Creme EEN ZIEK HAAR! Silvikrin Liquid Shampoon meisje was weer verdwenen. Het leek wel, of ze wou gaan huilen. Hij stak met een resoluut gebaar zijn liand uit. „Dus, juffrouw Murray, ik zal maar zeggen, dat wij u verwachten kunnen. Mijn naam is Gibsons Perrv Gibsons." Het meisje scheen eindelijk van kaar verrassing te bekomen. Zij lachte en zóó gelukkig, of ze een hoogen prijs uit de loterij getrokken had, dacht hij. ,.Ik zal er zijn, meneer Gibsons. En wilt u. „Ja, ja," sneed Perry de rest haastig af. „Ik zal het meneer Peterman zeg gen. Hij ving nog een verheugden blik van het meisje op en maakte, dat hij wegkwam. Die vlieger was mooi opge gaan. Zij had nergens erg in en zou niets van de comedie te weten komen. Toen hij na een half uur op kantoor terugkeerde, was de oude Peterman bezig den jongsten bediende de huid vol te schelden. Hij haastte zich, hem in een betere stemming te brengen. „Ik heb een secretaresse gevonden, meneer. Morgenvroeg komt ze." „Is ze geschikt t" snauwde Peterman. „Bij uitstek, meneer. Vier jaar kan toorpraktijk bij Langham en Co." „En wat moet ze verdienen 1" „Vijftig dollar stond er in de adver tentie, meneer." De oude Peterman kreeg het bijna opnieuw op zijn heupen. „Vijftig dollar?" schreeuwde hij. „Dat was acht maanden geleden. De salarissen zijn 'n stuk gedaald, ezel. Bovendien is zij zonder betrekking, als ze morgenvroeg al kan beginnen. Veertig was méér dan genoeg geweest." „Bloedzuiger," mompelde Perry tus- schen zijn tanden. Hardop zei hij „Vijftig was het minste, waarvoor zij komen kon, meneer." De oude P.eterman sloeg met een paar deuren en verdween gelukkig naar de beurs. „Tien dollar voorschot van den ouden Peterman," mompelde Perry, terwijl hij hem nakeek. „Ik geloof dat hij liever zijn hand af zou hakken, dan haar te gebruiken voor een vriendelijk gebaar." Perry verscheen den volgenden mor gen wat vroeger dan gewoonlijk op kantoor. Juffrouw Murray was er al. Zij had een nieuwe jurk aan en haar oogen stonden blij. Zijn hart werd warm, toen hij haar zag. „U zult moeten wachten, tot meneer Peterman komt," zei hij. „Wilt u hier maar zoolang gaan zitten V' Zij knikte hem glimlachend toe. Hij gaf haar een krant -van dien morgen, doch lezen deed zij niet. Telkens keek zij op naar de deur en naarmate de tijd verstreek, scheen zij zenuwachtiger te worden. Klokslag negen uur ging eindelijk de deur open. De oude Peterman trad binnen. Oudergewoonte zei hij geen stom woord .--Zijn barsche blik zwierf door het kantoor, bleef een oogenblik rusten op de nieuwe secretaresse en vestigde zich tenslotte op de tegenover gelegen deur. Met groote passen verdween hij in zijn privékantoor. Het meisje was overeind gekomen, toen hij binnentrad. Zij scheen pijnlijk verrast, dat hij geen woord gesproken had. Zijn barsch uiterlijk scheen haar niet erg aan te staan, want zij keek naar de deur, alsof zij de vlucht wilde nemen. Maar het volgend oogenblik rinkelde de schel boven de deur van het privékantoor. „Dat is voor u," lichtte Perry haar in. „Hebt u al een dictaatblok en een potlood Daar vindt u alles, wat u noodig hebt. Het meisje ging met aarzelende schre den naar het aangewezen tafeltje. Toen scheen zij zich eensklaps te vermannen en liep met vasten tred op de deur van het privékantoor toe. Zij tikte aan en trad vlug binnen. En op hetzelfde oogenblik bekroop Perry een veront rustende gedachte. Veronderstel dat zij Peterman eens bedankte voor die tien dollar Dan zou er wat zwaaien de oude Peterman zou hem gekonkel en bedrog in de schoenen schuiven. Hij stond op en zocht quasi een werkje op dicht bij de deur van het privé kantoor. En hij