Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP BHH Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit Rilland, dat een schimmel 'n landarbeider zoo met z'n staart in het oog geslagen heeft, dat deze naar '11 ziekenhuis moest. De grauwe staart is al even gevaarlijk voor iemands gezichtsvermogen als de grauwe staar. De politie te Oostburg heeft bekend laten maken, dat bij haar 'n paar gevon den dameshoeden terug te bekomen zijn. De menschen, die dachten dat bij het Oostburgsohe agentenkorps een zeer origineel hoofddeksel blijvend was ingevoerd, hebben zich dus vergist. Een kleermaker te Kruiningen heeft zich op een coupeurswedstrijd te Rot terdam zoo onderscheiden, dat hem een bekroning ten deel viel. Gaat de man voort op dusdanige wijze roem te vergaren, dan kan hij er zeker van zijn, vandaag of morgen een gedenknaald te krijgen Een autobus-ondernemer te Hans- weert is door de marechaussee gear resteerd wegens bedrieglijke bank breuk. Op zijn kosten zullen bovendien de splinters verwijderd worden uit de slachtoffers, die zich volkomen te goeder trouw op de bank hadden neer gezet De postzegelclub te Axel heeft van den burgemeester te Albury in Austra lië, die zich, naar men weet, zeer voor de Nederlandsche aviateurs interes seert, een fraaie collectie postzegels ontvangen. De burgemeester, die uit de kleeder dracht in het land van Axel opmaakte, dat de inwoners daar met uitbottende schouder vleugeltjes worden geboren, meent namelijk, dat het land van Axel de bakermat van de Nederlandsche vliegkunst is. Nader vernamen wij nog, dat ook de jacquet-dragers en de vleugel-adjudanten vreemde postzegels hebben ontvangen Dit verschillende gewesten ontvingen wij berichten van door hagel aange schoten personen. Aan moordaanslagen behoeft niet gedacht te worden, 't Komt alleen door de openstelling van de jacht. Te Sas van Gent is de kapitein van een stoomschip betrapt op 't smokke len van haar- en jachtwater. Zoowel uit Hoofdplaat, Kruiningen, Wemeldinge en vooral uit Krabbendijke vernamen w\j, dat de kwektie zeer netelig is. Te Middelburg is een schaap bij een kapper binnengeloopen. Ten gevolge van het aanhoudende regenweer was de permanent wave uit het beest zijn vacht geraakt Te 't Zand is, naai' men ons seinde, een snoer bloedkoralen met een gouden slot gestolen. Na goed recherche-werk is men er in geslaagd, den dader op te sporen. Het bleek een goede kennis der politie te zijn. De laatste hatelijkheid komt niet voor onze rekening Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot dp volgende week, dames en heeren Onder belangstelling van het geheele Belgische loodswezen werd te Vlissingen het stoffelijk over schot van een loodsschipper op een loodsboot geplaatst om naar Oostende vervoerd te worden. Huizenhoog opgeiast liggen de bieten langs de haven van Yerseke te wachten op het scheepsvervoer. De Middelburgsche revue-vereeniging 't Overschotje gaf in Schuttershof met groot succes een nieuwe revue, waarin het pilotenballet een der aardigste scènes vormde. In De Oude Vriendschap te Vlissingen werd onder grooten bijval ten bate van het Roode Kruis een voorstelling gegeven, waarvan hierboven een sprekend tableau is afgebeeld. Raadhuisstrijd te Qroede. De gemeenteraad van Groede besloot, een nieuw gemeentehuis, waaraan dringend behoefte is, te bouwen aan den weg naar Breskens. Het tegenwoordige raadhuis staat aan de Markt en daar hoort het thuis, zeggen een aantal gemeentenaren, die tegen het gemeenteraadsbesluit in beroep zijn gegaan. Hierboven de Groedsche Markt met rechts het huidige gemeentehuis en hier de plek aan den weg naar Breskens, waar de Groedsche vroede vaderen 't nieuwe raadhuis willen stichten. Tot burgemeester van Borsselen is benoemd de heer G.A. Bax, ambtenaar bij het departement van Binnenlandsche Zaken. Hoog en droog! Het Nederlandsche stoomschip Algorab, op weg naar Antwerpen op de Schelde nabij De Paal omhoog gevaren. De mist van Zondaq heeft trouwens op de Schelde heel wat aan varingen en strandingen veroorzaakt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25