Jarie's vreemde avontuur lïenctyde faud BELANGRIJK SINTERKLAAS en KERSTMIS! H. VAN OOST, Prins Hendriklaan 19, Rijswijk, Z.-H ff KwMtouxtigi HOOGTEZON 13 zoon de smart, van zijn vader werd nog bitterder, toen hij later vernam, wat de woorden der waarzegster bet.ee- kenden. Velen bezochten dikwijls moeder Sliipton in haar grot, niet zoozeer om iets over him eigen toekomst te liooren, als wel om algemeene voorspellingen te vernemen, vooral wanneer hetgeen zij voorspelde spoedig moest gebeuren. Aan een van haar trouwe klanten, mr. Beasley uit het naburige York, vertelde zij „Wat zij overdag bouwen, zal 's nachts instorten, totdat de Drie- vuldigheidskerk en de brug over de O use elkaar zullen ontmoeten en de hoogste steen van de kerk de laagste van de brug wordt." Niet veel later verloor de Drievul- digheidskerk te York tijdens een schrik wekkend onweer haar toren, terwijl een der bruggen niet bestand bleek tegen de golven van de opgezweepte Ouse. De Yorkers togen aan den arbeid om de schade te herstellen, maar schenen het metselen verleerd te hebben, want dikwijls vónden zij 's morgens in puin, wat zij den vorigen dag hadden opgebouwd. Beasley herin nerde zich nu de voorspelling ten einde raad gebruikte men de steenen van den ingestorten toren voor de herstelling van de brug, en de raadselachtige tegen slag verdween. Moeder shipton kwam naar York, toen de brug klaar was, en wees er op, dat hiermede ook een andere voorspelling vervuld was, dat zij n.1. eens over den toren der Drie- vuldigheidskerk zou loopen. De inhoud onzer geschiedenisboeken was voor de eenzame grotbewoonster geen geheim. Zoo voorspelde zij den dood r an lady Jane Grey de regeering van de ongehuwde koningin Elizabeth („een meisjes-koningin zal langen tijd de heerschappij over Engeland voe ren") de ingrijpende gebeurtenissen op godsdienstig gebied in Engeland de verpletterende nederlaag van de Spaansche Armada („de houten paarden van den monarch in het westen zullen verdelgd worden") de onthoofding van koningin Mary van Schotland („de koningin-weduwe zal men zonder hoofd zien") den brand in de St. Paul te Londen, welke in 1551 viel, het jaai j waarin moeder Shipton stierf de pesi in Londen, welke tienduizenden slacht - 1 offers maakte, en den grooten brand daarna, toen menigeen over de daken uit zijn brandend huis moest vluchten („de triompheerende dood zal door Londen waren en de mensehen zullen naar de daken der huizen vluchten"). „Een groot schip zal uit een nieuw land over de zee komen met een kruid, dat genoegen zal verschaffen aan koning en boer". Dit past men toe op Walter Raleigh, die de tabak naar Europa bracht. „Onder het bed van de Theems zullen velen zwemmen, waar vroeger nooit een visch kwam." Bij denhouw van'n tunnel onder di rivier te Londen, eeuwen later, stortti op een zwakke plek van den bodem het dak van den tunnel in, waardoor het wat er dus doordrong tot onder het; bed van de Theems vele arbeiders konden j zich zwemmend redden. Ook aan onze tijden van verwonder lijke techniek en uitvindingen heeft moeder Shipton gedacht. De vorde ringen van den scheepsbouw voor spelde zij aldus „IJzer zal op het water even goed drijven als houten schepen" de spoorwegtunnels „mensehen zullen dwars door de bergen wandelen" en zij kan tunnels of onderzeeërs bedoeld hebben, toen zij sprak over de men sclien, „die onder water zullen wan delen, eten en slapen". liet