SPORT VAN DE WEEK F 14 Onze 3e-klassers II, een der clubs uit 3 A, die een goede plaids inneemt in deze af deeling. Middelburg II, dat tegen Vlissingen speelde en ook een dei- sterkste clubs van 3 A gebleken is. Een dikke, vette, echt Hollandsche mist maakte liet verblijf op de sportvelden niet bepaald aangenaam, 's Morgens moest men er zelfs aan twijfelen of de beide doel mannen elkaar wel in bet oog zouden kunnen houden en of de scheidsrechter de capriolen van het bruine monster en deszelfs volgelingen zou weten bij te houden. We dwaalden langs de Zeeuwsche wegen en telkens weer klonken uit den mist, welke als 'n on doordringbare wade over velden, spelers en toe schouwers hing, de bekende kreten. Dus toch werd er gevoetbald en het enthousiasme was er niet minder om. Men zou kunnen zeggen, dat het spel aan zijn vele eigenschappen nog die van geheim zinnig te zijn had toegevoegd. En de uitslagen van de derde-klasse-elftallen zouden als bewijs van de waarheid daarvan kunnen dienen. Als op den vroegen Maandagochtend de uitslagen binnenkomen en die zijn dan als van j.l. Zondag, dan gelooven we dikwijls onze eigen oogen in het eerst niet en omdat het Maandagmorgen is, wrijven we nog eens extra-hard er in, om tenslotte te ontdekken, dat, zooals het zoo graag gezegd wordt „voetbal" toch altijd „voetbal" blijft, waarmee bedoeld schijnt te worden, dat de uitslagen onberekenbaar zijn. Er is dan wel eens gegronde twijfel aan de juistheid der verstrekte gegevens en we kun nen ook nu niet met volle zekerheid zeggen of onze cijfertjes juist zijn. Enfin, dat Axel in Breskens met een oneven goaltje zou win nen was wel te verwachten en is dus niet zoo wonderbaarlijk, maar dat Terneuzen 2 er Hulst zoo van langs zou geven, dat had wel niemand verwacht en is werkelijk één van die onwaarschijnlijkheden, welke zoo nu en dan door nadere berichten gerectificeerd worden. Het is echter mogelijk, dat Hulst een strop opliep, omdat het eerste elftal van Terneuzen niet op reis moest en dus de re serves au grand complet aantreden konden. Maar wie had nu weer durven denken, dat Oostburg in Sluiskil en dan nog wel op eigen veld zijn meerdere zou moeten erken nen? Wij niet en we gelooven, dat dit een wedstrijd van gemiste kansen aan Oostburg- zijde geweest zal zijn. Wat we hier schrijven klinkt wat vreemd misschien, doch wie het spel van beide ploegen kent zal het er over eens zijn, dat ondanks het feit, dat Sluiskil op de* ranglijst een flink stuk hooger noteert, bij een botsing van beide speel wijzen de productiviteit van De ZeeuwenMiddelburg 1—6. Middelburg behaalde voor de tweede maal een éclatante overwinning op de Zeeuwen ondanks het mistige weer, waardoor zelfs de wedstrijd Ooes Terneuzen werd afgelast. Voor den wedstrijd de Zeeuwen Middelburg den eenigen wedstrijd, die doorging in deze af deeling -bestond groote belangstellingDe opstopping voor het loket. Corner op het doel van de Zeeuwen. Dirkse tipt den bal over den van de Zeeuwen en 't is 1 uitloopenden keeper 0 voor Middelburg. dient te worden dan die van Sluiskil. Intusschen heeft Sluiskil de puntjes en Oost burg zit met de tranen op gescheept, al zullen Phlip en zijn jongens wel niet zoo lang treuren. Biervliet en Hoofdplaat, als twee goede buren, heb ben het maar gedeeld en om nu maar heelemaal geen ruzie over den buit te krijgen wilde geen van beide het eerste doelpunt maken. Zoo zien we weer, dat een goede buur. enz. Hoofdplaat had voor de reputatie van vorig jaar toch wel anders moeten doen. Trouwens, de mannen van Hoofdplaat hebben dit jaar toch niet zooveel in te brengen als het vorige. Voor Biervliet is dit eerste winstpuntje zeker een meevaller, moedgevend voor de komende kampen. In 3 A zette E.C.S. weer eens met dubbele cijfers den zegetocht voort en nu werd 'eelandia 2 het slachtoffer. Uit 9 wedstrijden telt E.C.S. nu zoo'n 75 doel punten vóór en heeft totaal 20 wedstrijden te spelen. De 100 wordt dus ruim gepasseerd en men zou haast zeggen, dat er een streven is naar een ge middelde van tien. Een mooie slogan voor het eerste elftal„óp naar het tientje". Als het zoo doorgaat dan krijgen de degradatie-candidaat van 2 A en de pro- motie-candidaat van 3 A een geweldig zwaren con current en wij zouden haast durven zeggenneen, t is nog te vroeg. Wie durft daar al van bloemen te spreken De Vlissingen- en Middelburg-reserves deel den de eer en den buit door een gelijk spel. De rang lijst wees dit trouwens ook uit en ze doen elkaar op die ranglijst nu nog steeds geen kwaad. Burgh had het zeker tegen Eiland Boys beter moeten doen op eigen terrein. Weliswaar wijst ook hier de ranglijst °P gelijke kracht, maar wij achten Burgh toch in staat om aan het langste eind te trekken. Soit, het heeft niet zoo mogen zijn en 'n volgenden keer beter. Eiland Boys valt ons mee en misschien komt er door deze, toch ook voor Eiland Boys wat onverwachte succes-reis, nog meer spirit in de Vlissingsche ploeg. En tenslotte heeft E.M.M. ook Zeeuwsche Boys niet kunnen weerstaan, wat heelemaal niet te ver wonderen valt, omdat Zeeuwsche Boys toch één van de besten is en E.M.M. voor het eerste jaar nog wat schuchter onderaan blijft. De derde klasse B heeft een eigenaardige verdee ling der prestaties. Bovenaan en ongenaakbaar troont E.C.S. als opperheerscher en ons dunkt, dat men evengoed kan probeeren om den Souburgschen toren met één hand opzij te schuiven, dan E.C.S. van die plaats te krijgen. Dan komt een heele groote aan elkaar gewaagde rij van middenmoot-clubs, met ten slotte een paar zwakke broeders.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 14