stond er nauwelijks, toen hij reeds begreep dat het mis was. Hij hoorde den ouden Peterman zóó woest opspringen, dat zijn stoel omviel. „Wat. wat zeg je schreeuwde hij luid. Perry deinsde verschrikt terug. Net op tijd, want het volgend oogenblik werd de deur opengerukt. Maar Peter- man stormde niet binnen, zooals hij had verwacht terstond daarop viel de deur weer met een slag dicht. „Nü komt de bel," dacht Perry be nauwd. Hij was niet bang voor zijn baan, maar hij vond het iets ellendigs, uitleg omtrent die tien dollar te moeten geven in het bijzijn van het meisje. Tot zijn verbazing constateerde hij echter, dat ook het bellen uitbleef. Hij hoorde Peterman met driftige stappen op en neer loopen anders niets. Minutenlang hield die loop aan, totdal er eensklaps aan de deur gemorreld werd. Langzaam werd de knop omge draaid. „Blijf hier klonk Peterman's stem. doch lang niet zoo barsch als anders. En toen hield het loopen op en hoorde Perry vreemde geluiden en onderdrukte stemmen, luid gekuch en iets, dat wel wat op ingehouden snikken geleek. Hij begreep er niets van. Minstens een half uur bleven die zonderlinge geluiden aanhouden. Toen werd het stil, doodstil op het privé kantoor minutenlang. Doch eens klaps rinkelde nijdig de schel. Twee maal „Nou komt het," dacht Perry. Hij had er niet het minste vermoeden van, wat er was voorgevallen achter die deur, maar hij was ervan overtuigd, dat het niet veel goeds was. En hij was woedend besloten, den ouden Peter- man eens flink de waarheid te zeggen. Driftig klopte hij aan en stapte meteen naar binnen. Het was een wonderlijk schouwspel, dat hij te zien kreeg. De oude Peter- man zat vóór en juffrouw Murray boven óp de schrijftafel. Ze zaten hand in hand en op het barsche gelaat van Peterman lag een glans, alsof hij den hemel geopend had gezien. „Mijnheer Gibsons," begon de oude Peterman met een wonderlijk vreemde stem, „je moet vandaag nog voor een secretaresse voor me zorgen. Mijn klein dochter zal voortaan mijn huishouden besturen. We verwachten je vanavond om zeven uur aan het diner dan kan ik meteen dat voorschot met je verrekenen Peterman lachte en het meisje even eens. En Perry Gibsons wist niet beter te doen, dan met hun vroolijkheid in te stemmen. Maar zijn lach leek op de grijns van 'n idioot en zoo stelde hij zich aan ook. Want hij verdween achterwaarts uit het kantoor en maakte een buiging voor de gesloten deur. „Ik geloof dat je die tien dollar nu allang verrekend hebt," protesteerde Alice Murray een week later, toen Perry haar in een stil hoekje had gekust. „Jawel, maar de rente nog lang niet," verzekerde Perry ernstig. „Het waren tien dollars van Amor en die staat over de heele wereld bekend als een woe keraar." De klassieke schoonheids-crème geeft Uw huid de zoo begeerde zacht matte teint en is de beste onderlaag voor poeder, V 1000 x vergroot UitgeputDoor het wasschen met middelen, die het steeds zoo „schoon" hebben gemaakt, dat ook meteen alle kracht, alle soepelheid, alle leven eraan is onttrokken. Wees op Uw hoede voor zulke haar- vernielende Shampoons, zij kosten Uw haar Silvikrin Liquid Shampoon is de eenige Shampoon ter wereld met de be roemde haarvoeding Neo-Silvikrin van den vermaarden bioloog Dr. Weidner. Reinigt het haar op ideale wijze, voedt het en hergeeft het den glans van de jeugd, schoonheid en levenskracht. Heer lijk geparfumeréerd met lavendel, den geur der Engelsche Society. Natuurlijk Flacon voor 10 wassch. met GRATIS proeffl. voor 2 wassch. NIET alcalivrij, doch gegarandeerd zonder vrije alcali. Een Shampoon voor alle kleur haar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13