KALZAN ETALEERCURSUS D a t h t I i ld is ec J. BROMMET heeft "Kalzan de 9erege j terugkeerde klachten verdreven WATERMAN w 31 De beide Belgische prinsessen, Stephanie en Louise, voor een ritje met pony-rijtuig. vreugde onthoudt. Slechts hij uit zondering ontwaakt de koningin uit haar starre, stugge houding. Dan kan het gebeuren, dat zij een der meisjes hij zich roepen laat, zich aan den vleugel zet, en zichzelf begelei dend, liederen zingt uit haar vaderland. Dan wordt haar anders zoo koele stem warm en haar spel bijna hartstochtelijk levendig, als braken haar gevoelens opeens door met niet te stuiten geweld. Stéphanie is tien jaar oud, als haar zes jaar oudere zuster Louise wordt uitgehuwelijkt aan een verren bloed verwant, prins Philip van Saksen- Coburg-Gotlia. Ze voelt zich al groot en gewichtig, omdat de nieuwe neef, Philip's jongere broer, prins Ferdinand, de latere ezaar van Bulgarije, haar ridderlijk den arm biedt. Zoo mag ze voor den eersten keer, nog niet ontgroeid aan de tyran- nie harer gouvernantes en opvoeders, een dame zijn. Aan de vervulling der plichten als leerlinge en die van hofprinses worden de eerstvolgende jaren besteed. Als er nu wat te doen is in Brussel, of wanneer er bezoek komt, mag het katoenen jurkje verwisseld worden voor het staat siekleed, mag zij aan tafel een cavalier hebben, die zicli met haar onderhoudt, en wien zij met zorg bestudeerde ant woorden geeft op zijn oppervlakkige opmerkingen. Er komt veel bezoek uit Weenen naar Brussel in deze jaren. Leopold, de vader, huldigt den stelregel, dat men zijn dochters zoo spoedig mogelijk aan den man moet trachten te brengen. Er komt bezoek uit Wee nen, dat nauwkeurig op de kleine Stephanie let. jC^en groote, schoone vrouw komt uit Weenen over. Ze vertoeft slechts zelden in haar land. Het is keizerin Elisabeth, die op doorreis naar Londen Brussel aandoet. Ofschoon de keizerin Koningin Marie llemie.tte van België. niet met de kleine Stéphanie spreek! voelt de prinses toch, dat de blik dei hooge gastdame voortdurend onder zoekend op haar rust. Dat ze slechts weinig genade in haar oog gevonden heeft, weet de kleine niet Desondanks komt Elisabeth het vol gende jaar terug. Daarna verschijnt, als resultaat van haar bezoek, haai zoon, de twee-en-twintigjarige kroon prins Rudolf, in Brussel. Men heeft hiermee een bijzondere bedoeling, maai ook daarvan weet Stéphanie niets. Dat zal ze eerst veel later ervaren. Stéphanie is vijftien een nog vol strekt onbeholpen, verlegen jongedame, iets, wat haar opvoedsters haar niet af kunnen leeren. Tegenover haai moeder is ze schuw, voor haar vader is ze bang. Met den Weenschen kroonprins, die haar tafelbuur is, wisselt ze een paai onbeduidende opmerkingen. Daags daarna wordt Stéphanie bi den koning ontboden. „De kroonprins van Oostenrijk-Hon garije is hierheen gekomen." zoo luidt het, „en vraagt ons om je hand. Je moeder en ik stemmen van gafischer harte met dit huwelijk in. Wij hebben je uitverkoren om eens keizerin van Oostenrijk te worden. Pleeg overleg met je zelf en breng ons morgen je ant woord." Tweemaal komt Rudolf naar Brussel voor een hoffelijkheidsbezoek aan zijn jonge bruid. Maar zijn trekken verraden een ver drietige stemming, als hij den tweeden Mei van het jaar 1891 zijn zestienjarige bruid begroet in Salzburg, aan de grens van het land, welks keizerin ze