Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP ■HM 25 Te Goes, zoo bericht men ons, heeft iemand voor de oud-leerlingen der landbouweursussen een lezing gehouden over ons dagelijksch brood met licht beelden. Wij geven aan ander „meublement" de voorkeur. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen bereikten - ons vele brieven met de mededeeling, dat het kaarten om stoofvisch op vele plaatsen geschiedt en niet in Terhole alleen. In sommige gemeenten is het zoo erg dat na een kaartwedstrijd het dorp bezaaid ligt met graat van baars en karper. Wij adviseeren, uitsluitend te kaarten om roggen, dan kan men uiteindelijk misschien ook in Zeeuwsch-Vlaanderen op een jaarbeurs rekenen Te Kruiningen heeft een damesver - eeniging een sjoelbakwedstrijd gehou den op haar jaarfeest en daarbij 'n schilderij en 'n kistje kunstboter verloot Als men overal onze artisten eens zoo steunde Te Vlissingen is een jongetje, dat zich in den vinger gesneden had zoo de ouden zongen piepen de jongen en toen de wonde niet z'n tong bewerkte, bekeurd wegens het onbevoegd uitoefe nen der geneeskunde Te Eede heeft de plaatselijke zang- vereeniging een uitvoering gegeven. Dank zij het verschrikkelijk slechte weer, stroomde de zaal vol Burgemeester van W oelderen maakte een zweefvlucht Tot de volgende week, dames en mee. De burgemeester met (ten instructeur in de cockpit. lieeren Ue burgemeester van Haamstede, jhr. JIT. B. Roëll, trad vorige week in het huwelijk en werd bij zijn terugkomst van de huwe lijksreis met zijne echtgenoote feestelijk in de gemeente ont vangen. Toen zij in 'i raadhuis waren aangekomen, werden aan mevrouw bloemen aangeboden, en vond een huldiging plaatsna afloop waarvan bruidspaar, raad en a mbtenaren voor ons poseerden Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Mei) meldt ons uit Aardenburg, dat een inwoner van deze plaats de aardig heid heeft gehad, de draden van het radio-distributie-net door te knippen. Hoewel dit niet te beschouwen is als een rustverstorende misdaad heeft de politie zich dadelijk met het geval be moeid en iemand heeft reeds gezien, dat zij een draad in haar handen had. Onze correspondent te Zuidzande maakt melding van een a.s. gouden bruiloft in zijn gemeente. Bruid en brui gom, zoo schrijft hij ons o.m., zijn voor hun jaren nog bijzonder sterk. De goede man is zeker bij een poging tot een interessant interview de deur uitgeworpen Inzake de brug over de Zandkreek zijn dezer dagen weer heel wat officieele stukken verschenen. Geruchten, dat men reeds met de uitvoering der plannen bezig is, kunnen wij tegenspreken. De eenigen, die op Noord-Beveland aan de brug werken, zijn momenteel de gym- nasten In verband met de opheffing der kweekschool te Oost burg hebben di verse autoriteiten zich naar deze plaats begeven. Hun werden aangetoond de bijzon der gunstige resultaten, die men op deze inrichting zoowel achter glas als op den kouden grond bekomen had. Het vertrek van een der toestellen, dat door een vlieg tuig op sleeptouw wordt genomen. De Middelburgsche brandweer is vo rige week ettelijke malen uitgerukt op het gerucht, dat er ergens 'n schoor steen rookte. Om de spuitgasten niet noodeloos te vermoeien, dringen de autoriteiten er op aan, dat de burgers alleen 's nachts wat op hun kachel zullen gooien. Dezer dagen hoopt het echtpaar K. Oijvat-Verslu is te Oostkapellc z'n 55-jarige bruiloft te herdenken Rechts: Jhr. mr. G. A. Strickvan Linsehoten nam off icieel afscheid als burgemeester van Krabben- dijkeop de foto ziet u den scheidenden burgervader temidden van den raad en de ambtenaren. Dicht bij Abeele derailleerde de locomotief van de stoomtram, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. De locomotief in de sloot. Vorige week werd de opperwacht meester der Kon. Marechaussee te Ter neuzen gedecoreerd met de zwaarden, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Rechts De W alchersche zweef- vliegclub heep onder groote belang - stelling gedurende twee dagen te Vlissingen goed geslaagde zweej- vliegdemonstraties georganiseerd, waarbij de N. V. Nederlandsch instituut voor zweefvliegen en een Belgische vereeniging waren uit - genoodigd. Een der toestellen wordt met den auto aangesleept.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25