NUTRICIA Overzicht van de wielerbaan te Rotterdam in het Nenijto-gebouw. sfeer, die daar lieerscht. Wanneer twee favorieten een poging tot ontvluchting wagen, dan geraakt men in spanning en denkt men er ook geen óogenblik aan de vraag te stellen, of het vluch tende koppel opdracht gekregen heeft om te vluchten. De eerste Rotterdamsche Zesdaag- sche belooft een succes te worden. De Rotterdammers zijn in grooten ge tale gekomen, terwijl het achterland van deze stad, wij denken aan Brabant met zijn tienduizenden wielerenthousi- asten, ook wel een groot contingent be zoekers zal hebben geleverd. Opvallend is het, hoe spoedig het publiek, dat in Rotterdam toch eenigszins vreemd te genover dit wielergebeuren stond, ver trouwd raakt met alles, wat er zich in het houten wielerkuipje afspeelt. Favo rieten worden gekozen en bijnamen voor de renners gezocht, zoo die er al thans nog niet zijn. Er heerscht een goede Zesdagen-sfeer in de stad. De strijd zelf heeft tot op heden volkomen aan de verwachtingen beantwoord. Spanning is er genoeg. Dat kan men trouwens wel eoncludeeren uit het feit, dat de stand dagelijks opvallend groote wijzigingen ondergaat. Deze week gaat onze belangstelling uit naar de Rotterdamsche Zesdaagsche. In navol ging van Amsterdam heeft thans ook onze tweede stad in het land het aangedurfd, een dergelijken wedstrijd te organiseeren. Het verschil met Amsterdam is, dat daar de dure plaatsen door den eigenaardigen bouw van het R.A.I.-paleis slecht waren, terwijl in Rotterdam de goedkoope plaatsen goed zijn. Op het moment, dat wij dit artikeltje schrijven, is de Rotterdamsche Zesdaagsche al eenige dagen oud. De renners zitten midden in den strijd, welke vanaf den openingsavond volop belangstelling getrokken heeft. Sport of geen sport Dit is de vraag, die bij eiken De strijd gaat beginnen. Onze zwemkampioene, Ric Mastenbroek, staat gereed het startschot te lossen. Slants c.s. aan den maaltijd na eenige aren van groote krachts inspanning. Tijdens de neutrale uren op de Rotterdamsche Zesdaagsche. Piet van Kempen monteert een makkelijk zadel op zijn raeekar. wedstrijd van deze soort wederom naar voren komt. Twee partijen staan tegenover elkaar, welke naar onze mee ning geen van beide gelijk hebben. Natuur lijk is de Zesdaagsche niet van sport gespeend. Wanneer men Pijnen burg hoog door de baan ziet vliegen, al de spie ren van zijn lichaam tot het uiterste gespannen en de tegenstanders ver achter zich houdend, dan verricht zoo iemand wel degelijk een spor tieve prestatie. Dat er aan den anderen kant wel eens afspraakjes e.d. worden gemaakt, waar bij de leider van het wielerfestijn zoo'n beet je als regisseur optreedt, staat eveneens vast. Wij gelooven, dat het niet goed is, zich al te zeer in het vraagstuk te verdiepen. Een feit is het, dat men op den Zes- daagschen wielerwed strijd spoedig onder de bekoring komt van de Peilt Het publiek heeft contact met de renners en moedigt zijn favorieten luide aan. Zij die te Rotterdam voor versterking van den inwendigen mensch zorgen. n der favorieten van de Rotterdamsche Zesdaagsche, leest Zesdagennieuws.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18