eens zal zijn. Bespeurt Stéphanie dit misnoegen, dien tegenstand t Is ze genoeg gerijpt, om te vechten voor een geluk, dat haar reeds dreigt te ontglippen, nog voor dat ze het goed en wel heeft kunnen grijpen Ach, ze is een kleine, wel opgevoede, misschien te wel opgevoede jonge dame. Ze heeft geleerd, zich in alle levensomstandigheden te schikken en zich te gedragen, zooals de goede toon, naar men haar aan het hof te Laeken heeft geleerd, dit verlangt. Maar er zijn gevallen, waarin dit dienstreglement van den goeden toon niet voorziet. In Weenen spreekt men bovendien een andere taal, en de uitgaande wereld, waarin Rudolf zoo goed thuis is, heeft een andere woordenkeus dan waaraan Stéphanie gewend is. Die taal zal ze moeten spreken, daarmee zal ze zich moeten uitspreken. En niemand is er, tot wien ze vluchten kan en eens in het vertrouwen 26 schriftelijke lessen met grati Een cursus, samengesteld door Beroeps-Etaleurs. Speciale lessen voor elke branche, direct aansluitend op de prak tijk. Vraagt zon der verplichting GRATIS PROEFLES en prospectus met refer, van Middenstandsver., van oud cursisten, persbeoordeelingen en alle verdere gegevens. LEERAAR PRACTUK ETALEEREN VOLKERAKSTR. 38 H. AMSTERDAM materialen L E S R O IMS I Lakschrijven J Kleurenleer 3 rêpepapier- en jlanelhespanningei •1 Lakse/wijven 5 Kleurenleer 6 Kartonsnijden. Yergrooten ruil t< Leningen 7 Lakschrijven 8 Kleurenleer 9 Lakschrijven 10 Spuitdekoralies 1 l Blikvangers, hoe te maken en te brniken n gereedschappen 0 S T E R LFS IJ Diverse vakken 1 3 Ftalagevoorbeeld met werkplan 1-1 Vervolg Spuiideko raties 15 Vervolg Blikvangers I 9 htalagevoorhêeld met werkplan 17 Ruimteverdeeling Hvenwii lüsleer Iti Htalagevoorheeld met beschrijving 19 Reclameteksten ma ken. Koppen teekenen 20— 29 htalagei oorbeel den met werkplan I ,,Met het gebruik van Kalzan heb ik zeer gunstige resultaten bereikt. Niet alleen, dat het de pijnen en het verlies verminderde, ook de algemeene gezondheid verbeterde aanmer kelijk." schreef Mevr. A. A. te Rotterdam. Gebrek aan mineralen is de oorzaak van vele on regelmatigheden bij de vrouw. Kalzan zal al de moeilijkheden overwinnen. Begin nog vandaag met de gezondheid-gevende Kalzan-ta bietten. Het Calcium-Natrium Voedsel. Bij alle Apoth. en Drog. in tablet- en poedervorm a Fl. i.23 en KI. 2.2^ per verpakking. U wilt haar een cadeau geven, dat een blijvende her innering aan U zal zijn? Waarom zoudt geen vulpen geven, maar dan een echte WATERMAN, waarvan de naam toch alle garantie geeft, en geen onbekend merk, dat elke week naar den reparateur moet. Denk er aan WATERMAN is goudwaarde, omdat o.a. de gouden pen onovertroffen is in zachtheid, soepelheid en keuze voor elk schrift. Maar wees op Uw hoede winkeliers, die met hun voor raad niet bij zijn, zullen al gauw voor den dag komen met onmogelijke merken, waarmee hun vitrines zoo vaak vol liggen. Weiger al die merkjes en vraag Uw keuze te doen uit de volgende series, speciaal gemaakt voor dames man. <y/e 32.1 2 f 7.25 32.1 2 GM. I 8.50 3V. flO.SO 92 V. f 1 2.— LADY PATRICIA f 1 4.— (Bij elke pen een passend potlood) Wilt U safe zijn, ga dan met deze advertentie naar Uw winkelier, dan krijgt U precies wat U verlangt. Import.: H. VAN OOST - Prins Hendriklaan 19 - RijswijkZ.-H. Hiernaast f beeld ine.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 31