EVERLASTING AMERIKA Everlasting en 23 Bette keek hem scherp aan. „Wat wou je eigenlijk Grapjes maken t" „Nee, ik informeer." „Nou, ze zijn met z'n drieën, meneer en mevrouw Bradley, en een meisje, waar ze June tegen zeggen." „Een meisje, waar ze June tegen zeggen 1" .Jerry probeerde zijn stem onverschillig te laten klinken. „Is June haar volle naam, of is 't een afkorting, of hoe zit 't Bette hield op met borden wassclien, en keek rond, om zich te verzekeren, dat niemand haar ver staan kon. „Zeg, hoor eens, wat ben jij, een dood gewone huisknecht, of een detective Jerry bekeek Bette met bezorgdheid. Toen, echt naar zijn aard, nam hij een snel besluit. „Hoor eens, Bette, ik ben de broer van dat meisje, en ik zit ver schrikkelijk in angst over haar." Bette liep snel naar de deur, en keek naar beide kanten de gang in. „Hier in huis hebben zelfs de muren ooren," waarschuwde zij Jerry. „Waar is de keukenmeid „Die moest even naar haar kamer, zei ze. Is mijn zuster gezond V' Het lukte Jerry niet, zijn stem lieelemaal vrij van beven te houden. Bette knikte stevig. „Ja. Ze loopt niet veel gevaar op 't oogenblik. 't Gaat om meneer Jim." „Wordt die niet beter Is hij in doodsgevaar „Ze willen hem niet beter laten worden." Jerry begreep dadelijk het gewicht van die mede- deeling. „En hoe gaat 't met Ruth het meisje dat ze June noemen „Heet ze Ruth „Ja. Hoe staat 't met haar t" Bette was bleek. „Hoor eens, als ze er achter komen dat ik gekletst heb, vermoorden ze me." „Daar komen ze niet achter. Vertel maar." „Ze houden haar vast hier. Er is iets gebeurd met, de echte June de stiefzuster van meneer Jim. Wat weet ik niet. Iri ieder geval hebben ze uw zuster hier gebracht, en ze maken meneer Jim wijs, dat zij June is." „Dat wist, ik. Maar waar is ze Waarom heeft ze niet geschreven Weet je zeker, dat ze gezond en wel is V' „Ze is boven. Ze houden haar hier, om voor 't zusje te spelen. Ze dwingen haar om te blijven. Als hij dood is als ze hem van kant maken. Jerry voelde zijn adem stokken. „Weet ze. heeft ze er een vermoeden van, wat er gebeurt „Ik geloof wel, dat ze iets vermoedt. Dat kan haast, niet anders. Ze sluiten haar iederen avond in haar kamer op. Misschien hebben ze haar niet rond uit gezegd, dat ze een gevangene is, maar ze weet 't toch best. Ik heb haar probeeren te helpen, om weg te komen. Ik heb vannacht mijn hachje gewaagd, om haar deur open te sluiten. Als mevrouw Bradley 't gemerkt had, had ze me vermoord." „En kon mijn zuster niet wegkomen t" „Ze heeft 't geprobeerd. Maar 't lukte niet. Ze deed net, de straatdeur open, toen Pascoe haar te pakken kreeg." „Pascoe Wie is Pascoe „Een verpleger, dien ze hier gehaald hebben voor Jim. 't Is eigenlijk geen verpleger, 't Is een halve dokter. Hij kwam in Denver altijd bij ze. Ik heb hem tenminste een paar maal gezien." „Sst," waarschuwde hij haar. „Zijn dat alle borden V' De keukenmeid kwam binnen. Zij was een dikke, goedhartige vrouw nogal „stom", zooals Bette zei. „Zoo, dat begint er op te lijken," zei ze, toen zij de groote stapels schoon vaatwerk zag. „Dat begint er op te lijken." Bette en Jerry voltooiden hun taak zwijgend. Buiten de keukendeur hield Bette Jerry staande, toen hij naar boven wou gaan. „Als u in 's hemels naam maar niets zegt Ik zouik zou me geen raad weten, als ze te weten kwamen dat ik iets gezegd had. Ik heb een zieken man en een paar kleine kinderen „Wees maar niet bang," zei Jerry. „Ik zal niets onbekookts doen, en wat ik ook