GEKLEED MIDDAGTOILET 38 Tïxïl vervangen door een aardigen ceintuurgesp het geheel ook be duidend eenvoudiger maken. De zwart-wit-com- binatie van het tweede plaatje is gedacht in een zware zijden kant stof. Een materiaal, dat als het ware ge heel bestaat uit met elkaar verbonden bloempjes van zware zijde. Op de derde afbeel ding is het vooral de met gouddraad door werkte cloqué, die cachet aan het geheel geeft. Vooral omdat de ceintuur van dof- goud zoo uitstekend bij het geheel komt. Ten slotte een bij zonder eenvoudige casaque op sluik-val- lenden rok, die aan dacht verdient door het mooie effect dat verkregen is door de fijne dwarsstiksels op het onderste gedeelte van casaque en mouw. Op het zwart geheel zal een kanten jabot van rose-achtig lila een uitstekende vari atie zijn op hét thema zwart-wit, dat overigens nog steeds en vogue is. Voor het gros der vrouwen is het gekleede middag- toilet, dat net zoo goed dienst kan doen voor diner en schouwburg als voor avond-partij, véél practischer dan een echte avondjurk, die haar leven voor het grootste deel in de kast slijt en al lang uit de mode is, voordat zij haar geld heeft opgebracht. De cloqué-stoffen zijn dit seizoen nog steeds buiten gewoon populair, maar daarnaast worden ook veel zijden crêpe, soepele taf, marocain en ook ragfijne zijdeachtige wollen stof gezien. Het eerste plaatje brengt 'n eenvoudig japonnetje met korte, sluikvallende casaque. Hoe gróoter en mooier de toef bloemen, die behalve in de taille óók nog langs den hals aangebracht kan worden, des te gekleeder het japon netje wordt. Op deze wijze kan men niet alleen variatie brengen, maar door de bloemen geheel weg te laten en te

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38