l MUI KHASANA Droste Verpleegster Cacao! De waarheid moet gezegd worden: Kleur maakt aantrekkelijk 27 Kostbare kleeren schitterende sieraden missen hun werking wanneer niet een weinig kleur op wangen en lippen het gelaat ver levendigt. En hoe eenvoudig kan iedere vrouw deze volkomen ver fraaiing van haar gelaat bereiken door gebruik van KHASANA- Superb rouge en lippenstift. Zon der dat men het gebruik ook maar vermoedt, geven deze onovertrof fen schoonheidsmiddelen een ge zond, jeugdig frisch aanzien. Eerst bij aanraking met de huid, ont wikkelt zich de bij elk type best passende teint. KHASANA-Superb is tegen weer en water bestancien kissproof.Voor levendiger teint Superb II nog krachtiger, Koraal of Kar mijn. Lippenstift Fl. -.35, -.60, -.75, 1.25 en Rouge Fl. -.35, 1- Generaalvertegenwoordiging J. Winkel Jzn. Den Haag, Merwedestraat 47, Tel. 772595 Verwarm" Uzelf van binnen uit met bevelen van den dokter, die met wan hopige haast voortwerkte. Ruth vroeg niet, wat hij doen wou. Zij voelde, dat de geneesheer naast haar als een dolleman ploeterde, om Jim's leven te redden. Wat hij vroeger ook gedaan had, in hoeverre hij ook be trokken was geweest bij het schande lijke complot der Bradley's, nu viel zijn vastberaden ijver niet te misduiden. Ilij haalde zelf iets dieper adem, als 't hem voorkwam, dat zijn patiënt wat dieper ademde. Hij veegde hem de groote zweetdroppels van 't gezicht en zuchtte opgelucht, toen er weer een tintje kleur kwam in de bleeke lippen van den zieke, „Hij haalt 't. Hij haalt 't," mompelde hij telkens. „Hij möèt 't halen." „Ja, ja," drong Ruth smeekend. ,,'t Is net, of je een doodmoe paard een steilen heuvel op moet zien te krij gen," zei de dokter nadenkend, bijna voor zichzelf. Zijn oogen hadden een eigenaardigen, triomfantelijken glans. Zijn glimlach weerspiegelde angst en hoop, toen hij zich over Jim heenboog, diens hart beluisterde, waarnam, dat de zieke tot het leven terugkeerde. „Hij komt voetje voor voetje hooger." Pascoe kreunde, maakte een bewe ging. Als een waanzinnige holde dokter McGuire naar hem toe en gaf hem een klap in het gezicht. „Pas op als je je nog eens verroertsiste hij. Rutli huiverde om de wildheid van dien aanval, en toch voelde zij er een geruststelling in. Zij had haar armen om Jim heen. Zij merkte duidelijk, dat hij nu makkelijker ademde. Zij wist zeker, dat haar oogen haar niet bedro gen en dat er wat kleur in zijn kalkwitte gezicht was gedrongen. McGuire trok snel zijn jas aan. Hij deed zijn koffertje dicht en zette het op den vloer naast het bed. „Heb ik niet ineernoodig," mompelde hij, meer voor zich zelf dan tegen Ruth. „Gaat u alstublieft niet weg Toe..." smeekte Ruth. „Als hij eens opstaat" zij wees naar Pascoe' „of als de Bradley's eens komen „Die komen niet. Ik heb ze uit zien gaan. Pascoe is alleen thuis. Ik ben zoo terug." „Wat gaat u dan doen vroeg Ruth angstig. Ik heb mijn auto buiten staan. Ik ga naar 't politie-bureau om hulp te halen. Ik ga mezelf aangeven. Ik zal zorgen, dat er een dokter komt. Die dokter zal begrijpen iedere dokter zal begrijpen, als hij dat ziet" hij wees naar het tafeltje, waar Pascoe de medicijnen op had „als hij dat ziet, zal hij begrijpen, wat er hier gebeurd is. „Ik heb geprobeerd, 't te voorkomen en uit te stellen. Ik heb mijn best gedaan, maar ze hadden me in hun macht, 't Hielp niet. Al wat ik voor Bradley deed, als ik hier kwam, maakte Pascoe weer ongedaan, als ik weg was. Hij is een duivel Ruth voelde, dat zij tegenover een man stond, die bijna gek werd van vrees. Hij moest dat idee in zijn hoofd houden dadelijk heen te gaan en de politie te waarschuwen hulp te zen den weg te komen, voor de Bradley's terugkwamen. Zij spoorde hem daartoe aan. „Gaat u dan toch. Alstublieft. Gauw „Ja, ik ga. Blijft u bij hem f" „Ja, ik blijf bij hem. Gaat u nu." ,,'t Zal nu best goed gaan, denk ik," raapte McGuire zijn gedachten bij elkaar om te troosten. ..Hij heeft een ijzersterk gestel." Rutli zag McGuire de kamer door loopen. Zijn gezicht was doodsbleek, zijn oogen stonden als smeulende kolen vuur in de kassen. Zij hoorde hem naar beneden gaan en toen, met een loodzwaar