ROOS los, Thans Silvikrin ervan Als sneeuw kwam de Voetverzorging Vasenol Vasenol Voetpoeder stortgolven zij was van liet dek in hot breede ruim neergelaten. Schipper De Vree vond dat alles naar zijn zin ging. Zij zonden nog anderhalf uur varen. Hot was tien uur in den avond. Toen nam plots de wind in hevigheid toe hij floot in mast en touwwerk als een razende. Een dichte regen viel neer, staag en onophoudend. De golven wer den stoutmoediger en schiepen verrader lijke trechters en onverwinbare bergen. Het gevaarlijke spel begon. Nog hield •Johan Hartman liet stuurwiel „als de kerels zich goed houden, komen we er door," had hij aan den schipper gezegd. Maar weldra bleken al de elementen tegen de „Anna-Marie" samen te spannen een geweldig onweer barstte los, een steekspel van vlammen en flitsen, dat den hemel in alle rich tingen doorkruiste, schiep een geweldi gen chaos. De fletse stralen van den vuurtoren liepen er in verloren en weldra kon de schipper zich nog nauwelijks oriënteeren. Zware donderslagen ont- knalden in hevige buldering en over stemden den gierenden wind en de ziedende golven. Dirk Wouters, de tweede stuurman, schipper De Vree en Johan, die nog altijd het stuurwiel hield, praatten met hun drieën onder de kap der cabine. De kerels op het dek hielden zich vast aan t ouw en reeling. Zij hadden "alles gedaan wat op een schip in den storm moet gedaan worden de luiken gesloten, het dek afgeruimd en alle getuig stevig vastgezet. Nu stonden zij daar, over-' geleverd aan het spel der wilde elemen ten. Zij moesten zich laten optillen, zij moesten zich laten neersmakken. Bij de stuurinrichting roept Hartman plots „Uit koers En inderdaad tusschen twee bliksemflitsen in toen het heel even pikdonkere nacht bleef - heeft hij de lichten van den vuurtoren bemerkt, maar zij liggen al achter hun schip. Zij zijn den vaarweg naar het havenhoofd al voorbij. Zij zwalken vlak onder de kust in de richting van het Zuiden en dit moet wel op een stranding idtloopen. Bijdraaien, tegen den orkaan in, gaat nietde schipper durft het niet aan en ook Johan zegt dat het een manoeuvre is dat met een gewissen dood zou moeten bekocht worden. Neen, zij zullen geen slagzij maken met de „Anna- .Marie". Dan liever de geringe kans afge wacht, die hun tusschen de gevaarlijke banken nog kan geboden worden. Schipper De Vree gaat nu aan dek en roept„De gordels aan." De kerels buk ken zich en halen de gordels te voor schijn en ijzig kalm, alsof de dood er niet mee gemoeid was, bevestigen zij die aan hun lichaam. Dirk Wouters brengt een vest voor Hartman mede. Terwij 1 Johan "t aantrekt, houdt Dirk koers. Die twee - vrienden zijn het staan nu alleen bij het stuur, want de schipper is onder de mannen, op het dek. „Onze laatste reis.zegt Johan, „ik ben er van overtuigd. er is geen uitweg. We zitten te dichtbij. Ik heb het gevoel op dit oogenblik den dood zelve te besturen. Wij weten goed ge noeg wat er elk oogenblik kan gebeuren een schok. we staan op de bank. en dan de golven die ons verder willen hebben en ons schip bebeukenwij overboord en dan1 Wie van ons zal de kust halen f En wie niet V' Hij houdt even op en staart op het bewogen dek. Omdat Dirk niets zegt gaat hij verder„Als jij 't bent die den dans ontspringt, moet jij naar mijn vrouw gaan en dan maak je haar niet dat gewone rouwbeklag, maar dan zal je haar, vóór alles, zeggen, dat ik niets gemeend heb