F out.' Scott's Emulsion een„SWAN"pen HErT GESCHENK Een frisch en jeugdig teint in plaats van een vettige huid w T door dokters aanbevolen ver sterkingsmiddel, met een meer dan 50-jarige reputatie. 27 Een geschenk dat zich uit duizenden onderscheidt exquisiet en van blijvende waarde. De meest vol maakte vulpen het ge schenk zonder weerga. Onbeperkte garantie voor goed schrijven en niet lekken RUILING VAN DE GOUDEN PEN BINNEN 4 WEKEN TOEGESTAAN ,SWAN" vanaf 7.75 „BLACKBIRD" de beste vulpen na de „Swan" vanaf 5.50 ALOM VERKRIJGBAAR Hoofd-Agentschap VULPEN IMPORT MIJ V/H GEBR. POLAK VAN HOGENDORPSPLEIN 24 - ROTTERDAM Gebruikt s feeds ^VOAN '"kf „Door Radox te gebruiken als een middel tegen een vettige huid, heb ik veel succes gehad. Daar ik nooit crème of poeder ge bruik, heeft mijn teint mij altijd zorg gebaard. Nu doe ik steeds een beetje Radox in mijn waschwater, waardoor mijn teint frisch blijft 'on mijn huid nooit vet en altijd in goede conditie is." Mej. L. M. te C. Waarom zoudt ge anderen en ook U zelf ergeren, indien er zulk een eenvoudig middel bestaat om dit kwaad te verhelpen Men krijgt namelijk een vette huid indien de onder- huidsche kliertjes niet goed functionneeren en de poriën verstopt zijn. Radox maakt de zuurstof, die noodig is om deze poriën te reinigen, in Uw waschwater vrij, terwijl de zouten in Radox de onderhuidsche kliertjes voeden en versterken, zoodat deze weer nor maal kunnen werken. Wanneer U er nu voor zorgt, dat U altijd een beetje Radox in Uw waschwater doet, zullen Uw poriën nooit meer verstopt raken en zal Uw huid er dus altijd frisch en jeugdig blijven uitzien. Men zal U bewonderen om Uw prachtig teint en U vragen naar het geheim daarvan. Radox is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 per pak, omzetbelasting inbegrepen, en in kleine pakjes a f 0.15. flink eindje Iowa in zijn, zullen we zien, dat we aan een anderen wagen komen. Deze kan er in Illinois wel mee door. Maar in Iowa wordt 't leelijker, met een nummerplaat van Illinois." Clara Bradley begon wild te huilen. „Was ik maar dood klaagde zij. „Als we nu de heele rest van ons leven krap moeten zitten, en als we aldoor rond moeten zwerven, om uit politie banden te blijven, dan laat ik me net zoo lief direct maar pakken, Joseph." Maar Joseph Bradley werd hoe langer hoe zekerder van zijn zaak, naarmate zij vorderden. „Je kunt voor mijn part in angst zitten, als je 't maar zachtjes doet. Ik maak me heelemaal niet dik, zooals je ziet." „Je weet toch zeker, dat we totaal aan den grond zitten V' „Heb ik me ooit door iemand in laten maken heelemaal in laten maken, bedoel ik Clara Bradley staakte haar luidruchtig beklag. „Eh. nee, maar...." „Nou dan, zit dan niet te snuiven, maar vertrouw op mij. Ik haal je d'r uit, en we zullen heusch niet zonder geld zitten." „Joe heb je. heb je. Zijn vrouw kon haast geen adem halen van opwinding. „Ik heb niet voor niemendal veertien dagen vrij met Jim z'n geld om kunnen springen. We zullen heusch niet blut raken, al moesten we ons verder ons heele leven gedekt houden. Wees nu maar stil en laat alles aan mij over. We zijn nog niet veilig en uit de voeten, zie je." Zij reden den heelen avond door. Om twaalf uur gaf Joseph Bradley Jerry order, bij een benzinepomp te stoppen met de boodschap, dat hij op 't ergste rekenen kon, als hij een beweging dorst te maken. Aan de garage vulde een knecht de tank, keek de olie na en vulde water bij. Steeds voelde Jerry den loop van Bradley's revolver, onder diens jas ver borgen, tegen zijn ribben drukken. „Houd je fatsoen maar," zei Joseph één keer. „Dan heb je nog kans, om er levend af te komen. Maar als je eenmaal dood bent, blijf je een heelen tijd dood, knaap," Aan de grens van het volgende dorp gaf Joseph bevel om te stoppen. Hij gaf Clara de revolver. „Geef 'm zijn portie, als hij een vin verroert," beval hij. „Ik ben over een minuut of tien terug." Hij was in tien minuten terug. Hij grijnsde van voldoening, toen hij een paar nieuwe nummerplaten liet zien. „Als we dat nest door zijn, schroeven we deze er aan en gooien we de onze in een sloot." De volgende zesendertig uren waren een marteling voor Jerry. Zij reden bijna onafgebroken voort, dag en nacht. Van tijd tot tijd bleven zij op een zijweg staan, om Jerry wat slaap te geven, en hij viel steeds in slaap, voor hij de remmen goed aan had gezet. Als ze hem wakker