakje iets minder plechtig aan dan het deftige eerste model, 't Is daarom ook beter geschikt voor de wat jeugdiger vrouw, al dient niemand uit het oog te verliezen, dat op dergelijke wijze aangebrachte vossengarneering het jeugdig uitzien nooit bepaald bevordert. Het mantelpakje is een dracht, niet alleen practisch voor den ochtend, maar bij velen ook favoriet voor thef- en visite-uur. Grijpt het heel jonge meisje al graag naar het vlotte mantelpakje, dat haar dubbel slank doet schijnen, de vrouw van boven de veertig is al bijzonder gebaat bij deze dracht. Natuurlijk niet meer het stijve onaantrekkelijke mantelpak van vroeger, maar wèl de combinatie van slank afkleedenden rok met min of meer gegarneerd manteltje. Vooral in den winter kan die garnee ring uiterst flatteus zijn en het geheel cachet verlecnen. Naast platte bontsoorten zooals breit- sehwanz, persianer en seal wordt ook vossenbont als garneering gebruikt. Bont soorten, die vaak op origineele wijze worden aangebracht, zooals b.v. het tweede plaatje duidelijk toont. In het pakje van zware gestreepte stof een vest van geverfde seal, dat onder de kin met een strik sluit. Is het pakje van een tweede kleur blauw, het bont is een tint donkerder geverfd. Gril van Mevrouw Mode, die dan al origineel kan zijn doch weinig smaakvol is. Het eerste pak, dat gedacht is in

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38