van al wat ik haar, vóór deze afvaart, toeriep. Ik zou van haar weggaan, na deze reis. Ik zou (1e kin deren meenemen, ik wilde haar nooit meer terugzien. Och, ik zou toen zooveel gedaan hebben. Maar hier. Dirk, in dit element. kom je wee: gauw tot je zelve. Je wordt weer gauv de gewone sterveling, de tevreden stei veling, die ik altijd aan de zijde van vrouw en kind geweest ben. Hier hebbei hooge woorden en onverantwoordelijk! uitvallen geen draagkracht en zeer gauv zie je er dan ook het dwaze van in Mijn vriend, ik heb spijt, een diepe, een waarachtige spijt mij zóó tegenover mijn vrouw aangesteld te hebben en wat m< op dit oogenblik hier zoo vreesdij!, voor den dood beangstigt is de gedachte dat ik mij nooit meer in hare oogen za kunnen vrijmaken." En plots legt Hartman de zware lin kerhand op den schouder van Wouters „Dirk, ik heb een ontzaglijke begeerti naar de duinen daar, naar den dijk kon ik er nog eenmaal komen. Nog nim mer voelde ik me zoo klein en angstig in een noodweer.Maar mijn voorge voel zegt mij dat ik falen zal. Ik moet met den logger. Johan kan niet verder, want een plotse schok doet allen die zich op de „Anna-Marie" bevinden omtuimelen. De zandbankDe logger zit vast. nu is hij verloren. En vlak daarop stort zich reeds een enorme watermassa over het dek uit. Drie menscken worden gelijk stukjes speelgoed opgetild en ver dwijnen in de golven. Zij slaan gelukkig langs landzijde over boord en kunnen zich wellicht door de branding tot aan den voet der duinen laten meevoeren. Daar zal wel hulp verleend worden, want de drie pijlen, die de bemanning daar straks afgestoken heeft, moeten zeer zeker door de bevolking opgemerkt zijn. De golven bebeuken voortdurend het lichte visschersscheepje, dat reeds sterk op een zijde helt. Maar de mannen blijven zoolang ze kunnen aan dek, men kan nooit weten, wellicht komt er een verbinding met de landzijde tot stand. Zij voeren een heroïeken strijd tegen de felle watermassa's. Zij klampen zich aan elkaar vast en zóó zetten zij zich schrap om te voorkomen, dat zij een voor een als een prooi door de golven worden meegevoerd. De jongeren, nauwelijks volgroeid, volgen met ontzette oogen deze worsteling met den dood. Maar de ouderen, zooals schipper De Vree, stuur man Hartman en Dirk Wouters, weten dit gevoel ergens diep weg te steken en des te heviger klemmen zij dan de tan den op elkaar. Maar de zee wordt nog wilder.een suizen van massa's water die neerstorten en in een donderend gekraak mast en stuurcabine naar beneden halen Hart man vond den dood niet in de golven, men kon hem zien liggen. terneer geslagen door het tuigwerk. Toen was het lot van de „Anna-Marie" bezegeld. De romp bood nog wel weerstand, maar ten slotte kapseisde zij, onder den druk van windstooten en torenhooge bran dingen. „Hoe wij aangespoeld zijn, weet ik niet meer," vertelde Dirk Wouters me nog, toen ik hem in het ziekenhuis ging verlaten„maar zeer zeker herinner ik mij dat oponhartig gesprek met Hart man. lag ik niet. liier, 'k zou reeds bij zijn vrouw geweest zijn. tj^en lange stilte, waarin ik niets anders dan schrijnend snikken hoor en war me tranen zie vallen, blijft nu in 't lage kamertje rondwaren. De versteendheid is van het wezen dezer schooue, ziel- vollo vrouw verdwenenZij sehreit zich nu uit, twee dingen zijn er, die haar nu geweldig aangrijpen de dood van Johan en zijn liefde tot haar, zijn her