doe, ik zal je zeker niet verraden. Wees maar gerust." „Maak maar voort," fluisterde Bette. „Ze zijn iets van plan. Vanmorgen hebben ze een schijn huwelijk in elkaar gezet tusschen meneer Jim en uw zuster. Ik weet niet, wat ze doen willen, maar *t is een stelletje gemeene schurken. Ze weten best, waar 't ze om te doen is. Meneer Jim is millionnair." Jerry deed opzettelijk, alsof hij Ruth niet kende, toen hij haar en de Bradley's in de gang trof. Hij was bang, een overhaaste ontknooping uit te lokken. In het zestal uren, dat volgde, keurde Jerrv heel wat, plannen, die in hem opkwamen, af. Al had Clara Bradley hem met pleizier en zonder achter docht aangenomen, de mannen in huis deden dit niet. Hij kon zich niet keeren of wenden, zonder de oogen van Pascoe of Joseph Bradley op zich ge vestigd te. zien. Aanhoudend zag Jerry naar een gelegenheid uit, om heimelijk een paar woorden met Ruth te wisselen. Er kwam geen gelegenheid. Tweemaal liep Ruth de gang door naar de zieken kamer, waar zij dan een paar minuutjes bleef. Zij ging nooit zonder geleide, en al lieten zij liaar alleen de kamer binnengaan, steeds hield Pascoe of Joseph Bradley voor de deur de wacht. Dit wist Rutli natuurlijk. Maar toch maakte 't haar onrustig, dat Jerrv zich niet met haar in ver binding stelde. In die paar uren begon zij bijna te twijfelen aan het getuigenis van haar eigen oogen. „Als die man Jerry niet is, ben ik gek," zei ze herhaaldelijk bij zichzelf. „Maar waarom spreekt hij dan nooit tegen me Waarom krijg ik dan geen taal of teeken van hem V' Zij maakte zich ook bezorgd over Jim. Jim leek sterker, maar hij was in een prikkelbare, zenuwach tige stemming. Zij wist niet, in hoeverre zij hem op de hoogte moest brengen. Hij tobde het meest over zijn zaakwaarnemers. „Waarom zijn ze er nog niet geweest Oom Joe heeft gezegd, dat hij Reagan en Hurst direct zou roepen. Waarom doet hij 't dan niet Hij stelt maar steeds uit." „Ik zal 't hem eens vragen," beloofde Ruth, al wist zij heel goed, dat zij daar niet het minste mee zou winnen. „Ik wil ze vanmiddag hier hebben," zei Jim, haar zachte haar streelend. ,.Ik heb 't gevoel, dat ik beter kan worden, als ik niet meer over dat testament hoef te piekeren. Als ik weet, dat jij verzorgd bent, wat er ook gebeurt. Dan knap ik vast wel op." „0 Jim, als je niet beter wordt," fluisterde Ruth, in volle oprechtheid, „komt niets op de wereld er voor mij meer op aan." Vervolg op pag. 26 bruiksters voor het handhaven van lage prijzen. Breisters van Nederland, Ever lasting reikt U de hand! □UDE NIEUWE PRIJZEN PRIJZEN Everlasting wol 0.36 0.39 Everlasting breikatoen 0.36 0.40 Everlasting geglansd 0.45 0.50 Everlasting m. zijden draad 0.50 0.55 Everlasting ongebleekt 0.30 «.22 In verband met de waardedaling van den gulden, hebben Amerika en Australië de prijzen van de grondstoffen voor breika toen en breiwol op dit oogenblik reeds met 30 procent verhoogd. Wordt Everlasting dus 30 procent duur der Stelt U gerust, breisters van Neder land! De Everlasting Fabrieken nemen twee derden van de prijsverhooging voor hun rekening. Ondanks de groote prijs verhooging der grondstoffen zult U voor Everlasting vanaf 15 November slechts héél weinig méér behoeven te betalen. Breit met Everlasting! Want hier is Uw gelegenheid voor een daadwerkelijke samenwerking tusschen fabrikant en ge- De prijs van de bekende Everlasting" handwerkboeken blijft F. 1.50

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 23