VERKADE t/iuücht merk,. WAXINE GEBISMUREERD 't Is gezellig Hoest en verkoudheid ampo daarlucht je van op! Last van Uw zenuwen? Verstopping "Sr".: Hoofdpijn, Kiespijn. Goede Spijsvertering Goede Assimilatie Ziehier mijn geheim! MAGNESIUM 27 Een menschenleeftijd dienst,dagin, dag uit, zonder haperen, alleen mogelijk bij dé „SWAN" Onbeperkte garantie voor goed schrijven en niet lekken. „Swan" vanaf f 7.75 „Blackbird" de beste vulpen na de „Swan" vanaf f 5.50 ALOM VERKRIJGBAAR Hoofd Agentscha p VULPEN IMPORT MIJ. V H GEBR. POLAK VAN HOGENDORPSPLEIN ?4 - ROTTERDAM Gebruikt steeds ,SWANinkt zoon theeliehcjc. Her geeft sfeer. Maar let er op, dar U „Waxine' theelichtjes van Verkade vraagt. Dat zijn de goede, die de thee op de juiste temperatuur houden. Lizzy Murphy knikte tam. Op het politie bureau werd Ruth kalmer. Zij kon zich daar tenminste veilig voelen. Zij kon probeeren, haar krampende zenuwen tot kalmte te bren gen. Zij voelde, dat dit noodig was, als zij haar verstand niet wou verliezen. Lizzy was allesbehalve kalm. Zij huilde en tierde en begon dreigemen ten uit te schreeuwen. Zij won er niet veel mee bij de agenten. „Zoo, ga je gillen en schoppen en bijten t Dan zullen we je ergens bren gen, waar je je hart kunt ophalen." En zij stopten haar vlug in een cel. „Herrie maken geeft niets," zei de oppasster later tegen Ruth, ,,'t Is 't wijste, de politie zooveel mogelijk te helpen. Ze maken 't je heusch niet onaangenaam, als je er geen aanleiding toe geeft." Zij draaide den sleutel om in de deur van de cel, waar Ruth heen gebracht was. „17 hebt alles wat u noodig hebt, ziet u wel 't Bed is netjes en zindelijk, met een splinternieuwe matras. En je moet maar nergens over tobben, kind. Zeg de waarheid maar, als ze je on dervragen, dan komt alles in orde. Je moogti een advocaat hebben ook." Ruth dankte de vrouw voor haar vriendelijkheid, maar zij was er nog zoo zeker niet van, dat alles in orde zou komen. Zij was te ongerustonge rust over Jim, en over Jerry. Zij voelde zich wat gerustgesteld door de herinnering, dat de polsslag van den patiënt sterker was geworden, toen McGuire 'n paar minuten wan hopig zijn best had gedaan voor Jim, even vóór zijn noodlottige ontmoeting met Bradley. Wel bleek Jini een stevig, taai gestel te bezitten. Hij had zoo zijn best ge daan, om te leven. En zijn liefde voor haar had hem lust ingestort, om te leven. Plotseling stond zij overeind en liep zij zenuwachtig door het vertrekje heen en weer. Zij dacht terug aan dien morgen. Zij dacht terug aan de fijne blauwe japon en aan de klaproos, die vroolijk kleurde aan haar hals. Zij dacht terug aan de zwakke, maar innige kussen van Jim aan hun gretig uitgefluisterde toekomstpla nnen Ongetwijfeld zou de herinnering aan dat korte geluk zich roeren in het hart van den zieke. Ongetwijfeld zou 't hem helpen, het leven en de, kracht te her overen Zij dacht aan Jerrv. Zij had een triomfantelijk gevoel van veiligheid, als zij aan Jerry dacht. Hij was altijd zoo flink, zoo energiek, zoo zeker van zich zelf. Jerrv zou zich wel wetente hand haven, waar hij ook was. Dat wist zij heel zeker. Juffrouw Neeley, de oppasster, kwam aan haar deur. Zij bracht een blad mee, en sloot het smalle deurtje open, dat deel uitmaakte van de grootere celdeur, en stak het blad aan Ruth toe. „Ik dacht er ineens om, dat je waarschijnlijk niet gegeten had van avond," zei ze vriendelijk. „Ik zou maar wat eten." „Ik heb echt geen zin in eten." Ruth had al genoeg van het zien van den eenvoudigen maaltijd. „Misschien dénk je, dat je geen trek hebt," praatte de oppasster geduldig. ...Maar ik zou 't toch maar probeeren. Geloof mij maar, niets zoo goed als een goede kop koffie, om je weer een beetje vroolijker kijk op de wereld te geven. Neem maar een hapje. Ik zal je een beetje gezelschap blijven houden." Ruth (leed dus, alsof zij at, terwijl de goedhartige vrouw bij de deur van haar cel bleef zitten en maar praatte. Het viel Ruth makkelijk, toen zij zoo met de oppasster praatte, een deel van haar zorgen te vergeten, „Hoe is 't met Lizzy Murphy „Is dat die dikke juffrouw, die tege lijk met u is binnengekomen Die den lieelen tijd zoo schreeuwde f" „Ja." „0, die maakt 't best. Ik heb haar een tijdje geleden ook zoo'n blad ge bracht. Ze heeft gegeten. Ze