maakten, ver telde Bradley aan Jerry, dat hij twee of drie uur geslapen had, en ook een keer vier. Hij wist, dat hij in zijn wakende uren den heelen staat Iowa door was ge reden, en toen Nebraska. Het lukte Joseph Bradley steeds, nummerhorden te bemachtigen van den staat, waar zij door reden. „Zoo loopen we 't minste in de gaten," zei hij tegen Clara. Clara was moe, zenuwachtig en prikkelbaar. „Ik kan gewoon niet ver der," zei ze meermalen. „Ik heb net een gevoel, of die kleeren aan me vast zitten geplakt. Ik heb ze nu al in geen twee dagen uit gehad. En ik kan me in die garages onmogelijk wasschen, Joe. Ik kan m'n gezicht niet schoon krijgen. En ik verga van den slaap." Joseph Bradley toonde geen mede lijden en geen hartelijkheid. „Je krijgt slaap zat. Je hebt geslapen zoolang we in Nebraska waren." „Maar ik heb een gevoel, of ik wel dertig dagen en nachten door zou kunnen slapen, zonder éénmaal mijn oogen open te doen." Bradley lachte met triomfantelijk sarcasme. „Als we aankomen, kun je zoo veel slapen als je wilt. De kranten uit Chicago staan er natuurlijk vol van. We moeten ons gedekt houden. Mis schien maanden lang." Clara Bradley maakte een vlug en zenuwachtig gehruik van haar zakdoek. „En 't is toch geen ophakkerij, dat je zoo goed in je geld zit Heb je iets opzij kunnen hóuden „Maak je maar geen zorg. Ik heb Jim een cheque laten teekenen om 't perso neel te betalen, en ik heb 't meeste in mijn zak gestoken. Ik heb genoeg, om 't zoo lang uit te zingen als ik maar wil. En zou je nu je mond willen houden Dat eeuwige gezaag en geklaag van je gaat me de keel uithangen. Ik heb ook m'n zenuwen, 't Is voor mij ook geen lolletje." „Waar gaan we heen V' „Dat weet je wel." „Denver „Ja." „Gewoon naar huis V' „Natuurlijk niet. Daar zoeken ze ons 't eerste." „Waar dan heen f" „Dat hoef ik je niet te zeggen, Clara je weet 't hest." Clara Bradley hield haar adem in. Zoo veel begreep Jerry welals zij ver moedde, waar haar man haar heen bracht, was zij 't met die keuze verre van eens. „Joe, daar wil ik niet heenIk doe 't gewoon niet," riep zij uit. „Ik laat me niet in die nare berghut opsluiten, waar je mijlen in 't rond geen mensch ziet. Ik vertrap 't Joseph Bradley bleef koel. „Ook al goed als je niet wilt, wil je niet, dus dan zullen we er geen woord meer over vuil maken. Je kunt uitstappen waar je wilt. Ik ga wel, omdat 't het aller beste is. En afgelegen en stil en eenzaam is 't er daarom wil ik er juist heen. Anders had ik 't gevalletje niet eens We zijn daar van den heelen boel af. Je hebt 't over slapen. HüIk heb zoo'n slaap, dat ik wel een jaar kan doorslapen, geloof ik. En ik eet nooit meer een broodje aan een toonbank." Wordi vervolgd. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62Vi per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f7,65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post. abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Intere. 53170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSGH. Stationsweg 27. Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. die levertraan-kwelling. NIET alleen die weerzinwekkende smaak, maar ook vooral het feit, dat Scott's Emulsion oogenblikkelyk verleert, maakt tiet ten zeerste ge- wejnscht I w kind dit product van Scott A Bowne te geven. Scott's Emulsion mist dien beruchten traaiismnak en bevat bovendien een aantal versterkiugsstofïen, die lever traan niet beeft, en waar het kinder- iiehaam toch niet buiten kan. Scott's Emulsion is onmid dellijk verteerbaar. Scott's Emulsion is totaal opneem baar, omdat het een „emulsie" is. Dit beteekent, dat de levertraan in Scott's Emulsion zoo fijn verdeeld is, dat ze onmiddellijk door het lichaam wordt opgenomen. Behalve de vitaminen A en D van levertraan bevat de room achtige Scott's Emulsion phosphor voor hersenen en zenuwen en hypo- phosphieten van kalk en soda.* Koop vandaag nog bij Uw apotheker of drogist een flesch origineele Scott's Emulsion. Prijs fl. 1.05,groote flesch fl. 1.90. VOLGENS het Kon. Meteoro logisch Instituut te De Bilt telden de vacantiemaanden Juli en Augustus dit jaar 21 uren zonneschijn minder dan in 1 935. Uw kinderen hebben hierdoor niet genoeg kracht in reserve. 1 Lepel Scott's Emulsion heeft dezelfde werking als 2 uur zomer-zonneschijn. Het maakt Uw kinderen bestand tegen kou en vocht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27