wonder van de telegrafie een wonder waarop wij alleen maar mopperen, wanneer de dienst eens niet zoo vlug werkt als wij wenschen - heeft zij ook aangekondigd. „In één oogenblik zullen woorden rond de aarde vliegen". Auto's en vliegtuigen heeft zij evenmin vergeten „Rijtuigen zonder paarden of ezels zullen er rijden, en de mensehen zullen in de lucht worden gezien." In één geval schijnt deze vreemde vrouw niet geheel zeker van haar zaak geweest te zijn, want toen zij het einde der wereld voorspelde, zou dat volgen- haar in 1881 gebeuren, doch bij 'n tweede voorspelling noemde zij het jaar 1991 H. A. docr regelmatig gebruik van Vasenol Wond- en Kinderpoeder en Vasenol Wond- en Kindercrème. De Vasenol preparaten bieden door hun gehalte aan vethoudende bestanddeelen. welke in samen stelling overeenkomen met de huidorganen, een betrouwbare bescherming tegen huidaandoenin gen en voeren de. zich nog in een toestand van onrijpheid bevindende huid waardevolle stoffen toe, welke voor den bouw en de voeding ervan dienen. Gr. strooibus 50 Cts., KI. strooibus 30 Cts. Navuizakjes i 35 cent maken het gebruik voordeeliger! De Hollandsche Bibliotheek, welke in de afgeloopen jaren een prachtige collectie romans van de bekendste schrijvers het licht heeft doen zien, komt deze week uit met een spannend boek van den vermaarden Engelschen auteur Seldon Truss, van wiens hand reeds meerdere romans in deze keur-serie verschenen zijn. De titel van dit nieuwe boekwerk luidt De Hoogtij-dagen van het Hollandsche familieleven Wat men dan geeft, moet ook hóóg staan; het moet een gewild geschenk zijn van blijvende waarde. En wat is bij iedereen gewild? Natuurlijk een vulpenhouder En dan één van blijvende waarde? Dan moet het een WATERMAN zijn! En het is iedereen mogelijk deze te geven, daar er ook een Waterman-pen is voor elke beurs luxe-modellen en eenvoudige; alle met 100°/o vulpenwaarde, daar elke WATERMAN dezelfde onover troffen, onverslijtbare gouden pen met iridium-punt heeft. Er is b.v. een Waterman-pen tegen den prijs van ƒ7.25, maar er isóók de No. 84 „doorzichtig" a ƒ18.-. Dit is een pracht-pen om cadeau te doen. Vraag Uw winkelier om een demonstratie, en U zult deze WATERMAN „de luxe" zelf willen bezittenof gaarne cadeau doen. Importeur Vanaf heden is deze roman, welken wij onzen lezers hartelijk kunnen aanbevelen, verkrijgbaar bij onze bezorgers, agenten en aan ons hoofdkantoor. De prijs kan voor u geen belemme ring zijn om dit mooie boek aan te schaffen: voor slechts 70 ct. bezit u een exemplaar in luxe-prachtband in gewone uit voering kost u het werk niet meer dan 17% ct. Doet nog heden uw bestelling, opdat u niet teleurgesteld mocht worden Hoe belangrijk de zon voor Uw gezondheid is bemerkt U het best na een vacantiereis. Door de ultra-violette stralen van de „Hanauer Hoogtezon" kunt U thuis het geheele jaar door de weldaden van een dergelijke rustperiode genieten. De bestralingen zelf duren slechts 3 tot 5 minuten. En het resultaat? Ge krijgt een gezonde bruine kleur en ge voelt U frisch en ver sterkt. In geval van ziekte moet eerst de óad van den dokter gevraagd worden Vraagt de gratis prospectus No. 843 en een demonstratie die U tot niets verplicht. ORIGINEEL HANAU N.V.„Almara", Amsterdam,C.(107) Rokin 86,Tel. 37822-35822 (Ook verkrijgbaar bij andere Med. Instrumenten-Handelaars)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13