is aardig bijgekomen, geloof ik." „Zegt u haar maar namens mij, dat alles in orde komt," verzocht Ruth ernstig. „Dat kan niet anders." „Nu praat je ten minste weer ver standig," lachte juffrouw Neeley. „Als je onschuldig bent, en je zegt niets dan de waarheid, dan kom je er uit, let maar eens op." Zij nam het blad op. „Laat ik je nu eens een raad geven. Trek je kleeren uit en doe je nachtgoed aan. Ga liggen en doe je oogen dicht en hoop maar, dat alles in orde komt. Dan slaap je zóó in. Zul je zien." „U bent goed," fluisterde Ruth, met haar oogen vol tranen. De oppasster beklopte haar hand. „Ik heb zelf een meisje van jouw leeftijd zoowat. Ik zou ook blij zijn, als er iemand vriendelijk voor haar was, als ze buiten d'r eigen schuld narigheid kreeg." Het bleek wel, dat, de oppasster waar heid sprak. Het smalle bed was niet hard. Integendeel, Ruth verwonderde zich, dat het zoo meeviel, en haar jeugd en vermoeide zenuwen gaven zich over aan de rust. Ruth sliep. Zij sliep ondanks onrustige droomen en ont waakte tot het besef, dat het morgen was. Zij stond op en kleedde zich vlug aan, bijna beschaamd, dat zij geslapen had ondanks haar bezorgdheid om de twee mannen, die haar zoo na aan het hart lagen .Tim en Jerry. Juffrouw Neeley kwam haar ontbijt brengen. „Je hebt geslapen als een roos," zei ze. ,,'t Doet me echt plezier." „Ik ben er ook blij om. Komt zeker door uw lekkere koffie." „En door je zuivere geweten," zei juffrouw Neeley lachend. „Luister nu eens wat ik je te zeggen heb. kind. Ik ga straks naar huis. Juffrouw Bond heeft den dagdienst. Da's een goed, best mensch. Misschien zal ze je niet alles geven, wat je graag hebt, maar je kunt er op rekenen dat je alles krijgt, wat je noodig hebt. Je krijgt vandaag een advocaat ook." „Dan wil ik Reagan en Hurst hebben Kén van tweeën tenminste," zei Ruth, denkend aan den wensch van Jim, dat zijn zaakwaarnemers geroepen zouden worden om voor zijn testament te zorgen. De advocaten van Jim moesten wel goed zijn, meende zij die kou ze vertrouwen, op hen kon zij rekenen. Wordi vervolgd Borst inwrijven met Dampo. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apotb. en Drogisten. Vetwormpjes huidonzuiverheden, pukkels en puistjes PU ROL doet ze verdwijnen Gebruikt hij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30. Tube 45 ct. Bij Apoth en Drogisten. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en -10 ct Doos 20 c' I V O R O L. gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der iocaic weekbladen De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam, 's Graveiüiage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% P<*r kwartaal of f 0.12% per week. Franco per |>ost f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswgzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon Intere. 53170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon latere. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAYENHAGE. Stationsweg 95. l el. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstroat 142 Telefoon Intere. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGEN BOSCH. Stationsweg 27, Telef. latere. 1215 Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. U verwerkt Uw voedsel niet naar behooren, Uw spijsvertering is pijnlijk en wordt bemoeilijkt, ten gevolge waarvan Uw gestel verzwakt geraakt en Uw gezondheid bedreigd wordt. Om steeds gezond te kunnen blijven dient men een krachtige maag te bezitten, die in staat is om alles te kunnen verteren en alles te kunnen verwerken. Duizenden, gemarteld door maagbezwaren, verzwakt door de pijnlijke spijs- verterings-folteringen hebben zich radicale ver lichting verschaft door Gebismureerd Magnesium. U vermijdt chronische maagaandoeningen door het gebruik van Gebismureerd Magnesium, zoodra de allereerste spijsverteringsbezwaren, zooals zure oprispingen, maagkramp, hoofdpijn, duizelingen en opgeblazenheid, zich voordoen. Binnen 5 minuten is U bevrijd van deze aandoeningen, daar Gebismu reerd Magnesium een middel van merkwaardige doeltreffendheid is. En U behoudt een goede maag den sleutel van een goede gezondheid. Om goed e kunnen verteren Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a 1.per flesch, of 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27