Nu „De Schelde' herleeft «jurats 17 De werf van De Schelde stroomt leeg, en iusschen de Vlissingers loopt er menig Walchersch dorpeling mee, wiens handen en arbeid graag gebruikt worden bij het vele werk, dat er wacht. Van de opleving in den Nederlandschen scheeps bouw profiteeren onze Vlissingsehe werven mee en nu de opdrachten blijven toevloeien, wordt er zelfs een tekort voelbaar aan geschikte werkkrach ten. Want de jaren van stilstand hebben vele krachten naar andere broodwinning doen uitzien en de jongeren voelden niet in grooten getale den lust, de opleidingsschool van De Seheide's machine fabriek te volgen. Nu komen er zoodoende handen te kort en van ver uit Walcheren trekt nu Vlis- singpn de arbeiders aan, die in den scheepsbouw worden opgeleid en die, vertrouwend op een betere toekomst, hier een loonenden werkkring hopen te vinden. Vooral van Westkapelle en Zoutelande zien we langs de duinpaden de werkers naar en van den arbeid op de Vlissingsehe werf trekken. Vroolijk en vol goeden moed, nu de toekomst weer wat vriendelijker lacht. Als de machines hun arbeid in den Zouielandschen landbouw overbodig maken, dan zullen zij werk gaan zoeken in de Vlissingsehe industrie en er zelf machines maken leeren. En in Westkapelle zal de werkloosheid, ah 't zoo doorgaat, niet lang meer het gesprek van den dag hoeven uit te maken. De Westkapellenaars trekken per fiets na den arbeid de stille duinpaden langs naar huis. Er is meer leven op de hellingen van onze Vlissingsehe scheepswerf.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 17