ColumbiaX Clipper DE VLIEGMACHINE voorspeld in 1530 Een geschikt .St.Nicolaascadeau Geneesmiddelen en Geneeswijzen FL0.40 vc,kr,js"*"r Annonces betreffende 12 Onze nieuwe serie Koffer- gramophoons vanaf f 24.- tot f 60.- (4 modellen) In plaatsen waar niet verkrijgbaar- A.H.A. Bakker, Postbus 277, Amsterdam V—r malle looper V—c ■sUcJautigt l—rt Uitvacriaf Bram Br GEEN OUDERWETSCHE TRAPROEDEN MEER! Kijk!... jk heb ze vervantreii duur deze 'Clipper'-!raplooperklemmen. Geen overlMiditr werk meer! Hel is uit mei die plaag van roeden poetsen Zie eens hoe mooi ze zijn I Zij doen hel patroon van den looper beter uitkomen er komen geen krassen op; hel is altijd schoon en netjes. Geen stofnesten meer!... Ik ben er verrukl over! Maar, zeg eens, houden ze den looper goed op zijn plaats En of! Ik heb gezien. dat die CLIPPKK traplooperklemmen in cinema s. hotels, restaurants, cafe's.loopersophun plaats houden, die breeder zijn dan de mijtte... en ondanks het voortdurend heen en weer geloop. Die "CLIPPER'' traplooperklom men uit één stuk, zonder schar nieren. veereri, krammen... worden dooreen enkele schroef vastgezet zij kunnen «lus onmiddellijk ge plaatst en weggenomen worden. ÉISCH DE ECHTE 'CLIPPER" TRAPLOOPERKLEMMEN. Zi| il|n voorzien van dit fabrlakimorknon "boot". w. A. TOLEDO, BILDERDIJKSTRAAT 125, DEN HAAG Telefoon 394221 TRAPLOOPERKLEMMEN worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigdSegbroek- laan 33, 's-Gravenhage. Primrose Hill lag vier eeuwen geleden onge veer drie km. buiten Londennu kan men zeggen, dat het vrijwel midden in deze reus achtige stad ligt, en in de zestiende eeuw beeft iemand geleefd die zag, op welke bijna monster achtige wijze de Engelsche hoofdstad zou groeien. Want in vijftienhonderd- zooveel voorspelde een vrouw, dat Primrose Hill later een deel van Londen zou uitmaken en dat er een bisschop zon zetelen zooals men weet, is liet uitgekomen, ook wat den bisschopszetel betreft. Deze vrouw was Ursula Shipton, ge boren Southed. Als kind ze was geboren in Juli 1488 was zij met haar uitpuilende oogen, krommen neus, ineengedrongen gestalte en leelijk ge vormde voeten geen schoonheid, en haar charme groeide niet met de. jaren. Uiterlijk was zij dus precies, zooals men zich een heks voorstelt, terwijl zij ook eigenschappen bezat, welke men vroeger van een heks verwachtte. Zij kon, evenals haar moeder, de natuur krachten beheerschen, door de lucht rijden en voorspelde allerlei uitvindingen en historische gebeurtenissen, welke later werkelijkl leid werden. Haar ver blijfplaats kan men nog zien in Knarès- borough. Dij de bekende Engelsche bad plaats Harrogate met de geneeskrachtige bronnen. Dit plaatsje bezit, enkele merkwaardigheden, zooals men ze elders ter wereld niet veel aantreft, nl. de Druppelbron, de, Wenschbron en de grot, van moeder Shipton. De eerste is een overhangend stuk rots, 5 ii (i m. boven den grond, waarvan voortdurend iu druppels en dunne straaltjes water afloopt. Het vreemde is, dat aart de rots allerlei voorwerpen zijn opge hangen, zooals schoenen, opgezette vogels, planten, handschoenen en hooge hoeden, sommige nog gaaf, andere half bedekt met leem of geheel versteend. Het water bevat nl. een hoog gehalte aan leem en kalk. dat op de voorwerpen achterblijft, terwijl het water er af druipt na verloop van tijd, ongeveer zes maanden, worden de voorwerpen daardoor geheel versteend en kan men zijn huis versieren met een versteende ekster of een steenen hoogen hoed. De Wenschbron is, zooals de naam zegt, een kleine bron in de rots, waarin toeristen hun vingers doopen onder liet, uitspreken van een wensch men kan er óp rekenen volgens den gids dat de wensch wordt vervuld, indien men tenminste zijn vingers niet af droogt. En in de grot van moeder Shipton heeft, de mismaakte profetes geleefd, die zulke opzienbarende voor spellingen heeft gedaan en er voor ge zorgd heeft, dat bij haar spelonk nu nog een lieve cent aan de toeristen ver diend kan worden. 2/>oals steeds in dergelijke gevallen moet men vele archieven en docu menten nasnuffelen om te achterhalen, in hoeverre de verhalen omtrent moeder Shipton met de geschiedenis overeen stem men, en wat bijgeloof en legende er bij gemaakt hebben als bezoeker van dit merkwaardige plekje in Knaresbo- rough sjouwt men geen dikke geschied kundige werken mee, luistert geïn teresseerd naar wat de gids allemaal vertelt, en moet men in_ ieder geval toegeven, dat vele van moeder Sliipton's voorspellingen vervuld zijn. De eerste klanten waren meisjes, die wilden weten hoe 't met hun huwelijkskansen stond zij wilden graag betalen voor de ont hulling der toekomstgeheimen, vooral als die toekomst klopte met de droomen en verlangens der maagden moeder Shipton was echter zeer billijk, wat niet gezegd kon worden van haar dienstbode, die een buitengewone han digheid bezat, om fooien van de klan ten los te krijgen. Eens kreeg zij bezoek van een jongeman, wiens vader ziek was en die nu wilde weten, denkend aan de erfenis, of sterven zou hetgeen niet een bewijs van kinderlijke liefde is, maar toch meer voorkomt. Moeder Shipton wilde niets zeggen, zoodat de dienstbode, die bij voorbaat een flink honorarium had aangenomen, genood zaakt was zelf een profetie samen te flansen. Zij vertelde den erfgenaam „Er is nog ruimte in liet graf. Maak u gereed te sterven, de levensdraad is af", of iets dergelijks. De zoon was er meer dan tevreden mee, doch toen zijn vader een week later herstelde, trok hij zich dit zoo aan dat hij zelf ziek werd, gevaarlijk ziek. Nu ging de vader naar moeder Shipton, van wie hij hoorde „Wie verlangt naar anderer dood. Zich zelf in het graf stoot." Na drie dagen stierf de hebzuchtige

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 12