hart, hoorde zij de stem van Joseph Bradley op de trap. „Waar ga je heen t" Bradley's stem klonk zeer kalm. Aan de trapleuning hoorde Ruth Joseph Bradley, met Clara Bradley vlak achter zich. „Dat raakt je niet," antwoordde McGuire, en hij trachtte langs den ander iieen te dringen. „Dat raakt me wel degelijk," ant woordde Joseph Bradley met de effen, onheilspellend kalme stem, die Ruth had leeren vreezen. „Wat is er gebeurd boven „Ik heb je kostelijken Pascoe buiten westen geslagen. Voor mijn part staat hij nooit meer op." „Hoe is Jim Is er iets gebeurd „Nee." „Ga dan terug. Laat 't gebeuren. Ik ben dat getreuzel beu. Pascoe zei, dat je knoeide. Ik geloofde't niet. Nu geloof ik 't wel." „Als ik met knoeien tegen jullie allemaal uit dat gemeene zaakje los kan komen, dan wil ik wel tegen de heele wereld knoeien." „Luister eens, idiootsiste Joseph Bradley. „Weet je wel, wat je doet Iemand vergif geven is heel wat anders dan een aardigheidje met opium. Voor dat smokkelen kun je een paar jaar krijgen, maar voor vergiftiging hangen ze je op McGuire hief zijn arm om Bradley een klap te geven. Clara Bradley drong zich tegen den muur. Ruth gaf een gil, toen zij een revolver zag glinsteren in Joe Bradley's hand. Een schot. McGuire zakte ineen, met slap lichaam, scheen één ontzettend oogenblik te aarzelen en stortte toen de rest van de trap af, met de armen en beenen griezelig uitgestrekt. Door een plotseling, wild besluit ge striemd rende Ruth terug, Jim Brad ley's kamer weer in. Pascoe lag roer loos. Zij liet de groote deur dicht draaien om haar zacht glijdende schar nieren, deed haar op slot en grendel, en holde naar de aangrenzende kamer, om met knippen en sloten iederen an deren toegang tot de kamer af te sluiten. Joseph Bradley bonsde op de deur en eischte woedend, dat zij open zou doen. Maar Ruth luisterde niet. Zij draaide een telefoonnummer liet nummer van de politie, dat zij zich in 't hoofd had geprent dagen vóór deze wanhopige gelegenheid kwam. Ruth wachtte. Haar hand beefde zoo, dat zij den ontvanger haast niet tegen haar oor kon houden. Haar stem, die in het instrument sprak, leek zwak en ver weg. „Stuurt u alstublieft hulp. Dadelijk. Er is een man doodgeschoten. Vermoord." Zij gaf het adres op, den naam Jim Bradley legde den ontvanger weer op den haak. Wordt vervolgd ALTIJD WELKOM! Spaart bons voor kop, ketel, beker of blad. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld. Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling; Koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux! HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, Z. Voorburgwal 262' Telefoon Interc. 55170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 50540. Giro nr 101981. 's GRAVEN 11AGE. Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Jntero. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gralis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Ieder, die carrière wil maken, moet weten dat algehecle gesoigneerdheid een ver- eischte is.Men moet gezonde, schoone tan den bezitten en in geen geval afstooten door slechte adem. Dit, voor Uw geheele omgeving hoogst onpleizierige euvel, is toch zoo gemakkelijk te verhelpen door be tere, afdoende reiniging van Uw tanden. Want al borstelt U de tanden, dan nóg kunt U onmogelijk de voedseldeeltjes be reiken. die tusschen en achter de tanden vastraken, daar tot bederf overgaan en meestal oorzaak zijn van slechte adem. Om deze gevaarlijke ziektehaarden te ver wijderen is het krachtige, aromatische schuim van Colgate's Tandpasta noodig. Dit dringt tot in de kleinste tandscheurtjes door. lost alle ongerechtigheden op en spoelt ze weg. Bovendien bevat Colgate een bestanddeel dat de tanden schitterend polijst, zonder het glazuur aan te tasten Gebruik daarom Colgate: de pasta die Uw tanden hun hagelblanke glans hergeeft TWEEMAAL Uw geld terug Als U na het gebruik van een tube Colgate NIET VOLKOMEN TEVREDEN bent over de bereikte resultaten, zend dan de leege tube aan COLGATE. Amstcr- dam-C. Wij beta len U het DUB BELE van de aankoop prijs terug. ■f ..COLKEET

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27