nieuwde liefde, die in z'n strijd met den dood zoo sereen en edel moet geweest zijn. Voel Poede- houdt den voet elastisch droog en gezond Haren groeien door Silvikrin. Bewijs Nr 2173 (Less den brief van den heer Hubert) Roos is het begin van alle haarkwalen. Zij is een duidelijke waarschuwing, dat het haar natuurlijke voeding tekort komt. En dit tekort, deze honger, beteekent vroeger of later algeheele kaalheid! Wanneer U ook maar de geringste sporen van roos op Uw hoofd ontdekt geef Uw haar dan direct Silvikrin: dat is zijn natuurlijke voeding. Waarvan leven de haren? Dr. Weidner. de vermaarde bioloog, had zich tot taak gesteld, te ontdekken, hoe het haar nu eigenlijk groeit. waar het van leeft. Hij vond, dat het haar niet minder dan 14 substanties noodig heeft wier bereiding uiterst moeilijk en kostbaar is. Toen hij de natuurlijke haarvoeding had ontdekt, besloot hü ze te vervaardigen en op ruime schaal binnen het bereik te stellen van allen, die met hun haar sukkelen. Hij bracht de 14 haarbouwstoffen in een houdbare oplossing: Silvikrin genaamd, doch vroeg eerst het oordeel der wetenschap. De wetenschap was entheueiast. Silvikrin is geen geheim-middel. De formule is bekend gemaakt aan prof., doctoren en ziekenhuizen, die allen serieuze proeven ermede namen. Het gevolg De haarwortels hebben voeding noodig. Het zwarte bolletje, (in werkelijkheid wit) door velen be* schouwd als de „wor tel", kan gerust uit vallen de eigenlijke wortel is het witte gedeelte onderaan de teekening met de ver takkingen. DIT wordt door Silvikrin gevoed »n DIT brengt het haar voort. R-639-F was een verbijsterend enthousiasme. Prof Dr. Polland bijv., de vermaarde Oostenr dermatoloog en hoogleeraar aan de univ. te Graz, verkreeg zulke goede resultaten met Silvikrin. dat zijn rapport met de verklaring eindigt: Wanneer Silvikrin niet helpt, dan is het doelloos eenig ander middel te gebruiken Silvikrin heeft ook het chronische geval van roos van den heer Hubert tot een goed einde gebracht. Hoe gemakkelijk zal het daarom in lichtere gevallen helpen die echter minstens even gevaarlijk zijn voor üw haar, wanneer U niet tijdig ingrijpt want ook zij zouden leiden tot algeheele kaalheid. Dit sclH-ijft de heer Hubert: ..Voor ik Uiv Silvikrin ging gebruiken, was ik de wanhoop nabij door dt roos op mijn hoofd. Dtr roos was chronisch en zat als 'n dik ke laag op mijn hoofd. Zij kwam als-sneeuw los. wanneer ik kamde of door mijn haar streek. Thans ben ik bevrijd van dezen terschrikkelij- ken toestand van een jeukend en onooglijk hoofd" Wat heb ik noodig SILVIKRIN PUUR SILVIKRIN LOTION Houdt de hoofdhuid gezond en vruchtbaar, prikkelt de haarvormende weefsels, be vordert den hoargroei en verhoogt de not%Htrlijke schoonheid van het hoor. Beschermt hoofdhuid en haar tegen infectie. Voor komt en bestrijdt haaruitval en roos. Vraag voor de dage- Hjkscne haarverzorging. Silvikrift lotion Flacon 1.25 Flacon voor 2 mnd. 2.25 Het eenige preparaat, dat de haarwortels door orga nische haar bouwstoffen voedt en versterkten nieuwen haargroei teweegbrengt. In ernstige gevallen van haaruitval, bij hardnekkige roos, dun haar en drei gende kaalheid. Vraag voor den haar groei de geconcen treerde haarvoeding Silvikrin Puur Flacon voor 1 mnd. f 3.60 Compl met Lotion f 4.80 maakt de hoofdhuid vruchtbaar De Natuurlijke Haarvoeding

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13